Jump to content
Българският форум за музиканти

как се пишат барабани


peshoy2k

Recommended Posts

Интересно, но никой не споменава програмата Cakewalk Sonar Producer Edition v4.0.1, брат ми пише уникално добри барабани, при които трудно може да се забележи липсата на жив барабанист. Има си и динамиката, и за работа е много лесна. Достатъчно е да си направиш или намериш достатъчно добър Sound Font, което е и трудното в случая. На Free Techno Link можеш да намериш доста неща с разшерение *.sf2 или компресираната версия *.sfpack.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Интересно, но никой не споменава програмата Cakewalk Sonar Producer Edition v4.0.1, брат ми пише уникално добри барабани, при които трудно може да се забележи липсата на жив барабанист. Има си и динамиката, и за работа е много лесна. Достатъчно е да си направиш или намериш достатъчно добър Sound Font, което е и трудното в случая. На Free Techno Link можеш да намериш доста неща с разшерение *.sf2 или компресираната версия *.sfpack.

извинявам се, но не видях в техно линк никакви соунд-фонтове? в мен ли е грешката? помогни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

В новия twins съм качил три статии от списание FutureMusic - едната от тях е как да си направиш барабаните да звучат по-живи, другата е как да си направиш по-интересни падове, а третата - ревю на Ableton Live 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това twins нещо за торенти ли беше? :think:

И въобще ако това нещо си има вградена търсачка, с каква ключова дума да ги търсим твоите неща там? С "drums" ли?

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, за торенти беше:cheers: а там ги търсете примерно под FutureMusic. Аз специално на тебе от доста време се каня да ти я кача тая статия за дръмовете щото в един друг топик тука пак ставаше дума за това ама все нямах време за това... Айде ако пак не я намериш, пиши да ти пусна ПМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ecmjazz, това Future Music да не би да е ТОЗИ сайт, дя?

Щото аз пробвах да смъкнах твоя торент от twins-torrents.com, и го пуснах, ама нещо не ми тръгва да даунлоудва...

Ако статиите ги има все още на сайта (дори и да не е този, който постнах), дай направо линковете към тях бе човек!

Или то май е некво списание? :think:

Мерси

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, отвратителна работа. на всичкото отгоре накарах един тип, дето бачка в студио и мноооооооооооооо ги разбира работите, да ми семплира живозвучащи барабани от един MIDI файл и оня ми даде такава боза, че моите експерименти ми се сториха цвете.

После почна да ми чете лекции за това как се редят велосититата по специален начин и как барабанистите слагат акценти, а другаде го дават по-леко... Абе важното е, че от всичките му приказки и разбирачество излезе... боза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мойте па барабани хич не са ми невъзможни за редене. На Сонара, с един старичък, ама ЗВЕРСКИ саундфонт. Верно - много време се занимавам да ги цъкам едно по едно, ама велоситито го праа с envelope и става сносно. Не е истински барабанист, ама става. Много от хората обаче ги мързи. Е нема как да те мързи, и да стане читаво. Свиквайте с мисълта :headbang:

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ясно, че под "мързеливи хора" Glacierise визира мен (и с право), та затова викам:

Glacierise, ай да ми напрайш едно MIDI "читаво"!

Какво толкоз седем-осем часа работа няма да те съборят :headbang:

Аз от почти месец се мъча да докарам сносен барабанен саунд. Разбирайте по два-три часа обработки на ден. И все не кефи и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FutureMusic е списание и аз сам съм ги сканирал тия статии а на първите две даже и OCR им направих и оправих грешките след това. Списанието със сигурност има сайт ама не знам дали е тоя. Иначе бих ги качил някъде ама от известно време не мога да се свържа към data.bg, в ftl.bg отдавна няма място, а в bol.bg от край време не мога да качвам. На останалите не ми се пробва.. От twins-torrents не можеш да теглиш ако си зад NAT щото и аз съм зад NAT - и двамата сме not connectable, но като се появи някой трети който не е зад NAT и ги изтегли, после ще можеш и ти да ги изтеглиш от него - така че просто си остави торент клиента пуснат и се въоръжи с търпение:headbang:. Аз по принцип съм ги дал на audiozone да ги качи на bol.bg и да ги пусне във форума http://audiozone.myfreebb.com ама гледам че нещо втори ден не ги качва.. Ако нямаш търпение да го изчакаш или да чакаш некой да ги дръпне в twins-а, прати ми някакъв мейл по pm да ти ги изпратя на него.

 

Ей тук може да чуеш едно парче, което правихме с един приятел - реализирано е 100% миди. Не знам дали ще ти харесат барабаните - според мен има още к'во да се желае, но все пак.. Това парче спечели трето място в конкурса за композиция на горепосочения форум..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.