Jump to content
Българският форум за музиканти

Любовна балада...с Вокал


Recommended Posts

Вокала и мен ми изглежда пипан. :metalist: като да е мелодине...

Като получа уейвовете щя го смеся както трябва.

Сега смесих негова мп3ка заедно с бакинг трака... и се насложиха саунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

като цяло вокалите са ми тихи и нещо ми звучат като да са тюнвани с някакъв уред и като следствие на моменти се появява есенция на ефектът "Стоян Михалев".

Хаха, по едно време му викаха българската Шер, иначе - аутотюн, и аз го долових.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аутотюна, по замисъл създаден за коригиране на некадърници - отдавна не се използва само за това, в много разновидности на съвременния поп е възприет като 'изразно средство' (не, че нещо много изразява) - като един от многото ефекти в арсенала за обработка на вокали: от елементарните и масови ривърб и дилей, до дублирания, фазови модулации и хоруси - та чак до 'перверзни' работи като вокодери и ринг-модулатори. Ефектът дори е станал основен 'глас', един вид 'запазена марка' звук на някои топ звезди в 'РнБ'-наклонения поп.

 

Както всяко нещо, прекалената му употреба почва да досажда, а в последните две години всяка седмица по западните класации излиза поне едно парче с тоя (умишлен) 'ефект', та е поомръзнал на публиката вече...

 

Та, този приятел - който иначе добре пее - ако го е ползвал като ефект, е малко 'демодЕ'. Ако пък го е ползвал за корекция - е прекалил (при такова използване не трябва да се усеща). По добре да си направи нов тейк, отколкото да коригира такъв с фалшове. Мисля, все пак, че го еправил за ефект - и по-добре без това, човекът си пее гот.

 

На усещането на ефекта в тоя 'микс' помага и почти унисонното дублиране на отделни моменти с (доста силна) китара, има точки, в които илюзията за вокодер е почти пълна.

- - - -

 

Иначе парчето е много гот, композицията си я бива, свиренето е с познатото качество, а и вокалът добре пасва на тази идея. За крайна версия бих препоръчал "3R" рецептата:

 

- Re-arrange - съвсем малко, само за да освободиш от отвличащи китарни партии вокалното пространство (като инструментален композитор тенденцията е малко 'соло от начало до край')

- Re-track - вокала, без този ефект (или довеждането му до незабележимост, ако ауто-тюна не е за ефект, а за корекция)

- Re-mix - опитен си и коментар не е нужен.

 

Мойте 5 стотинки, де - парчето си е твое и единствен имаш право на глас как да стане.

 

Чакаме новата версия!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според ме лично не трябва да се прекалява нито с корекциите, нито с безбройните дубли, защото опита ми е показал, че нито едното, нито другото водят до добри резултати. По-добре изестни корекции на тейк с добре артикулиран вокал с нужното настроение, отколкото да се презаписва докато стане перфектно вярно, но мъртво като емоция.

 

Иначе пича наистина пее яко. Просто на фона на саунда на парчето стои малко куцо и като запис и като злоупотреба с ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето имам крайните вокали...

Работя по аранжимента в момента...

Това е част от песента с нов микс. :)

http://www.nalbantov.com/AbandonedPlaceMIXVerse1FNTEST.mp3

с повече високи

http://www.nalbantov.com/AbandonedPlaceMIX...NTEST_HIGHS.mp3

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, песен! :)

 

Много добре, има присъствие и кефи. Лично на мен вокалът ми е слаб като сила в микса. И сякаш има повече компресийна наситеност, но може би на мен така ми се струва.

Който може, го може!

 

Експериментирай повече, защото просто го можеш... и свирене и записи и смесване и слух и всичко. Или, както казва Steve Vai (на себе си): Shut up! We know you can play. Jesus!!! :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко е станало! Може би 1-я вариант-без допълнителни високи ми звучи по-балансирано спрямо ниските.

Успехи! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е готино! Браво! Пича има специфична бленда и интересен маниер на пеене. Мен лично много ме кефи! ;):hysterical::rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви харесва приятели! ;)

Сега ъплоудвам цялата песен.

И ще я оставя да улегне няколко дни...

Мисля да добавя още един куплет и модулация...

 

 

 

Ето целия трак http://www.nalbantov.com/music/Dimi%20Nalb...doned_Place.mp3

 

 

Поздрави,

Митко

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M-да... цял ден си я припявам с плеъра. Ама то и тия дъждове последните три дена... ;)

 

П.п. Между другото това и на български има доста хубавка трактовка.

Редактирано от Kurt Uvash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори,че отново се вмъквам в тази тема,но...братле-защо ми се струва,че като слушам записа има някакво заглъхване през цялото време..възможно е да си сложил някъде по-силна компресия или нещо от сорта...на вълни се чува-явно нещо като забие,останалото затихва(бас,рит.китара,барабани)..знам,че не е от вокала със сигурност..както и от солокитарата!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е pumping дефект от един компресор.

ще я смесвам отново...:hysterical: Просто оправях отделните инструменти и бях сложиш на мастера няколко ефекта да вдигна нивото и ето го резултата...

Компресора е един фри ефект БлокФиш...Як е, но явно става само за по недраматични резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, тоя път пак ще си напиша мнението. Явно само аз съм тоя дето не му харевса. Да сложиш вокал на инстурментално парче не прави "инструменталното парче интересно", прави го... нормална балада (на тях им трябва размппбразое спoред де). Тъй че за мен това не е "разнообразие на стила (това относно мнението на колегата kvelikov още oт другата тема). Песента много повече си ме кефи без вокал. Слушах го това няколко пъти (не е да не ми харесва, просто защото е различно от оригинала). Звучи ми като нормална балада, но вокала някак си не ми пасва като глас на духа на парчето...

 

Ма явно само аз съм крив де :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.