Jump to content
Българският форум за музиканти

как се пишат барабани


peshoy2k

Recommended Posts

аз най си тача bfd за мен това е най добрия барабанен семплер. native battery беше това което позвах преди bfd, но все си мисля че 2 dvd макар и малко тежичко е по-добре от няколко обикновени cd- ta

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

YtseJam - Е да, но пък вие барабанистите сте малко като бройка и като нямаш кой да ти изсвири барабаните, щеш-не щеш все до семплерите опираш :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да направя доста дълъг пост... но да започна с нещо за Снежанка:

 

Никой не бива да се подиграва или да подценява ядрото на бандите, а имено - Басиста и Барабаниста.

 

:bravo: Пред теб! :bravo:

 

Перфектно казано просто!!!

 

чакай сега единственото така да се каже пренебрегване е за записите на албума, а иначе барабаниста измисля всеки ритъм и удар. Освен това има множество възможности за промяна на силата на удара и т.н.

 

Мхм... на мен каза, че ти си им слагал динамики!

Демек че всъщност не е така както си го свири Фальо... аве... наистина щеше да е МНОГО по-добре да си ги беше записал момчето... да не говорим, че колкото и да ги пипаш тия семпли, просто на преходите не звучат как си требе...

 

 

не ме грее, ако ще да е гадно не ми се занимава с машини в записите...пък и гаражния саунд е най-култов. не забравяйте да надупите gain на каналите на солото и касата иначе няма да звучи! и вържете една верига или връзка ключове на райда, иначе не е куул!

 

Бях забравил защо не харесвам пънкарско мислене...

 

В M&D може да се прави перфектен звук и съответно запис на барабани на съвсем символична като за такова студио цена, само че винаги е по-лесно да се мрънка и да се цъкат с мишката касички и барабанчета.

 

Координати? Сайтче?

 

YtseJam - Е да, но пък вие барабанистите сте малко като бройка и като нямаш кой да ти изсвири барабаните, щеш-не щеш все до семплерите опираш

 

И аз имам същият проблем хех :) По-точно ме мързи да се занимавам с един пич (демек барабанист хаха).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В M&D може да се прави перфектен звук и съответно запис на барабани на съвсем символична като за такова студио цена, само че винаги е по-лесно да се мрънка и да се цъкат с мишката касички и барабанчета. :bravo:

а имаш ли идея (никога не съм ходил по софийски репетиционни) дали барабаните там могат да се тригерират ?и каква им е цената на час при запис.. ?

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В M&D може да се прави перфектен звук и съответно запис на барабани на съвсем символична като за такова студио цена, само че винаги е по-лесно да се мрънка и да се цъкат с мишката касички и барабанчета.  :bravo:

а имаш ли идея (никога не съм ходил по софийски репетиционни) дали барабаните там могат да се тригерират ?и каква им е цената на час при запис.. ?

благодаря предварително

Аз за М&D не знам, но да споделя все пак, че при коментирания Бисер са с тригерчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли идея (никога не съм ходил по софийски репетиционни) дали барабаните там могат да се тригерират ?и каква им е цената на час при запис.. ?

благодаря предварително

Ами студиата имат тарифа на час именно защото в рамките на този час можеш да правиш каквото намериш за добре и ако си имаш тригери, директно ги носиш, монтираш, правите звук, записвате каквото там трябва и оттам нататък вече си зависи от теб дали ще си го едитваш сам или ще го оправяте там.

 

Лично аз не виждам никакъв смисъл да се записват само тригерни барабани в студио, защото при положение, че не се лови никакъв акустичен звук, няма и грам значение дали е в мазето на графити или в личната ти кухня, като имаш проблем само с чинелите, но с читави тенекии, два прилични кондензаторни микрофона и просторно помещение нещата се уреждат и без студио.

 

По принцип по-разпространената практика е да се записва акустичен плюс тригерен звук едновременно и тогава вече има смисъл цялата операция да се провежда в студио, щото ако се записват акустични барабани и след това върху тях редиш семпли с мишката, в общи линии си е ебало майката и не си струва изгърбването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално подкрепям барабанистичната мафия. Нема ли истинскъ дръмър, ебем ти часовникарската пукотевица. Пулсацията и дишането на музиката се получават, като се свири на живо. И барабаниста непрекъснато променя това, което свири - както и всички останали музиканти. Така че - за да е жива музиката - живи музиканти. И барабанист :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В M&D може да се прави перфектен звук и съответно запис на барабани на съвсем символична като за такова студио цена, само че винаги е по-лесно да се мрънка и да се цъкат с мишката касички и барабанчета. ;)

ам понеже ме интересува би ли казал някакви конкретни цени? На час ли се плаща и изобщо повечко подробности?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли идея (никога не съм ходил по софийски репетиционни) дали барабаните там могат да се тригерират ?и каква им е цената на час при запис.. ?

благодаря предварително

Ами студиата имат тарифа на час именно защото в рамките на този час можеш да правиш каквото намериш за добре и ако си имаш тригери, директно ги носиш, монтираш, правите звук, записвате каквото там трябва и оттам нататък вече си зависи от теб дали ще си го едитваш сам или ще го оправяте там.

 

Лично аз не виждам никакъв смисъл да се записват само тригерни барабани в студио, защото при положение, че не се лови никакъв акустичен звук, няма и грам значение дали е в мазето на графити или в личната ти кухня, като имаш проблем само с чинелите, но с читави тенекии, два прилични кондензаторни микрофона и просторно помещение нещата се уреждат и без студио.

 

По принцип по-разпространената практика е да се записва акустичен плюс тригерен звук едновременно и тогава вече има смисъл цялата операция да се провежда в студио, щото ако се записват акустични барабани и след това върху тях редиш семпли с мишката, в общи линии си е ебало майката и не си струва изгърбването.

да и мен ме интересува конкретно цената... записвал съм в графити в периода 95-98г :lol: имам представа какво и що е в студио... само че при 11 Долара на час както ти се изрази бих предпочел мазето където свирим а не графити, но нямам тригери... идеята беше за М&Д имат ли тригери там и какви са им цените на час...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен при Бисер и в една друга репетиционна преди много години, която вече я няма, на други места не съм виждал тригери. В M&D няма, в Графити също. Друг е въпросът, че тези тригери, на които съм попадал досега по репетиционни, определено са непрофесионални и стават само да си играе човек с тях. Два пъти само съм имал досега с истински тригери (и двата пъти бяха добрите стари червени ddrum-ове) и това бяха концертите на Саксън и Антракс (където на мозъка му се случи случка по време на бурята и Бенанте беше бесен, щото било модел, който не можело да се намери вече). Така че за съжаление не мога да помогна. Мисля, че съм мяркал преди време при Пепи и Крум (магазинът, известен като Джаза) да се продават на старо комплект ddrum тригери, но беше отдавна и не знам дали още са там.

 

Иначе цената на час в M&D е 10 лева, поне ние толкова плащаме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А наш Бисер чака всеки момент да му докарат нови тригери! Много по-добри от предишните!!! Перфекционист си е той, евала му! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен при Бисер и в една друга репетиционна преди много години, която вече я няма, на други места не съм виждал тригери. В M&D няма, в Графити също. Друг е въпросът, че тези тригери, на които съм попадал досега по репетиционни, определено са непрофесионални и стават само да си играе човек с тях. Два пъти само съм имал досега с истински тригери (и двата пъти бяха добрите стари червени ddrum-ове) и това бяха концертите на Саксън и Антракс (където на мозъка му се случи случка по време на бурята и Бенанте беше бесен, щото било модел, който не можело да се намери вече). Така че за съжаление не мога да помогна. Мисля, че съм мяркал преди време при Пепи и Крум (магазинът, известен като Джаза) да се продават на старо комплект ddrum тригери, но беше отдавна и не знам дали още са там.

 

Иначе цената на час в M&D е 10 лева, поне ние толкова плащаме. :)

благодаря за инфото :)

м'да значи ще почакаме за този человек Бисер :beer:

 

Това в княжево ли е или си мисля за друг ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.