Jump to content
Българският форум за музиканти

Любовна балада...с Вокал


Recommended Posts

А, крив си.... друг път :hysterical:

Явно е. че няма общо...просто е експеримент...

И на мен ми е маалко еднообразно.. ;)

И се радвам на мнението ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Я, които е чул помпащия ефект да чуе тоя вариант?

Махнах компресора и набързо смесих без него.

 

http://www.nalbantov.com/music/AbandonedPlaceNewMix.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими,извинявай,на мен вокала въобще не ми пасва на това парче.Много лигавичък-като гол охлюв ми идва.Иначе инструментала е велик и може би с малко по-мъжкарски вокал,в този вариант като балада,ще звучи по-добре.Иначе не мога да кажа много как звучи-слушам го на говорителите на лап топа.За мен така е по-добре от предишните миксове.

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо се извиняваш :hysterical:

Истината и само истината каквато и да е тя винаги я предпочитам....

Прав си за вокала, че е прекалено поп/ доста осемдесетарски /

Ще издирвам и други певци/певици ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер си е. Здраво запомнящо се е припевчето (на чиито вокали като почне ма-а-алко трябва да се позасилят) и фразите на соло-китарата. Няма начин за един виртуозен китарист да не е еднообразно като: тук куплетче, припевче, малко влизам аз, а, е сега се развихрям за осем такта. :thumbs_up:

Пък и китаристът с трепетливи пръсти така е учи на търпение. :)

 

Ясно е че е поп-рок баладка. Но е готина и, макар че не я обичам тази дума, ама е "хитова". Даже може да се вкара класическия приом със акапелен припев и публиката пляска. Ей, Митак ако беше сложил за експеримента някаква пляскаща публика (ужким е на живо), щях да се разцепя. Но то на готово парче - всеки може да дава идеи за аранжимент и ремиксове. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е така, но още може да се поиграе с микса (не в посока какъв ефект още да се слеожи, а какъв - да се махне).

 

За вокала съм съгласен с изказаните мнения, че е суб-оптимален; може би по- на място ще звучи друг тембър и маниер на пеене. Ако говорим с днешни имена за сравнение: повече James Morrison отколкото John Mayer или Kelly Jones. С класически примери: повече Paul Rogers отколкото David Coverdale... (макар да харесвам всичките); просто по-ръбат тембър и мъжки маниер могат да спасят недвусмисления поп характер на мелодията. В което няма нищо лошо: съблечена от аранжимента, тя си е приятна песничка. И ако питаш мен има сериозен (комерсиален) потенциал ако се преаранжира в R&B и се даде на женска група.

 

Но щом парчето е тръгнало с китари и ще става рок хит - търси алтернативен вокалист. Защо не и в този форум?

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Творчеството ти ми харесва..и ако търсиш още други варианти за изпяване на това парче,обади ми се да опитаме.

skype: vanboy&tania

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло много ми хареса, че си включил вокал в това парче, а и тембърът ми харесва.

Беквокали особено на припева хич няма да са излишни. Иначе мноо яко парчето :):girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими,извинявай,на мен вокала въобще не ми пасва на това парче.Много лигавичък-като гол охлюв ми идва.Иначе инструментала е велик и може би с малко по-мъжкарски вокал,в този вариант като балада,ще звучи по-добре.Иначе не мога да кажа много как звучи-слушам го на говорителите на лап топа.За мен така е по-добре от предишните миксове.

 

Наборе и аз бих се съгласил с ей това мнение. Малко тип късен Деф Лепард с по-добра подложка :-) Сега то ясно, че дет метъл не е идеята да стане...

От друга страна в този си вариант парчето си е радиофонично и вероятно по би се харесало на масовата публика на някоя AOR ориентирана радиостанция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето и работното соло за следващата любовна балада

 

http://www.nalbantov.com/music/Dimi_Tell_Me_My_Heart%20.mp3 :)

 

Ще е интересно да чуем вокалната мелодия (мисля, че долавям в инструменталния сампъл накъде ще звучи). Тук не само структурата, но и (проекто-)аранжиментът е вече по- "песенен"(в добрия смисъл). С рехавата ритъм секция, особено барабаните - навява за стиловете, доминиращи днешния поп. Тук наистина можеш да опиташ с женски вокал(и). И като правиш соло в песен, трябва да забравиш, че си guitar hero (казвам го без капка сарказъм, ти си такъв) - имаш да илюстрираш основната идея и трябва да озаптиш до минимум акробатиките :)

 

Чакаме развитие и в двете балади (това последното не е съвсем 'балада' - най- си е мид-темпо песен и текстът, imho, не иде да е твърде кахърен.. Ако изобщо е на негативна вълна, ще му подхожда 'разсърден' дух от типа 'Аз ще те науча тебе!', но не отчаяно-самоубийствен. На мене откъсчето музика ми звучи направо оптимистично).

 

Next?

 

 

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми хареса вокала от Нова Зеландия,Ако я изпее някой грубчо ще имаме ЗИМНА БАЛАДА.Браво Митко,действай!Ацо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.