Jump to content
Българският форум за музиканти

Една "скромна" инициатива :)


Glacierise

Recommended Posts

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

:D Еми това си е направо една много добра иницятива, мдам...

Това би помогнало не само на на4инаещи, а и на по-напреднали....

хубаво е 4овек да се додосне до музиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно!!

хайде да се наканиме най-накрая и да запо4ваме.

еми този дето е дал идеята има ли си представа как би могал да запо4не, дали първо за на4инаещи или напреднали...

с удоволствие бих си дал мнението по тема jazz и импровизация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша го бе, не бойте се :metalist: Имам и 1000 други работи на главата ;) Търпенье :)

One life is not enough:) Кога ли ще свършиш всички тия неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми след около 6 седмици триаа да е готово :godbless: Flight Of The Bumblebee, ладовете, sweep picking-a, сесията, превода на книгата на Белкин, жените и алкохола го отлагат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре, аре, май всеки втори тва вика (всеки първи пък подкрепя) и все се каним да почваме и все така си остава, ми ще започна аз тогава - ще напиша заглавието:

 

Практическа музикална теория

и приложението и с китара

(интерактивно помагало за малки и големи, за начинаещи и напреднали, с примери и картинки)

 

кво ша кажИте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа глава - Как се хваща китарата

 

- нали искате помощ ???

направо ш'се счупиш от помагане....

 

най-логично е да се започне с описание на частите на китарата с картинка и всичко описано-що е гриф,мостче,магаре,струни :headbang: и т.н.

и трябва да са описани както класическата,така и електрическата.Всъщност трябва още в началото да се изяснят видовете китари

Може да се вмъкне и малко от история на китарата ...

Чак след това постановка и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, книги такива има много и бих ги предпочел пред това да стоя пред компютъра. Трябва да направим нещо оригинално (макар, че не сме педагози и не можем да претендираме - поне аз - за някакво научно четиво). Например - видео уроци за всяко упражнение. Можем да се разделим на отбори и нещо такова -> едни - за пентатоники + блус, други - ладове, трети - класика, 4-ти - джаз, 5 - импровизация и т. н. И все пак трябва да има единни редакции и може би да има един или двама, които да записват, а не само да четеш разни текстове от разни хора. Това всичкото го обсъждахме и съжалявам, че повторих вече казани неща, но нека се вдъхне живот . Хайде здраве и щастие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.