Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за усилвател


gueorgues

Recommended Posts

Здравейте, въпросът може да ви стори елементарен, но аз не можах да намеря отговор до момента. Та, по темата:

1. На малкото ми усилвателче (Фейм 5 вата изцяло лампово) има превключвател за високо/ниско съпротивление (high/low impedance switch) - за какво служи?

2. На Маршала (валвстейт 80 ватов) има вход и изход за send/return - също не ми е много ясно за какво е.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

1. Ako ключа се отнася за входа, това ще рече, че трябва да е в позиция high когато включваш китара с пасивна електроника и на low, когато включваш "НЕ ТРУ БАЙПАС" педалчета, процесори, ефекти или китара с активни адаптери и 25К потенциометри.

 

2. Сигналът след предусилвателя на ампа може да излезе от 'сенд', а сигналът от 'ретърн' отива в крайното стъпало.

По този начин, включвайки нещо в сенд-ретърн веригата, ти го поставяш между предусилвателя и крайното стъпало на ампа. Ако включиш някакъв ефект направо в ретърна, като във входа на ефекта включиш китара или друг източник на сигнал, на практика вкарваш в крайното стъпало на ампа сигнал отвън, без да ползваш предусилвателя в ампа. Предполагам, че има копче и за микс, което контролира каква част от сигнала, отиваш към крайното стъпало е от ретърн входа и каква част идва от вградения в ампа предусилвател.

 

Запомни: Сенд е изход, Ретърн е вход.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти много - едва ли можеше да получа по-добър отговор.

Това означава ли, че с подобен усилвател Епифон ще имам проблем ако включвам ефекти или китара с активни адаптери?

Изобщо дайте мнение за това кой е по-добрия вариант - въпросният Епифон или

този Фейм

 

нещо се омотах с тези линкова - както и да е - усилвателя е за домашно ползване очевидно, като разбира се това са и най-добрите варианти за записване, поне според мен

Редактирано от gueorgues
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Това означава ли, че с подобен усилвател Епифон ще имам проблем ако включвам ефекти или китара с активни адаптери?

 

Не. Може да има някои трудно забележими странични ефекти(например, разлика в шума и податливостта на източници на смушения около кабела), но като цяло по-голям проблем се създава тогава, когато източник с високо изходно съпротивление(например пасивна китара) се включва във вход с малко входно съпротивление(low impedance, линеен вход и т.н.). Тогава се губят много от високите честоти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.