Jump to content
Българският форум за музиканти

Apple Logic Pro


Recommended Posts

Гадовеееее!

Направили са го само за интелски макове :no:

 

А ние с G5-иците да си ядеме оная работа ли кво?

 

И при мен е същото. Все излизат нови софтуери. Билдват постоянно, а г-тата ги пускат у лево.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера с голям кеф установих, че в 9-тката има повече китарен софт, отколкото в Guitar Rig, Amplitube, ReValver взети заедно. Е, не баш, но доста има! Довечера ще се тества, че нямах време снощи...

 

Някой с кракната версия сложи ли софтуерния ъпдейт до 9.0.1, запали ли със същия сериен или иска нов? Как е работата?

 

 

---

Edit: Ако се вярва на инфото в нета - ник'ви ъпдейти, че ще иска нов сериен и... А засега няма. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ъпдейтнах и останах с пръст в уста :lol: Стария сериен не работи. За сега май още не е кракнат. По-добре да не ъпдействате все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно нещо наблюдавах аз днес сутринта - ръгам си iPod-a в компа и малко след това пускам Logic-а, че трябваше нещо да свърша и изведнъж се оказа, че не вади звук, като се плейва. Понеже трябваше да pitch-на едно парче надолу и на превюто на pitch-a свиреше, обаче после на play пак нема звук, а всичко си е вързано и конфогурирано както трябва - все пак вчера си работеше по чудесен начин.

Сега като се прибера, ще го чекна пак дали наистина има зависимост от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудя се направо как го задавам тоя въпрос...ама ударих голяма греда.......Как мога да експортна МОНО файл??? направих всичко възможно и все са 2 channel демек стерео.Никъде не ме пита дали искам да експортна моно или стерео или SPLIT stereo последните 2 ги има само в bounce.

 

Как мога да експортна (конвертирам може би) стерео файл в МОНО?

 

Как мога да експортна инструмент в МОНО файл...

 

ПОМОООООООООЩЩЩ

видях се в чудо!!!!!!!!!!!!

 

Мартин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Output канала имаш бутонче Bounce, което е дефакто експорт на целия mixdown между локаторите (ако е включена loop функцията) или от началото до последния такт на проекта (края на проекта е празното квадратче дето стои на таймлайна - можеш да го коригираш и от транспорт-бара - цифрата точно под музикалния размер). Като го цъкнеш и излиза диалогов прозорец, откъдето си експортваш каквото ти душа иска, та даже и по няколко формата едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф наясно съм с тия неща и всичко което ми трябва си изрибам...Проблемът ми е че трябва да експортна цял проект на тракове някои от които трябва да са МОНО. Ама НЕ 2 моно (ляво и дясно) ами просто трак 4 да стане МОНО!!!Самият трак 4 е моно, а другите 2 са стерео и те трабва да станат МОНО....останалите са си стерео...... И не ще пущинята да ги експортне МОНО и това си е!!!!!!!!!!!Инче всичко друго знам......Почвам да чета хелпа явно!!!

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

ЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Не може да бъде толкова сложно, странно и уникално ЗЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!

 

може да е хубав DAW ама.........

 

ТА става по следния начин:

 

BOUNCE IN PLACE на стерео инструмента...->на стерео канала цъкам да стане моно-> Export as audio file ( interleaved to SPLIT)->понеже ги прави L i R трия R и ползвам само Л като го импортвам обратно в проекта (или го нося където трябва) БАХТИ ЗЛЕТО!!!!!!!!! 3 дни да не мога аз да направя един моно файл!!! Ще ползвам сонар или кюбейс прес bootcamp май хахаха заеби!!!!!!

 

кажете ми не е ли ТЪПООООООООО!!!!!!!!защо просто не сложат в опциите 1.Stereo interleaved 2. stereo SPLIT 3. MMMOOOONNNNOOOOO!!!!!!!!

 

Fucking bastards are logic creators!!!

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тръгна все пак. :)

 

Страно е доста как се работи с моно/стерео файлове. Вероятно има доста добра логика да е така, както е с много други странни на пръв поглед неща в МакОС. Засега аз лично не мога да вдяна точно, но... ще се ослушваме. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам, че това е единствения начин. Държа да отбележа, че аз дълго време ненавиждах Logic поради разни ей такива главоблъсканици, докато не го разръчках и открих, че си има всички опции, които ми трябват, но просто не са на тези места, на които са останалите DAWs.

Довечера ще разръчкам и ще кажа дали има друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера става по следния начин:

 

1. Солира се трака, който ще се експортва като моно и се цъка бутона за моно на output канала (аз не съм солирал трака, защото нямаше смисъл за тоя тест):

 

Channel.png

 

2. Натиска се бутончето Bounce на output канала и излиза диалогов прозорец:

 

DialogWindow.png

 

Както се вижда, падащото меню File Type е неактивно. Това означава, че експортваме моно файл :)

 

3. Проверка за всеки случай:

 

MonoCheck.png

 

Мисля, че съвсем ясно се вижда, че файла е моно :)

 

 

Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.