Jump to content
Българският форум за музиканти

Apple Logic Pro


Recommended Posts

Рафо@ Garageband  също е платена ,5 долара  ! Едно време вървеше с Lion OSX , мисля че от Mavericks насам я направиха да се плаща.

 

Miro977@.Хубавото на Лоджик е , че получаваш за 200 долара огрoмна качествена 45 GB библиотека . А дали е по-добър от Рипър? За мен e по-удобен от всичко,което съм изпробвал.Удобен ми е като нотиране, като quantize на аудио,editing.Други не понасят интерфейса и функциите на Logic и работят с Cubase, Reaper, Pro tools. Изгледай няколко демо видео клипове на функции,които обикновено правиш в Reaper и прецени  дали или .....

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз не помня кога съм си взел този комп, ама си я имам безплатно.

 

Относно удобството, за удобство може да се говори ако имаш база за сравнение. Демек да си работил на Cubase (примерно) и да минеш на Logic (пак примерно). Когато не знаеш да работиш на нито едното - хващаш едно и го учиш. Тук го няма момента на прецакване. Логично е по-скъпите продукти, да предоставят повече възможности с уговорката, че Logic е по-евтин заради цената, която плащаш за компютър. В крайна сметка най-лесно е да си намериш от кой да се учиш и да ползваш каквото и той. Така ще схванеш бързо основите и после вече можеш да сравняваш удобства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте и от мен,

 

Искам да попитам дали някой може да ми помогне с няколко неща за програмата "Logic pro X"?  Ако се намира такъв добър човек, нека ми пише на mariela_6661@abv.bg

 

Благодаря :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам следния проблем: При импорт на на дженерал миди файл с темпо 72 в аудио проект с темпо 144 ,миди файла  е двойно по-бърз от аудиото.Съответно и тактовете вместо да са 122 стават 61 Едниствения вариант, който измислих до този момент е да плейна миди файла в друг проект с темпо 72 и после да инсъртна аудиото в проекта с темпо 144. Същото се случва и с копи пейст от един проект в друг.Има ли функция ,с която да променя темпото на мидито , но да не пипам темпото на проекта ?

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш грижи. Натискаш алт, хващаш мидито за десния ъгъл и влачиш наляво или на дясно ( можеш да го компресираш или разтягаш колкото си искаш ). Нещо като тайм стреч за миди само дето не се губи от качеството  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих отворил МИДИ файла и бих му казал, че е 144 темпо. След това като го импортнеш никой няма да се пробва да го стречва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвам Logic, но пък това е стандартна процедура за всички DAW. 

 

https://support.apple.com/en-is/HT202354 (Opening a MIDI file as a new project)

+

https://support.apple.com/kb/PH13445?locale=en_US (Set the basic project tempo)

+

https://support.apple.com/kb/PH13021?locale=en_US (Prepare all MIDI regions for a Standard MIDI file export / Save MIDI regions as a Standard MIDI file)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че друг е проблемът. Ако песента е програмирана в двойно по-кратки нотни стойности и за това темпото е 72. Промяната на темпото на 144 прави всичко два пъти по-бързо. Тайм стреч за миди е решението, както е писал Дарко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се пробва и с:

  • Отваря се Piano Roll и се избират всички ноти (Cmd-A)
  • Отваря се Transform window (Cmd-4)
  • И оттам да се зададе всяка нота да има двойно по-голяма трайност.

Не съм го използвал точно за това, но има доста опции и възможности за манипулация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така забравих да спомена че в Logic 10.1 има много готина функция Time Handles, която ще е полезна за подобен род миди проблеми. Направо поствам видео за да е нагледно :-)

 

   
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

 

Списък със 77 туториала (последвателни) за Лоджик. Започва се през най-простите неща, минава се през детайлно разглеждане на по-важните неща, и чак до микс и мастеринг.

 

Много професионално направени туториали, на мен лично ми помогнаха супер много. Ако имате време да ги изгледате всичките си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10.1 иска висока версия на ОС-а, пък аз не ща да си разбъзиквам всичко и да си загубя една седмица в проби. И не става трика с подмяната на мин. исканата версия в .plist файла... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали правиш понякога trash preferences ? При това действие какво ти се  губи ? Ъпдейтнал съм от Lion до Yosemite  и всичко си е е както трябва .Дори и 32 битовите ми плъгини и синтезатори с 32 live работят перфектно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.