Jump to content
Българският форум за музиканти

Ръчен фитнес


7thString

Recommended Posts

По дадени стечения на обстоятелствата се сдобих с тази жироскопска джаджа, която първоначално смятах за забавна играчка, но след един ден цъкане и последвал ден и половина мускулна треска, виждам, че може и да има някакъв ефект- малко по-натам ще споделя дали е така, но определено джаджата натоварва ръцете.

 

Някой друг имал ли е опит с такава джунджурия и мнение дали това е повлияло в някакъв аспект на китарджииството? :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

супер е неква яка щуротия е тва. Дайте малко повече инфо и от къде и за колко може да се закупи :greenangel:. Благодаря. Успех!

 

п.п. Да не ми изпопадат само пломбите, че ще ре разбеснея - а тогава полудявам

Редактирано от Monni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз съм си взимал "неоригинално" от ебей -> например такова, не мога да ти кажа да ли точно от този магазин, но едва ли има някакво огромно значение ... приятна играчка....

 

редакция: сетих се, че и в БГ има..... при това и на сайт

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един рожден ден на рожденика му бяха взели такова и се зарибихме там с един колега да връткаме. После да видите как си давахме наздравици, като не ни държаха ръцете :greenangel:

Иначе се съмнявам да има някакъв ефект върху свиренето на китара :hysterical: В китката няма мускули, които да се развиват, има само кости, жили, вени, и такива хави. Предполагам ползата може да се изразява в това, че ще я чувстваш по-свободна (което не е малко де). Замислям се и аз да си взема на заплата, ама ще видим :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смисъл в него има за "китарджийството" единствено в това, че ти заздравява мускулите на ръцете и по конкретно ПРЕДМИШНИЦАТА. можеш лесно, не заемащо място, време и навсякъде да си тренираш, същото като "гумичките" за стискане, но много по- ефикасно според мен.

ръководство на български

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само един път съм пробвал такава джаджа (на reslicade от форума). Супер зарибяващо е, определено бих си взел и аз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне при мен (в Холандско) ги има в повечето спортни магазини и в доста от музикалните. Налагат се все повече като тренировка "между другото" за хора които свирукат на нещо или тренират гребане/тенис и тн. Гледах скоро и много джиджани модели - замерват колко оборота си направил, за колко време, ей такива неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз преди това имах от тези гумички-гевречета, която цъках като нямам какво да правя, ама сега с това е по-яко :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китарджийството е важен особено според мен само мускула в основата на палеца. С този мускул се правят баретата, и ако сте правили големи барета достатъчно дълго и болезнено на инструменти с изметнати грифове, ще видите че имате едно добре развито мускулче :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Само дето натискът за барето не трябва да идва предимно от този мускул, а цялата ръка да натиска назад. Иначе се изморяваш вързо, появява се болка и свиренето куца яко. Поне при мен до преди няколко месеца също натискът беше повече от палеца, и сега, като го промених, резултатът е доста добър.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От упражнения на пръстите определено има полза.

Аз ползвам Gripmaster на Planet Waves, сутрин докато отивам на работа, за около 25 минути, като сменям лява и дясна

ръка и осезаемо се забелязва повишаване на издръжливостта и подобрение на техниката на свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.