Към съдържанието

Снимка

Въпрос за усилвател

• Please log in to reply
3 отговора на тази тема

#1 gueorgues

gueorgues

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 338 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 24 юли 2009 - 11:17

Здравейте, въпросът може да ви стори елементарен, но аз не можах да намеря отговор до момента. Та, по темата:
1. На малкото ми усилвателче (Фейм 5 вата изцяло лампово) има превключвател за високо/ниско съпротивление (high/low impedance switch) - за какво служи?
2. На Маршала (валвстейт 80 ватов) има вход и изход за send/return - също не ми е много ясно за какво е.
Благодаря предварително!
PRS McCarty Korina with 57/08s
Gibson SG Standard HC with BKP MQ set
Handmade Classical Flamenco guitar
BOSS pedal board filled with junk, and other stuff

#2 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 24 юли 2009 - 11:38

1. Ako ключа се отнася за входа, това ще рече, че трябва да е в позиция high когато включваш китара с пасивна електроника и на low, когато включваш "НЕ ТРУ БАЙПАС" педалчета, процесори, ефекти или китара с активни адаптери и 25К потенциометри.

2. Сигналът след предусилвателя на ампа може да излезе от 'сенд', а сигналът от 'ретърн' отива в крайното стъпало.
По този начин, включвайки нещо в сенд-ретърн веригата, ти го поставяш между предусилвателя и крайното стъпало на ампа. Ако включиш някакъв ефект направо в ретърна, като във входа на ефекта включиш китара или друг източник на сигнал, на практика вкарваш в крайното стъпало на ампа сигнал отвън, без да ползваш предусилвателя в ампа. Предполагам, че има копче и за микс, което контролира каква част от сигнала, отиваш към крайното стъпало е от ретърн входа и каква част идва от вградения в ампа предусилвател.

Запомни: Сенд е изход, Ретърн е вход.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 24 юли 2009 - 11:40

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#3 gueorgues

gueorgues

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 338 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 24 юли 2009 - 12:01

Благодаря ти много - едва ли можеше да получа по-добър отговор.
Това означава ли, че с подобен усилвател Епифон ще имам проблем ако включвам ефекти или китара с активни адаптери?
Изобщо дайте мнение за това кой е по-добрия вариант - въпросният Епифон или
този Фейм

нещо се омотах с тези линкова - както и да е - усилвателя е за домашно ползване очевидно, като разбира се това са и най-добрите варианти за записване, поне според мен

Този пост е редактиран от gueorgues: 24 юли 2009 - 12:07

PRS McCarty Korina with 57/08s
Gibson SG Standard HC with BKP MQ set
Handmade Classical Flamenco guitar
BOSS pedal board filled with junk, and other stuff

#4 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 24 юли 2009 - 13:08

Това означава ли, че с подобен усилвател Епифон ще имам проблем ако включвам ефекти или китара с активни адаптери?

Не. Може да има някои трудно забележими странични ефекти(например, разлика в шума и податливостта на източници на смушения около кабела), но като цяло по-голям проблем се създава тогава, когато източник с високо изходно съпротивление(например пасивна китара) се включва във вход с малко входно съпротивление(low impedance, линеен вход и т.н.). Тогава се губят много от високите честоти.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 24 юли 2009 - 13:10

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни