Jump to content
Българският форум за музиканти

Една "скромна" инициатива :)


Glacierise

Recommended Posts

[Фанфари :headbang:]

 

Хайде да се съберем и да напишем заедно учебник за теорията и ПРАКТИЧЕСКОТО й приложение в китарата. Фокусът да бъде върху това как се прилагат нещата. Защото съм убеден, че едно такова нещо би било много ясно разбираемо и полезно за начинаещите, а и не само. Аз я имам тая идея от известно време - да напиша нещо, което да обяснява основните неща просто, кратко и визуално, като дава връзките между звукореди и хармония и т.н., което мисля, че е най-важното. Така че - аз започвам, и ще качвам по интернет, за да може да се обсъжда и редактира. Ако иска някой да се включи - не съм труден за намиране (е, сега малко по-труден, щото се напих и си загубих телефона в събота :headbang: ).

 

Туй то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз дори съм заинтересован от публикуването на подобен материал, което разбира се ще бъде погледнато остро от академичните музикални среди.

 

Но да не ти пука, младите са на ход, аман от дърти пергиши, който не са се ъпгрейдвали от години.

 

Потвърждавам участието си в този проект.

 

Първо нека организираме темите, а после и обясненията.

 

Ще бъде много полезно и да се включи глава/точка с обяснение на ефекти, правилното им подреждане, усилватели, chains, постигане на определен звук и т.н.

 

Може да се включат и линкове към материали, напр. www.guitargeek.com - нека младите китаристи видят как големите имена постигат своя звук.

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яка идея :D;)

и всичко материали да са написани за китара, защото в учбниците по теория липсват много неща който са в сила за китара.....та така подкрепям идеята с две ръце макар за момента да нямам какво да предложа :D

аз ще съм един от учениците й ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) подкрепям с три ръце:D))

може всеки един желаещ да поеме дадена тема от учебника да я напи6е,но това по нататък

ама идеята е супер :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е супер и много благородна! Аз съм начинаещ с малко знания, така че приносът ми ще е меко казано ограничен. Ама пък ще си уча от нея с голям кеф :D

 

Едно ми дойде на ум, не е ли хитро да се инсталира някъде wiki software, примерно на този сървър, така че книгата да се пише от много хора баш като Уикипедиата. Според мен е най-удачно.

 

Какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно ми дойде на ум, не е ли хитро да се инсталира някъде wiki software, примерно на този сървър, така че книгата да се пише от много хора баш като Уикипедиата. Според мен е най-удачно.

 

Какво ще кажете?

добра идея...

...позволява гъвкавост за този, който ще пише... че времето е ограничено и всъщност е най-големия проблем...

 

Иначе бих се включил.... към по-скоро техническите теми, доколкото мога и ми стигат познанията.... :D... за теоретичните аспекти, нямам достатъчно време, за да изложа и без това ограничените си познания... има доста доста напреднали тук, които би било много ценно, ако решат да подпомогнат идеята...

 

ЕДИТ:

http://www.wikicities.com

...освен ако някой няма собствен сайт, за да го хост-ва...

 

ЕДИТ2:

въпреки, че в крайна сметка всички тези теми са засегнати в една или друга степен във форума и това е и целта на форума. Т.е. ще се получи известно дублиране от една страна - от друга пък ще е концентрирано знание ;)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е модераторите да се намесят и да кажат дали става туй с уикипедия.

 

Иначе си мисля, че повече неща мога да кажа в раздел звукоизвличане, и без тъй за това съм чел пък и практикувал доста. :D

 

Айде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.