Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери за Stagg L400bk


Recommended Posts

здравейте! въпросът ми е следният заслужавали си даси сменя адаптерите на китарата тя е stagg l400bk ще се променили много звученето и или даси купя нова китара свиря по тежко ако си заслужава какви адаптери да си купя

Редактирано от A-N-T-R-A-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не давай повече от 1/4 от цената на китарата за адаптери, само това мога да препоръчам :)

Виж ghs (jhs?) и boston адаптерите, доколкото помня в musicjam ги продаваха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ако китарата те устройва като удобство и липса надефекти, можеш да и вземеш някакви.

Разбира се, звука едва ли ща стане като на скъпите китари, но една смяна на адаптери би могла да премахне проблеми като например прекалено мътно звучене.

В РФ имаше едни GuitarTech JHS (не Wilkinson) хъмбъкери, които бяха само 30лв. и бяха идеални за случаи като този.

За съжаление сега няма от тях, а и е нямало скоро. Ако си от София можеш да пробваш да си поръчаш адаптери Бостън от Капъша. Иначе скъпи адаптери едва ли има смисъл да и слагаш.

 

От друга страна, ако мислиш да купуваш китара за...примерно 600лв, то тя едва ли ще е много по-качествена и нейните адаптери едва ли ще са много по-добри от настоящите ти. Ако искаш да звучиш наистина скъпо, просто трябва да си купиш скъпа и хубава китара(и да свириш на съответното ниво). Това е положението.

 

ПС: виждам, че са ме изпреварили.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^ :slap:

за 510-520лв си взех Cort EVL-K4 с тяло от махагон и 2хEMG-HZ адаптри ;)

 

Китарата, за която говориш изглежда добре и наистина е приятна за парите си, но ако я сложим на скалата между най-евтините и най-скъпите китари, то тя със сигурност е доста по-близо до първите, както говори и цената й.

Има разлика между махагоновото тяло на един Gibson LP Standard, примерно, и един Cort за 500 лв, епифон за 800, скуаер за 600 или някоя друга подобна китара.

Затова и написах нещата по-горе. Не мисля, че има страхотен смисъл да се слагат скъпи адаптери на въпросната китара, а ако на последната и липсват дефекти и тя харесва на собственика си, по-разумно е да й сложи едни нескъпи адаптери(ако тези не му харесват), вместо да продава тази и да взима друга, със 100-200 лв. по-скъпа от нея.

Разбира се, всичко е въпрос на лична преценка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено не съм тръгнал сравнявам китара с цена от 4-5 цифри и корт-а. Написах поста си отностно това:

 

"От друга страна, ако мислиш да купуваш китара за...примерно 600лв, то тя едва ли ще е много по-качествена и нейните адаптери едва ли ще са много по-добри от настоящите ти."

 

Повярвай ми, има фатална разлика. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.