Jump to content
Българският форум за музиканти

Apple Logic Pro


Recommended Posts

Има къси версии, не си търсил достатъчно. Ползвам Лоджик от 6-7 години и никога не съм имал системен дял над 25ГБ. ;)

 

 

Или направи ъпдейт на ОС-а до 10.7 и боцвай Logic Pro X. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой опит със сeмплера  ЕXS24 ? Не мога да  запазя същото темпо ако  пейстна семпъла в друга октава . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да . Изгледах и прочетох доста примери из нета, но никъде  не видях и не намерих как да запазя темпото.

Вариант е да го сложа  във Flex и там да го променя, но е твърде много играчка.Дали има някакъв лесен начин ,както е в Kontakt ?

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че няма. За целта трябва да има time stretch, а XS24 няма такива екстри. Дано семплера да е следващото нещо което apple ще ъпдейтват, че милия си е жива реликва. :)
 

Редактирано от Дарко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво точно искаш да направиш, но имаш няколко възможности.

1. Отваряш си семплера, Един и вкарваш луупа на клавиатурата (може и директно с издърпване). Гледай в горната част PITCH, който не трябва да е маркиран.

2. Експортваш си луупа като Apple Loop и си го ползваш, което е и по-добър вариант, защото при промяна темпото на песента, автоматично се променя и темпото на луупа.

 

Но пак казвам - не знам какво искаш да постигнеш.

 

logicexs.png

Редактирано от misterj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Но  когато сложа семпъла  и Pitch  е включен  се  получават различните темпа.А когато е изключен звучат еднакво.Няма значение, че са в различни октави . Искаше ми се да  наредя   две октави и да ги просвирвам в реално време без промяна в темпото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Shortcuts for  Logic pro X http://blog.oneword.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/09/logic_pro_x_shortcuts.pdf

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 32 Lives всички любими 32 битови плъгини ги имам  отново в  64 битовия  Logic pro X :)http://cdn.soundradix.com/downloads/32%20Lives%20User%20Manual.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам лаишки въпрос, може би свързан с въпроса по-горе. Понеже преминавам от рийпър към лоджик - в Рийпъра си има много удобна опция за забавяне/забързване на аудио файл като се запазва Pitch-a. Само един клик на главния прозорец. Въпроса ми е - има ли такава опция в лоджик - лесно и бързо? Без хиляди настройки и бъзикни, или да си ползвам рийпъра като трябва да забавям? Налага ми се най-често при репетиране на бързи песни, които забавям за да мога да вляза в темпо. Естествено искам тоналността да се запази при забавянето? Някой дали има сходен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е голяма изненада за мен...наистина съм потресен, толкова излъскана програма, а такъв недостатък.

Разбирам никой да не го прави, но в Reaper е на 2 клика на главния екран, и на всичкото отгоре работи доста прилично :)

 

Благодаря за отговора все пак. Оценявам го.

 

П.П. Сега погледнах тоя софт, добре изглежда, ама 40E. Чак толкова май не ми трбява :)

 

А някое ВСТ което ще се справи?

Редактирано от jkolarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го виждал черно на бяло, но логиката ми крещи че няма как да е така.

Ако операционната система е 64 бита ще си ползва всичкия наличен РАМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.