Jump to content
Българският форум за музиканти

Начинаещ имащ нужда от помощ!


Djinjifila

Recommended Posts

Здравейте....

 

Първо се извинявам , че досаждам с въпросите си , но незнам кой друг да питам.

Имам желание в близко време да започна уроци по пиано и знам , че за целта ще трябва да се упражнявам , което води до момента да имам пиано вкъщи. Нямам достатъчно място вкъщи за истинско пиано и затова съм се насочил към синтезатор , но понеже нищо не разбирам ще помоля някой да ми помогне/обясни.

 

Начинаещ съм и затова на първо време не искам нео свръх - функционално и професионално , затова няма да се изхвърлям с нещо такова и а много пари. Предполагам , че ще мога да отделя до 1000 лв. на първо време и ако може да ми препоръчате модели и да ми кажете от къде мога да ги закупя ще съм много благодарен. Приемам предложения както за по - евтини модели , така и за по - скъпи в рамките на 1000 - те лева. Ако може да ми се предложи най - доброто до тези пари кат омодели в съотношение цена / качество / звук / фуннкционалност.

 

Благодаря предварително. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само забравих да спомена и по възможност да има възможност за връзка с PC и каквито други функции е възможно в рамките на тези пари. Извинявам се за двойния пост , но не намерих бутона EDIT....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв стил иска да свири? Човекът иска да ЗАПОЧНЕ да свири. А и отделно, синтезаторите не са като китарите (различни адаптери и т.н.), клавиатурата е една и универсална, разликите могат да бъдат в това до колко е пианистична клавиатурата и в звуците на конкретната марка, които са вградени. Тоест е неприемливо да се пита какъв стил иска да свири, защото може да го свири първо, когато се научи, второ - на всяка една клавиатура.

 

За конретни марки няма да ти говоря, понеже не съм толкова навътре в нещата, но бих те посъветвала да внимаваш при избора си, какъв ще е натиска на клавишите. С други думи, гледай да се доближава максимално до този на пианото (така наречените пианистични клавиатури). 

 

Успех и дерзай! :thumbs_up:

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За уроци по пиано ще ти трябва инструмент с хамър клавиатура или истинско пиано. Има много подобни теми, намери ги и ще се ориентираш в обстановката. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да претендирам че разбирам, ако ще е само за звук пиано, бих препоръчал хубава миди клавиатура , а останалото един комп и малко софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не-клавирист и аз бих ти препоръчал една MIDI клавиатура, но в този случай ще подминеш момента с хамър клавишите, което не знам дали при теб ще е критерий. Има модели на Casio като например CDP-200 модела, който ще ти свърши работа за домашни условия. Това е дигитално пиано и е последовател на това, което аз имам удома - CDP-100. Цената не мога да я кажа с точност, но е малко над 1000, ако не ме лъжат спомените. Ето и как изглежда:

 

cdp200.jpg

 

Ако се поинтересуваш, можеш да го намериш във музикална къща Фактор, доколкото помня. :offtopic-001: Там можеш и да го тестваш без проблеми, стига да знаеш какво искаш от него. То ти дава възможност да го използваш и като MIDI клавиатура.

 

Ако цената на този модел ти е проблем, можеш да се насочиш към модел CDP-100. Цената му е около 800-900лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих ти препоръчал Yamaha mm6, ако не държиш на пълна клавиатура 88 клавиша. Просто саунда е много по-добре от всяко Касио в ценовия диапазон. Иначе по принцип хвалят клавиатурите на Casio Privia, което винаги можеш да вържеш по миди път с компа и да ползваш по-добри звуци. Вградените не ми харесват, но като няма риба - и ракът е риба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра препоръка. Цял ден гледам видеота с презентации на въпросния синт. 61 клавиша, добри банки, идеален за ценовия си клас. И най-важното - ЛЕК Е като перце :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще учиш пиано, ти трябва именно пиано! Не си търси "синтезатор" (зад тази дума стоят много и съвършено различни инструменти, но рядко - пиана). За преносимост и ограничено място в къщи, си търси дигитално пиано. (Така се води официално този клас електронни инструменти, 'digital pianos'). Защото имат клавиатура с отзивчивост и усещане като пианото - най-често с механика (с действие на чукчета), а също и звук, който най-успешно наподобява акустичното пиано.

 

Отличен пример са серията Clavinova на Yamaha, особено фамилията CLP - те са си, погледнато отвсякъде, истински пиана. Между тях има и достатъчно елегантни / компактни, че да не заемат много място. Вярно, малко скъпички са за бюджета ти, но моделът YDP 140 е най-евтин в класа, би излязъл към 1500 лв и е идеален за начинаещ (и не само) пианист, ако имаш токлова местенце в стаята (потърси го в Гугъл да го видиш).

 

За съвсем компактни и преносими нужди (и все пак - 'истинско' пиано) препоръчвам моделите известни като 'сценично пиано' (stage pianos). При Yamaha отличен за твоите нужди е P85 (намери го в Гугъл и добре го разгледай) - има си отзивчивата клавиатура с чукова механика като пиано, има си звук на (почти) истинско пиано (и още 10-тина полезни гласа на електрически пиана, органи, щрайхове и пр) и може да управлява като MIDI клавиатура всякакви гласове и синтезатори в компютъра ти - а е съвсем компактно и преносимо. И цената му ще ти хареса - съвсем мъничко над 1000 лева (но си струва екстрата над твоя лимит).

 

Всички големи марки електронни инструменти (Roland, Casio, Kawai, KORG и пр.) имат съответни модели в същите класове 'digital pianos' и 'stage pianos' - може да се огледат и техни модели, но аз по-малко ги познавам. На YDP140, CLP320 и P85 лично съм свирил доста и ми харесват (но, признавам, не съм пианист). Yamaha не случайно доминират световните пазари, а в пианата конкретно ми се струва, че водят в съотношението качество/цена.

 

- - -

 

Всичко това е в случай, че искаш да свириш на пиано. Ако искаш да свириш на "клавишни" (keyboards) - обща култура за съвременна популярна музика на синтезатор, орган и малко пиано и всичко друго - тогава горното не важи. Всяка евтина клавиатура с поне 60-тина клавиша нормална големина и MIDI изходи ще ти свърши работа, поне през първите година-две докато се учиш. Може и да е Casio за 500 лева или дори 'куча марка' за 200. Отзивчивостта на клавиатурата има много по-малко значение, гласовете - също (а по-добри гласове винаги можеш да вадиш от компютъра, с подходящи библиотеки). Ще спестиш много пари и малко място в къщи.

 

Сам решаваш, според амбициите си на какво искаш да се учиш -

 

На слука!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнение:

 

Информацията ми е малко стара (вчера писах по памет) и ограничена само до модели Yamaha, които познавам. Оказва се, че те имат и още по-евтин модел 'сценично' пиано NP30, който ще ти е съвсем в бюджета и е много лек и компактен. Но има и много други модели от други фирми, от които можеш да избираш - ето какво открих с едно бързо търсене в Гугъл:

 

http://www.gear4music.com/Digital_Pianos/A...tal_Pianos.html

 

Това ще те ориентира в модели (има всички поризводители) и цени - а после можеш да си потърсиш местен вносител или да си изпишеш от чужбина.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм, че ММ6 или какъвто и да е друг синтезатор с 61 клавиша няма клавиатура, съпоставима с тази на пиано, НО! Погледнете обективно нещата - стейдж пиано с висококачествено семплирани инструменти и хубава клавиатура струва доста пари и определено надвишава сумата, която автора е посочил. Много удобен вариант е синтезатор с 61 клавиша, имащ разнообразни възможности и доста по-добри звуци, да бъде свързан с хубава миди клавиатура 88 клавиша. Излиза по-евтино от дигитално пиано и много по функционално - вкъщи се свири с тежката клавиатура, а когато трябва да се свири по репетиции, малки участия, халтури, купони и тн се носи само синта, който в крайна сметка тежи 5 кг. В общи линии и вълкът сит, и агнето цяло. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за предложенията и съветите. Със сигурност ще ми бъдат полезни.

 

Искам да попитам дали някой от вас има наблюдения върху следните модели. Аз ще погледна и всичко предложено дотук , но все пак:

 

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3350

 

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3349

 

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3348

 

Ако някой има наблюдения моля , нека каже. И предлолагам стативите не вървят с тези пиана , но все пак. Благодаря предварително на всички и благодаря за инфото дотук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Благодаря много за предложенията и съветите. Със сигурност ще ми бъдат полезни.

 

Искам да попитам дали някой от вас има наблюдения върху следните модели. Аз ще погледна и всичко предложено дотук , но все пак:

 

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3350

 

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3349

 

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=3348

 

Ако някой има наблюдения моля , нека каже. И предлолагам стативите не вървят с тези пиана , но все пак. Благодаря предварително на всички и благодаря за инфото дотук.

 

Здравей, мисля, че вярно си се ориентирал, но съвета ми е да следваш принципа за клавиатура - "хамър механика", ако разбира се искаш да учиш пиано. Всеки друг вариант би бил компромисен и няма да е полезен за целта, която преследваш. Търси си YAMAHA, дори да е по-старичка, но пък печелиш прекрасна клавиатура, което всъщност е по-същественото. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.