Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Честит Ден ден на патерици и мнооого успехи у Иноземско !

Стискаме палци !

Пък Фалбите ще ги чакаме под формата на Видело и фото и много ползотворни контакти и щепсели !!!! :)

Поздрави 

Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Коце , имало е наскоро хубаво изложение в Берлин . :metalist: 

Ако не е проблем , качи малко снимки , напиши впечатления .

Да оплакнем и ние очите дет се казва :hooray: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Напоследък времето ми е много дефицитно и не остава време за нищо (оправдания).

Ще се опитам съвсем накратко и на парче да споделя своята гледна точка за събитието The Holy Grail Guitar Show, което се проведе в Берлин преди 10 дни. 

Ще започна отначало...

Това изложение се осъществаява за първи път в Европа, организирано от Европейската Асоциация на Китарните Производители (European Guitarbuilder association), организация, в която България е представена от "Лютиерският център" в лицето на г-н Войков и моя милост KD. На кратко идеята на изложението е да се съберат на едно място всичко онези лютиери, които изработват уникални и ръчни музикални инструменти на едно място и покажат на света (Европа), какво наистина представлява такъв инструмент. Възможността инструментът да бъде представен от неговият майстор беше едно от условията, които EGB имат при кандидатстване за изложението. Има много смисъл в това и само хората, които са имали възможност на такъв контакт могат да оценят, какво наистина е вложено в инструмента при неговата направа.
В момента, в който ме одобриха за изложението всех решение да направя онова, което винаги съм искал - модели китари, които да покриват всичките ми изсквания като консрукция и тип. Затова изработих 7 инструмента 5 китари и 2 баса, които ще покажа тук малко по малко. Най-специалната за мен китара се казва "SIlvia", като на нея отделихме 2 страници от нашия каталог и която заслужено събра най-много овации на изложението. Публикувам демо-клипът, който записахме с Иван Манолов във студио Perfecrecords.

п.п. Сайтът ми е в процес на сериозна промяна. Препрограмира се платформата с идеята да стане динамичен и това ще отнеме около още месец, което ще бъде причина да не се видят новите модели китари и като цяло няма да има никакво информационо обновяване докато не приключи процеса. Извинявам се, за което!

п.п2. Още са разбъркани снимките от изложението, ще ми трябва малко време да ги подредя и публикувам тук.

http://youtu.be/bBxtMxD55N8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно изглежда,Коце не се и съмнявам че така и се свири с нея. :godbless:

С нетърпение чакам да покажеш и другите инструменти!

От какво дърво е тялото на тази? Дай някакви спецификации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не се омешат много темите и снимките, но ще започна с тази китара със "Silvia". После ще покажа снимки от самото изложение и след това ще пусна снимки на останалите модели китари и басове. Снимките ще са от каталога, в който има грешки в изписването на някои термините, но това са бели кахъри (поне за мен). При следващият тираж ще имаме достатъчно време да направим внимателна редакция на информацията подавана за печат. Както и да е, ето снимки на "Silvia" от каталога:
 

10520600_871637796193408_2799440604967258011_n.jpg

1800210_871637972860057_1462107790534551140_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иха китарата изглежда направо супер. Много стилно без нищо излишно -  "теле"  идея, но различно. Цялата ли си я минавал с тунгово или само ясена. Интеренно ми е върви ли тунгово и на явора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Радвам се, че китарата ти харесва :) !
Цялата китара е обработена с Тунгово масло. Грифът е дълбоко импрегниран и отне малко повече време миризмата на Тунг-а да избледнее. Усещането при пипане е, че се пипа дървото и е сигурно защитена дървесината от влага. 

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравявам те за уникалния начин да съчетаеш класическата ретро форма на телекастъра с усещане за модерна визия ....изглежда просто страхотно ( а сигурно и така звучи...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах късмета да я пипна в процеса на изграждане и искам да ви уверя че на живо е още по-секссссссиииииии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за прекрасния инструмент!

Прилага ли се някаква специфична техника за изпъкване на шарките на дървото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах късмета да я пипна в процеса на изграждане и искам да ви уверя че на живо е още по-секссссссиииииии :)

и аз искам ....ама няма :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за прекрасния инструмент!

Прилага ли се някаква специфична техника за изпъкване на шарките на дървото?

Да, за да са подчертае текстурата и да се създаде контраст се обработва дървото първо механично и после се ползва съответният оцветител (байц). Може цвета да е друг, чеврен, зелен, всякакъв. Аз избрах черно, защото ми допада концептуално повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Малко се позабавих с материалите около изложението, но сега ще наваксам. 

Най-много и разнообразни снимки от самото събитие има във Фейсбук страницата ми KDbasses, а сега ще публикувам снимки от нашия щанд:
 

1909456_591521124308716_2144168234329587063_o.jpg

1527022_1575774919325141_3556358786501835957_n.jpg

10460416_1575774879325145_3579408139610966887_n.jpg

1479549_1575775279325105_4674072039494333048_n.jpg

10731108_1575775382658428_3763804808609193239_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.