Jump to content
Българският форум за музиканти

Oт усилвателя в компа?


stef_lp

Recommended Posts

Значи усилвателя ми има изход за слушалки.. ръгнах там 1 кабел и го забих в дупката за микрофона да ми свири на компютъра, да ама не. Звука дето излиза е ужасяващо зле. Няма ли начин да се оправи все пак нали главната работа на предусилвателя е свършена и не би ли трябвало да си излиза добре без разни там аудиокарти за по 300 долара... ?? help

Редактирано от stef_lp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За софтуер.Китарния говорител има специфична честотна лента и не възпроизвежда честоти над 5-5.5кHz,докато изхода от усилвателя е с пълен спектър и особено ако свириш с дист става голямо стъргало с много високи.

Свали си софтуер като ReValver 3 или друг такъв,който ползва импулси(според мен имат най-реалистично звучене) .Потърси в раздел "софтуер",сигурен съм че има доста изписано по въпроса. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
За софтуер.Китарния говорител има специфична честотна лента и не възпроизвежда честоти над 5-5.5кHz,докато изхода от усилвателя е с пълен спектър и особено ако свириш с дист става голямо стъргало с много високи.

Свали си софтуер като ReValver 3 или друг такъв,който ползва импулси(според мен имат най-реалистично звучене) .Потърси в раздел "софтуер",сигурен съм че има доста изписано по въпроса. :)

 

хъм от доста време съм с убунту а тогава бях на ХР.. ся като пробвах на линукса звука си е доста добре даже екстра :thumbs_up: ама има много силен страничен шум дори ако намаля усилвателя докрай ;) ... хелп хелп та ако ще говорите за софтуер ако може убунтовски :greenball:

Редактирано от stef_lp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си настройките на микрофона и по-точно ако има бууст (за шума).За китарен софтуер за линукс незнам конкретно,но предполагам има някой VST хост.Ако намериш такъв потърси и VST плъгин с нойс гейт и/или нойс редукшън, спикър симулация и каквито ефекти желаеш.reValver също има VST вариант.Както вече казах в "Софтуер" има много изписано по тези въпроси ако имаш време и желание прочети. :thumbs_up:

 

П.П Шума има ли го по принцип от говорителя на усилвателя или само в компютъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не направиш нещо друго - врътни волумето на ампа на ниско - 10 %, сложи едим микрофон пред колоната на ампа (усилватяля) и го вържи в компютъра. Усили колоните на компа. Гледай усилвателя и микрофона да са далече от компютъра, освен ако не искаш да правиш микрофонии. Всъщност като за начало изчети писаниците за начинаещи - що е тва кабинет, симулация, усилватели и тн. и после ръгай жакове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелее всички сме разбирачи-от много баби-хилаво лапе ли бе приказката ,.. или нещо подобно,няма значенив:

Аз на твое място бих си ги правил тези експерименти единствено ако имам желание да запиша нещо набързо , но нищо:

Първото което бих проверил е(казваш изходът от усилвателя ти е за слушалки ?! та..) дали не можеш здраво да намалиш силата на всичко по линията -вземи намали де що има здраво и ако още има шум , значи положението е зУе- ако имаш ефектчета и разни щуротии недозаземени също е зле.

успех! дано съм помогнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се получава, защото усилвателят и копютъра имат и двата заземяване и като ги свържеш даваш възможност на тока да се "заземява" и през усилвателя и през компа. Нарича се ground loop. Виж в гугъла за него. Знам, защото и аз съм ги връзвал. Предполагам ги свързваш или през Line Out, ако кубето ти има такова или през Headpdhones нещо подобно. Използвай само лайн-а :bravo: И да, трябва ти спийкър симулация.

 

За да се отървеш от шума има 2 варианта.

1) да не ръгаш кубето в компа, а да го озвучиш с мик, както каза колегата. Не знам това доколко е вариант за теб - Трябва ти мик, предусилвател за мик, а ако ползваш картата си на дъното, резултатът пак ще е отчайващ.

2) DI. Box. Можеш да си намериш до 80 кинта ако не се лъжа. В томан има и за по 10 евро, ма има доставка. Пасивен ти върши перфектна работа.

 

Най-добре, а особено и кубето ти ако не е хубаво, вземи китарата и с кабел директно в компа и свири със софтуерни ефекти изцяло. Виж в раздел софтуер има МНОГО теми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелее всички сме разбирачи-от много баби-хилаво лапе ли бе приказката

Точно в десетката! Но е интересно да се наблюдава развитието на темата...

Сигналът от слушалковия изход е с високо ниво (0.1...5V) и когато се подаде на микрофонен вход, най-много да повреди входната част на картата. Единственото правилно място, е да се подаде сигнала в линейния вход на картата. Дори и тогава, сигналът от слушалковия изход е добре да се намали (атенюира) за да не премодулира (претоварва) входната част на картата. Това ноже а стане като се намали Master-a, или се постави делител на сигнала между изхода и входа (например 10К/1К). Втория вариант ще позволи да не се губи от характера на звука, което се получава при намалението от Master-a.

Интересно, по този тип дискусии има много теми във форума, но задължително не се прави опит да се се прегледат. Бас ловя, че след някой ден пак ще има подобна тема. И пак ще има "компетентни" разговори. Как беше казано - животните не се спъват два пъти на едно и също място. За хората това не важи.

Хайде сега да видим как ще продължи темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси прогбвах да запиша нещо.. и няма нищо общо с това което се чува... не ми са четата 5000 хиледи страници и да не разбирам 99% от нещата.. или ще го направя някога когато не свиря по цял ден кат побъркан.. как да е пък и с тва убунту едва ли ше тръгне някоя oт тея програми, ако някога пак си туря ХР (дабе). о well, ще трябва да си поотложа малко записа на първия си самостоятелен албум :thumbup::P

10х на всички се пак :P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми са четата 5000 хиледи страници и да не разбирам 99% от нещата...

 

...А аз се чудя защо още не са закрили всички учебни заведения в страната... :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя път не уцели с кого да се заяждаш (но аааре няма да са надувам това е форум за музика, което ми е далеч от специалността и с което се занимавам по-малко от година).. та защо въобще трябваше да се опитваш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети обяснението на Валяка още няколко пъти!

Изходът за слушалки по принцип би трябвало да е симулиран, иначе ще се чува едно яко скърцане и естествено няма да има нищо общо с това, което се чува през говорителя. Не че и през симулатора има много общо, но то е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Първата причината да се заяждам е тази:

 

Интересно, по този тип дискусии има много теми във форума, но задължително не се прави опит да се се прегледат. Бас ловя, че след някой ден пак ще има подобна тема. И пак ще има "компетентни" разговори. Как беше казано - животните не се спъват два пъти на едно и също място. За хората това не важи.

 

А втората е, че настояваш за решение на уравнение с няколко неизвестни. Хората те попитаха каква ти е аудиокартата и какъв ти е усилвателя, какви са им входовете и изходите. Може би щяха да ти дадат сдъвкан и изплют отговор, какъвто очакваш, ако си беше направил труда поне тази информация да дадеш.

 

...И само за протокола... ВИНАГИ уцелвам с кого да се заяждам. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.