Jump to content
Българският форум за музиканти

как се пишат барабани


peshoy2k

Recommended Posts

та става дума за това че много мразя това да си използвам клавира като източник на миди за барабаните / пускам го в реално време през vst барабани и си свиря и записвам миди/ става ужасно бързо, но и гадничко. после като му добавиш др инструменти зазвучава ама пак аранжимента куца. пробвал съм да ги свиря на ръка наклавиатурата, пробвал съм да ги пиша пре cubase пробвал съм със готови мидита на барабани и да лепя едно след друго / hardwork/

та запитването ми е Вие как си правите вашите барабани, как ги мислите и как ги пишете на миди така че да има динамиката и замисъла на един реален барабанист, как ги съчетавате с това което ще бъде отгоре като мелодия . ще съм благодарен за малко помощ дори насочваща да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

просто. Карам барабаниста на групата да направи вече измислените барабани на fruty loops колкото и да ме псува затова че използваме софтуеър :( ..после обработка и подбор на семпли му е фамилията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един мой приятел, който май и наскоро се ерегистрирал тук вчера ме сюрпризира с неща от сорта - като си наредиш барабаните изкарай ги през кубето и ги презапиши аудио с микрофон - не е негова приумица и много от демо вариянтите на работа изглежда са така били за "придаване на по мек тон на иначе синтетиката която предлагат редените барабани"... Друг срещан похват (който смятам да приложа скоро) е записването им с миди клавиатура (като мяма Е-дръм) чиито резултати много ме радват при Ривендж Проджект и делата на Бургаското "демо" студио "Сет Нитро" :godbless:

 

Аз ги редя с мишка - клик- клик и ако някой подслуша на вратата със сигурност си представя група изумени японски туристи с фото апарати да се снимат на фона на РСто ми :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Drum Programming: A Complete Guide To Program And Think Like A Drummer" by Ray F. Badness... dosta dobra knijka/tutorial e i ima mnogo dobri primeri i prosto ja preporqchvam na vseki koito iska da se zanimava sqs drums a ne e de fakto barabanist ... ima mnogo trickove pri programming da se napravi da zvuchi kato real drums :godbless: .. igra sqs velocities, leki greshki tuk tam, interesni quantizacii, artistichnata upotreba na effecti (ako ne e tolkova za live no pqk interesni drums )... zavisi si za kakvi drums stava vqpros nai veche (spored men)-- v smisql dali za rock, dali za electronna muzika, hi hop i kakvoto i da e ... Az sqshto si gi picha sqs mishka i za momenta se opravia ... no imam dosta goliamo jelanie da si vzema niakoi controller ot sorta na Akai MPD16 ili dori i Roland SPD20 :godbless:... Ne zabraviaite vse pak che se namirat i hiliadi gotovi midi files :godbless: sqs kakvi li ne shifts i interesni swingove :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А барабанистът съгласен ли е с такова посегателство над акустичната му личност?

Никак..но българската реалност е ЗА редените барабани ако трябва звукът да е добър без да е необходимо да събираш пари за запис със месеци :stop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе съвсем друга работа си е истинския барабанист. Колкото и добре да редиш семпли и тн, никога не можеш да заместиш истинският барабанист, който може по стотици различни начини да удари касата.

 

За концерти не си и говорим. Като се сетя за този на Dream Theater - Джон Петручи седи на едно място, грифа на китарата му направо му опира в шията и никакви излишни движения извън свиренето... дори интересни фиозиономии не правеше :rolleyes: По мое мнение, цялото шоу на този концерт го направи Портной - колкото време седя на столчето, толкова беше и прав, то не бяха мятания на палки и т.н. ... бе лудница !

 

А сега по темата - Native Instruments Battery върши добра работа, ама според мен е по-яко да си ги редиш чрез клавир отколкото да ги редиш с мишока. Така поне по-малко машинно се получава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обидно е да се принизяват таланта и възможностите на един добър(дори не виртуозен, че ТОЙ пък какво може) барабанист и да го сравнявате с машинка,че да го и измествате с нея даже...Това, че го ползвате по концерти(видиш ли какво благоволение) звучи все едно не сте имали подръка някоя треторазрядна ку*ва и сте си плеснали една злобарка като заместител.Много вицове за басисти и барабанисти имя,ама я ми кажете закъде сме без тях,а?Никой не бива да се подиграва или да подценява ядрото на бандите, а имено - Басиста и Барабаниста.Пред тях само :rolleyes: !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакай сега единственото така да се каже пренебрегване е за записите на албума, а иначе барабаниста измисля всеки ритъм и удар. Освен това има множество възможности за промяна на силата на удара и т.н. Ясно че не може напълно да се замени барабаниста в записите, но условията за запис на барабани в страната ни не са много розови :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ме грее, ако ще да е гадно не ми се занимава с машини в записите...пък и гаражния саунд е най-култов. не забравяйте да надупите gain на каналите на солото и касата иначе няма да звучи! и вържете една верига или връзка ключове на райда, иначе не е куул!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ме грее, ако ще да е гадно не ми се занимава с машини в записите...пък и гаражния саунд е най-култов. не забравяйте да надупите gain на каналите на солото и касата иначе няма да звучи! и вържете една верига или връзка ключове на райда, иначе не е куул!

tezi raboti kude gi gledate neznam

s gain na kanalite i verigi :rolleyes::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В M&D може да се прави перфектен звук и съответно запис на барабани на съвсем символична като за такова студио цена, само че винаги е по-лесно да се мрънка и да се цъкат с мишката касички и барабанчета. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.