Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

...от няколко места чувам за мен да се говори като "човек скромен" и в тази връзка ми се иска да разсея всички тези впечатления и да се самопохваля с новини, които се случиха с мен и около мен през изминалите няколко месеца.

 

През месец март тази година бях поканен и приет за член (full member) на Европейската Асоциация на Китаро-производители (European Guitarbuilders Association - EGB) - http://www.europeanguitarbuilders.com/members/

 

Българското присъствие в тази организация е в лицето на г-н Войков чрез Лютиерският Център http://luthierscentre.com/bg и разбира се моя милост чрез http://kdbasses.com/

 

Организацията EGB има за мисия и цел да се популяризират истинските ръчно направени инструменти и да се дистанцират от копроративният подход на големите компании при предлагането им на пазара. Идеите, целите и мисиите на организацията са подробно описани в сайта им и който желае може да се запознае подробно с тях.

 

Другото важно събитие, свързано с мен е участието ми на първото бутиково изложение на ръчно направени музикални инструменти "The Holly Grail Guitar Show" Неомеври 15-16 в Берлин тази година. Чест е за мен да бъда избран за изложител, имайки предвид множеството изисквания, които трябва да се покриват и повечето от 300 налични кандидатури от цял свят.

 

Раздвам се искрено на тези събития и споделям радостта си с вас! :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, браво... Ама за тебе не може да кажем че си мързелив и алчен или пък да неглееш щото не е истина.

 

И да ти кажа че китарата която направи претърпя две падания. Първото беше миналата година, нямах стойка за китара и я подпирах в някакъв ъгъл и тя се излундзи и се нахендри с грифа в едно нощно шкавче. От там и остана за спомен едно леко отлепяне на лака и вдлъбнатинка около 4-5-6 прагче, почти до ръба на фингърборда.

Втория инцидент преди седмица и още ми се плаче... Изнасям се от поредната квартира и си пренасям за последно 3-те китари, сложих твоята в калъфа, мотах се нещо, хващам калъфа за дръжките и я вдигам от леглото и тя се изсули от калъфа и на плочките с тялото а грифа остана в калъфа... Калъфа е евтин само със задно зареждане и явно не съм дръпнал ципа. И понеже си е тежка като се изтупурка на плочките се подби ръба на тялото и се счупи лака на място колкото на 2 монети от 1 лев... Още ми се плаче...

 

Знам какви ще са съветите, куфар и това е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе нещо ми се губят снимки на един експлорър....

Дали Марко не ги е изтрил от фотото без да иска....или пък е забравил да ги качи.... хммм

НовоЗагорските червеи, които ми прати Коцето преди няколко години са вече добре отгледани и охранени и започвам да се замислям дали да не пратя една рота към Софето, където той се подвизава, и складира дървесината за бъдещите си проекти.... :virtuoz:

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце,мога само да ти пожелая от все сърце големи успехи не само на родна почва!Това което си писал по-горе е доста радващо и си е за хвалба,мамка му-не всеки може да я докара до тази фаза!

Мога само да пожелая успех на тази организация-не съм лютиер,но винаги съм подкрепял оригиналното и новото - аман от.... ай няма да пиша коя фирма,че знам какво ще стане - нападки,та чудесии,те феновете са им като пенсионерите в БГ - само само една партия признават!  :godbless:  :greenball:

Та,бат Коце,като му дойде времето ги разбии по нашенски , ще ти стискаме палци да видим някоя "глава" да свири на твой инструмент след изложението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Kaто фен на 80-тарското китаростроене реших поредния проект,

който осъществяваме с Коцето да е в този дух.

Крайния резултат меко казано надмина очакванията ми.

Благодаря ти ,Коце за прекрасния инструмент! :godbless:

Спецификации

Bolt -on Guitar
Body Wood: 1 Piece maple body
Neck -1 Piece Rosewood                                   

Thickness - 18 mm. (1st fret) ,20 mm. (12th fret)

Fingerboard-Ebony                                     

Radius 430 mm
Scale Length: 648mm (25.50)
Frets: 24 Stainless steel jumbo frets
Bridge: Gotoh floyd rose
Bridge pickup-Bare knuckle Warpig(ceramic magnet)  
Neck pickup Dimarzio Air Zone                   

Tuners: Gotoh
3 way pickup switch

SAM_1417.jpgSAM_1419.jpgSAM_1422.jpgSAM_1424.jpgSAM_1425.jpgSAM_1426.jpgSAM_1430.jpgSAM_1431.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,колко и да съм кьорав,не са ли много вдигнати адаптерите,нека по-точно,аз и на двете Гибсън  съм свалил нека по надолу,че иначе избива много в комбинация с бридж,

Е,това все пак е друг вид китара,не го възприемайте като заяждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Идеално са си ,поне за мене де ,според начина по който аз искам да звукне,

цял ден я разцъквах.Тези дни ще пусна и семпли да видиш ,че нищо им няма. :)

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не казвам ,че им има нещо,аз си имам навика да съм на двата адаптера заедно и нали струните избиват по яко при нека съм го свалил повече,че не ми се занимава да въртя потовете,то и малко наизуст си пиша,зашото не знам какви адаптери са,моите са стандартни за гибсън и така ми звучат добре,ама ,както писах това е друг вид китара..,пусни семпли де :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително чувство за естетика, извън изработката! Само с такова се постига тази линия на position dots! Ако някой ден - не дай си, Боже! - КД спре да прави китари - бъдещето му като дизайнер е сигурно!

Честито на собственика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мога само да приветствам "стягането на линиите", за разлика от предните модели, които ми стоят като разтопени, без особени форми и линии !
 - Или това е по-скоро "ремонт" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.