Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ами в момента нямам с какво да запиша. Микрофоните ми пристигат юни :) мога да запиша с някаква каб симулация, но не знам колко ще е достоверно. На сухо е много динамична, което супер ме зарадва. Много добре резонира и като я включа падат пломби и корони  :hysterical: То така не е честно само да говоря, но скоро и семпли.  :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Construction: Neck-through (3 Pieces Maple with Basswood Wings), String through body

Fretboard: Maple (birds-eye), Radius: 430 mm.

Neck Scale: 648 mm. (25.5"), Thickness - 17 mm. (1st), 19 mm. (12th)

Number of Frets: 24

Bridge: Tune-o-matic

Pickups: EMG 81 (bridge), ENG 85 (neck)

Controls: Master Volume, 3-Way Toggle Switch

All Hardware: Gotoh

 

В началото да направя разяснения за коцепцията на инструмента. Заклет фен съм на Ibanez. Харесвам семплите неща. Държа на директният монтаж на адаптерите в дървото - без рамки. Харесвам звука на EMG. Разбиранията ми за гриф са - тънък, плосък с голям радиус. Разположението на контролите на някогашният Ibanez JPM и отчасти сегашният Chris Broderick Soloist signature Jackson винаги са били оптималното удобно и енергоемко по време на свирене разположение, което ми допада. Обожавам байндинг по-грифа и главата. От известно време съм пристрастен към maple фретборди. В случая търсех такъв с birds-eye шарка даваща допълнително атрактивна визия. Държа на скосяванията при основата на роговете с цел достъпност а и естетически изглежда много добре. Не използвам флойд роуз. Не използвам и тон потенциометър. Като голям любител на Ibanez съм имал и имам удоволствието да притежавам няколко техни китари - предимно от висок клас. Въпреки това винаги е имало неща, които съм искал а не са присъствали събрани заедно в един инструмент. Логичният извод бе изработка на къстъм такъв. Нямах двоумения кой ще е лютиера, който да ми го изработи. С Коцето вече имам направен един проект и това щеше да бъде втория. За човека стоящ зад ника BassTraffic тук във форума е изговорено много и доста от хората го познават - човек със златни ръце и златно сърце. Изслуша всичките ми обяснения какво и как искам да бъде. Уточнихме и най-малките детайли, разположения, размери, материали, хардуер и т.н., които желаех. След време, когато проекта беше в по-напреднала фаза, се видяхме на "инспектиране" на текущото състояние. Седнал с грубият вариант на незавършеният инструмент можех да си "покапризнича", като всичко бе взето под внимание и отбелязано на момента как и къде.

 

Дойде денят, в който китарата бе завършена и готова за "издаване". Предполагам, всеки има очаквания как би трябвало да изглеждат, да се усещат и работят нещата. Имайки предвид от личен опит впечатленията ми от работата на Коцето, летвата за крайният продукт бе вдигната още повече в представите ми. Видях готовият инструмент. Следващите редове са лично мое пристрастно мнение, но то и няма как да бъде друго, базирайки се на усещането и емоциите, които предизвиква готовата китара. Е, надскочи всичките ми очаквания, а те не бяха никак малки. Това е първата китара за която категорично мога да заявя, че не бих се разделил с нея. Мислел съм си, че инструментите, които съм имал до момента са ми харесвали истински - лъгал съм се. Никой от тях не ме е карала да влизам в стаята само за да го зърна. Никой не ми е давала усещането и изживяването, което имам с този докато свиря. За самата изработка може да бъде употребена само една единствена дума – безкомпромисно качество оставящо усещане са солидност, перфекционизъм и лукс. Във всеки милиметър, във всеки детайл. Предполагам, че е момент, когато желанията на клиента и уменията на лютиера са улучили някак си идеалната пресечна точка, давайки резултат до толкова добър, че водещ към прекратяване на изконният човешки стремеж, да се намери нещо по-добро. Всеки има своята истина за себе си, обуславяща се от моментното му развитие, ниво, нужди и виждания. Мисля, че намерих своята.

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Коце! Китарата е невероятна! Bobolin, да ти е честита! Надявам се и мен да ме огрее скоро такова щастие. Нареждам се на опашката. :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малиииййййй, що айрян си "черпил" за таз хубавица. Нещото, което най много ме зарадва, че ключовете са отдолу на главата. 

 

П.П. : Как се казва хубавицата  :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аферим машала бравос шокар направо джам

 

евала на майстора, евала и на клиента

 

ей това е правилния подход отиваш да ти направят каквото ти требе

 

ха честито и със здраве да си общуваш с убавицата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи съм забравил да добавя нещо

 

айбънъз или ибанез само могат да си хапят гъзъ, че не правят по този начин инструментите си ами залагат коларски подходи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless:

"За самата изработка може да бъде употребена само една единствена дума – безкомпромисно качество оставящо усещане са солидност, перфекционизъм и лукс. Във всеки милиметър, във всеки детайл."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз изпитвам затруднения да напиша нещо, каквото и да е.

Боби, благодаря ти за отношението, търпението и разбирането! Благодаря на всички, които изказаха мнение относно моята работа.

Благодаря, благодаря, благодаря...

 

п.п. Боби, има едно място наоколо май Бордо се казва, ще има визита след някой друг ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dean: Флойда съвсем целенасочено липсва. :)

Георги Тотев: Казва се "Custom-made by KD".  :thumbs_up:

Acei: Нямаш си идея колко съм съгласен, че с подобно качество трудно ще се намери фабрично излязъл от конвейра инструмент - без значение от фирмата.

 

Коце, аз БЛАГОДАРЯ! :godbless:  Относно Бордо-то сме се разбрали. То си е наше странично мероприятие. Не уточнявай само тук публично какъв тип е заведението, че ни отиде имиджа на хеви метъли.  :rolleyes:

 

Благодаря искренно на всички за поздравленията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на Bobolin и поздравления на майстора! Китарата изглежда наистина много пипната, както се казва.

Световно ниво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, 

 

радвам се, че и аз мога да се разпиша в тази, ако мога да я нарека ВИП тема :D

 

А ето я и причината:

имах един Epiphone LP Junior, който дълги години си седеше у нас и служеше да се упражнявам и т.н. Репетиции и сцени рядко виждаше. Но се получиха нещата със сегашната ми метъл банда Corecom и почнах да свиря с китарата сериозно, но се оказа, че тя не е достатъчно сериозен инструмент. И най-фрапиращото беше лекото тяло от талашит или нещо подобно. Съответно я закарах при Коцето и тялото беше сменено с махагоново и кленов топ. Сдоби се и с нов адаптер Gibson 57, Classic и нови ключове Grover. Идеята беше да се получи не точно китара за модерен метъл звук, а по-скоро с винтидж звучене, за малко по-lo-fi метъл, така да се каже. Ето и снимки преди интервенцията:

023863158-big.jpg?r=0

023863149-big.jpg?r=0

 

А ето какво се получи, след като Коцето събра гореописаните неща в едно:

 

031601029-big.jpg?r=0

031601043-big.jpg?r=0

031601055-big.jpg?r=0

 

Както виждате от брутално нисък клас китара излиза висок клас инструмент, направо хай-енд за моите критерии. 

Реално от старата китара остана само грифа, който също претърпя леки интервенции, за да имам в момента перфектен екшън...

 

Сега искам да кажа, че като отидох за първи път при Коцето и му занесох китарата му казах горе долу "Това е китарата и не знам точно какво искам да стане с нея, но искам да е много яко :D"

Съответно след известно изясняване на концепцията и малко промени в движение нещата станаха точно както ги исках :D

И да добавя, че за да влезе в срок Коцето си даде и жега накрая, съответно след "пълната промяна" от операционната маса машината се озова директно на "бойното поле" и звучеше могъщо, макар да не можах да я преслушам детайлно и на спокойствие : )

 

 

031601063-big.jpg?r=0

 

От името на китарата мога да кажа само, "благодаря ви доктор Енчев" :D

Редактирано от pampi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.