Jump to content
Българският форум за музиканти

Една "скромна" инициатива :)


Glacierise

Recommended Posts

Ученето на китара го оприличавам с изучаването на чужд език - не у4и6 само теория, граматика и кухи фрази, а се стреми6 така да съчетае6 не6тата, че да ги поставя6 в някакъв контекст.. Така и по-лесно се запомнят те.

 

Иодеята ми винаги да даваме примери

 

Тема 1. 6то е то?

- видове китари и материали, от които се правят те.

- таблица с честотна х-ка на различните дървета. (по-късно 6те ни послужи като говорим 3а избора на подходя6ти адаптери).

Примери - известни китаристи (доста на брой и от различни жанрове) и вида на китарите им и материалите, от които са сделани хехе

 

Тема 2. Мястото на китарата сред останалите инструменти.

- има6е една честотна таблица на всеки инструмент из форума, 6те трябва да я изровя.

- трябва да стане ясен диапазона на инструмента, което 6те помогне при темата за звукоизвличане. Т.е. да е ясно, че няма смисъл басите на усилвателя да се слагат 15 от 10 възможни например :godbless::happy:

 

Тема 3. Стилове, в които се използва и как се използва накратко.

Например-

- метъл - ритъм (пауър акорди) и соло

- джаз - (комплексни акорди) и солира6т инструмент по сложни прогресии.

- фънк - рутъм със специфичен ефект ( Уа-уа)

 

Тема 4. Ефекти.

- видове, какво правят

- как се използват

 

Аре, продължавайте.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Към тема 3 и 4 могат да се прибавят музикални файлове като примери, било те записани от колеги от форума или извадки от известни песни

 

......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да си кажа за Уикипедиата. Тва според мен е супер удачно просто. Всеки ще може да си пише и редактира на свобода темата, койато му е най на сърце.

 

Сега отделно някакви редактори, дето да одобряват темите няма да е лошо да има.

 

Ако не се хостне такова нещо направо на този сървър, то http://www.wikicities.com/ не е хич зле като вариант.

 

Кой би се захванал с тази част? Аз бих имал време през уийкенда да видя как седят нещата с акаунт там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пак да кажа :lol:

 

На sitekreator.com може да се направи сайт само с мишката и да изглежда достатъчно прилично и професионално (без да пишеш код). Ето хората к'ви сайтове са си правили:

 

http://sitekreator.com/sitekreator/featured_sites.html

 

Има възможности за галерия (ъплоудваш само .zip и то ти прави галерията), списъци от файлове, неограничен брой страници и текст. Има и разни награди от по 500Мб (при регистрация имаш 10Мб), при потребители, които са много старателни :lol: има по 100Мб награди и т.н... Има вграден форум, мейлинг листа, feedback форми, уеб каунтъри, и е БЕЗ реклами.

 

Може да се направи после домейн, който да се редиректне към sitekreator.com/<username>.

 

Примерно ето хора, които са си регистрирали домейн и са си редиректнали:

http://www.driversphere.com/

http://www.lenderbuddy.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на уикипедията е, че всеки може да пише глупости. А ние май не искаме това.

за това ще има редактори които могат да преценят дали даеното нещо е глупост или не ... така няма да има проблем :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уикипедия е най-доброто място за такава книга, мисля аз.

Не за друго, ами така ще се събере много по-голяма общност от нашата тук. Повече очи ще гледат и ще предлагат поправки.

За това, че можело хора да пишат глупости - ами нали затова има редактори в уикипедия! Новите неща се преглеждат така или иначе. А и ако има принципен проблем с дадено съдържание, може да се дискутира и да се обяснят позициите.

 

Направо давайте проект за книга в българските УикиКниги

 

:lol:

Редактирано от Turin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе относно теми мисля че трябва да има тема за всякакви технически работи,от сорта на упражнения за легато,как се прави пул-оф заедно с упражнения,различни видове пикинг.....дайв техники...как да си мяташ китарата насам на там(като Малмстиин)....... :DB)

 

 

 

P.S. интересно ми е как ще се изпишат толкова много имена!?Демек имената на авторите................ тва трябва отделна книга само за авторите да се издаде! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е просто жестока. Но като прочетох предложените теми малко се озадачих. Биха били неразбираеми за повечето начинаещи. Според мен трябва да има няколко глави за начинаещи, в които да има и информация за напреднали, отделно маркирана (подобно на Correct Ways Of... абе любомата книга на Axe, знаете я). Като почнете да я правите хванете няколко начинаещи (които с радост биха се отзовали) и ги питайте какво знаят и какво не. Така ще намерите идеи за темите.

 

Това за начинаещите са десетина страници. После ще напишете и за напредналите, където е вече истината. Това ще бъде наистина уникална книга, писана от десетина човека, всеки със неговия стил музика.

 

Тогава ще дойде трета редакция, в която отделени от текста ще има съвети, трикове, упражнения, таблатури, ще се разберете кои песни да се сложат на края на разделите...

 

Може и да направи впечатление на някой издател. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще бъде наистина уникална книга, писана от десетина човека, всеки със неговия стил музика.

ХАаахахахаха После даже и вицове ще може да разказваме от сорта на :

Събрали се Деат Метъл,Блек Метал,Блусар.................(Бай Ганио,Американеца,Англичанина......) ;):D

Абе пишете пишете!Че докато се издаде.........па и после сборника със вицовете........ време си трябва! :D;):virtuoz::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаххаахаха, това ще бъде нещо уникално!

с нетърпение очаквам chapter1 :virtuoz::D :violin:

 

 

:metalist::D

 

 

ps. и наблягайте на блек метъл елементите ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно нещо изисква не само устрем, но и правилна сметка.

 

За съжаление и тук правилото ,,и сиренето е с пари" важи с пълна сила. Не конкретно за парите, но и за изгодата, която ще има всеки един от участниците в проекта.

 

Има идея проекта да се издаде, тогава наистина той би имал огромен смисъл и важност.

Но кой се наема с издаването му? Това е сложна работа ...... авторски права, библиографии, цитати, т.н.

 

Не че е невъзможно да се направи, но имайки впредвид, че за болшинството от нас музиката е хоби и не носи основни средства, съответно не можем и да отделим необходимото време. Затова и проектът е по-вероятно да остане за момента един красив мимолетен порив.

 

Но това въобще не ме притеснява, нито подтиска. Виждам го като един логичен етап на развитие и израстване. Само до преди няколко месеца нямахме и форум дори.

 

Нещата ще узреят, но лека-полека.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.