Jump to content
Българският форум за музиканти

Една "скромна" инициатива :)


Glacierise

Recommended Posts

http://sitekreator.com - където могат да се слагат нещата и да са редактируеми от няколко човека онлайн (10Мб без пари + неограничен брой текст и страници)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен първата тема трабва да е "как правилно да хванем китарата"

След това някъде там трябва да се добави информация за тейпинга , щото аз докат намеря в нета инфо за тейпа , ми мина мерака :D

Няма да е лошо да се напише инфо към по-неразбиращите кои китари какъв звук имат , ако те искат да си купуват каква да си иберат ... И така ...

Ако искате , аз ще напиша някое друго текстче ...

 

И накрая книгата - в PDF ( :D;);) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тези неща са важни и най - впечатляващи за повечето начинаещи, но смятам че е още по важен момента с "практическата" теория и да се обърне вниманието на всеки сега започващ към нея, тъй като много хора са отблъснати в началото точно от това поради факта, че е представено суховато и не се вижда пряката връзка със свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оляхте се значи :godbless: Може и подробна биография на по-известните китаристи да се включи, както и история на електрическата китара, анатомия на ръцете, принцип на действие на слуховия апарат...... :green:

 

Хайде да се съберем и да напишем заедно учебник за теорията и ПРАКТИЧЕСКОТО й приложение в китарата.

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да драсна нещо за т.нар от мен секвенции. Много ме кефят като принцип и звучене. Прилагането им вече е по-трудно, но ако се хвана сериозно, ще съчиня нещо смислено. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефи идеята за уики, ако се започне сериозно този проект ще го хостна направо в www.muzikant.org

Но на първо време трябва да се въведе някакъв ред. Трябва да има координатор, редактори и т.н.

Но най-важното е да се уточнят разделите като начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее пичове този път ме изкефихте максимално! :godbless:

Смятам ,че идеята за Уикипедия е добра,примерно някой в момента му е кеф да чете за "Звукоизвличането" както по горе спомена някой,пише квото го интересува и то излиза(ефекта "УОУ" :happy: )

 

 

P.S. Бе май е най-добре да има 2 екипа(или един да работи и за двете) -

Да има издаден учебник и отделно в интернет нещо като Уикипедия! :cheers::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз искам да помагам в областите, в които разбирам :godbless: особено вече няколко човека съм мъчил с моите "нови" методи на обяснение на теорията :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За записа на компютър. Мисля, че трябва да има една глава, кратка, страничка-две максимум. Готино е. Аз ще си купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar for Dummies

---Аз и китарата---

 

Ако е написана в закачлив стил обещавам да я прочета :godbless:

Като цяло бих ви насочил къ задължителните места в материята:

 

1.Запис- с разните му типс енд трикс

2.Микс-С нагледни тутурки подкрепени със подробни срийншотс за изпозването на различни програми.Кюбейс,Кейковете, тортите и тнтн.

3.Изчерпателни тутурки на теми:Как да си направя барабаните, как да си нарисувам Бас, и тнт..

 

Мисля че това за нещата които вълнуват повечето тук.

Също така може да се отделят няколко страници за теория :happy: ..ташак бе , ама в крайна сметка става въпрос за практическото приложение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми за темите

за начинаещи трябва да има една

стойка,ноти,акорди,рифове...

фингър стайл според мен трябва да има непременно

една глава за електри4еската китара и за разни техники усилватели дистор6ън...

софтуер

айде да остая и другите да допълнят:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки стил /rock , metal , blues , jazz , other/ да има показани някакви примерни парчета ... Това много помага при композирането по-нататък .

Трябва да има обяснение на китарата кое за какво е /ключовете се въртят , не се гълтат :godbless: ) . Трябва цялото да е разделено на теория и практика . Също така трябва да има дадени упражнения , които китариста да изпълни след всяко ново нещо , което е научил . И така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм кух на тема музикална теория, имам вече няколко статийки дето мислех да ги публикувам точно на тая практична тематика, тъй, че ме пишете вътре :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.