Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

;)

Колкото по-голям ъгъл, толкова по-....ти си знаеш :godbless:

 

 

 

К. Димитров

 

 

Май Краси е започнал да разправя неговата теория за ъглите, която пренебрегва някой физични закони, та сте се посмяли на невежите , които не мислят така :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spineless... да направиш така китарата си е престъпление. Изключително грозно ще седи...

 

Spox просто исках да видя как ще седи една черна линия, не съм извършил престъпление, но е грях да се боядсиса. Този фурнир мен лично много ме кефи и веднага се сетих за Айбанез AGS83BBG NTF :) ! Виждам че е по-добре без ;)

 

P.S. Обещавам вече без офтопици от моя страна

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това не е точно оф-топик, коментираме възможностите.

 

На мен идеята ми харесва, само ако китарата ще е двуцветна. Ако има цвят на дърво (т.е. с много нюанси) и метнеш една кофа в средата, която е черна, много близо до другия цвят ще е ужасно.

 

Ако обаче китарата е плътно бяла и и сложиш черни линии ще е съвсем друго - много по-красиво и без да ти внася чувството, че китарата е съсипана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко поизостанах с отговорите, та сега подред:

 

@Mefistofel82 : О, да! Това е единственият университет, който издава 2 дипломи - една за инженер и една за алпинист. :)

 

@IgniteAll : Така е приятелю. Луд умора няма. Само се поти и това е. Що се отнася до топа- хвърли едно око (може и две, но не ги вади от очните ябълки) на китарката сега и кажи не е ли малко по-добре така?

 

@spineless : Изобщо не си оф топик. Даже идеята ти е супер адекватна. Идеи от сорта са съвсем на място. С клиента обмисляхме подобна идея само, че вместо боя, да се интегрира фурнир. Да ама не е толкова лесно това изпълнение и за това остана настоящият вариант. Всъщност аз му се обадих и той видя твоят проект - за малко да се съгласи. Все пак :(

 

@ultramega : Не не! Камъните си бяха предназначени единствено и само за градината на Пейчо. Както казах - той си знае. А що се отнася до физиката.... има ситуации пред, които и тя е безсилна.

 

@Yo The Real : Клиента (адаша ми) точно така възприема тази идея. И аз съм донякъде съгласен.

 

@EAmechaniX : Пейчо! Тъпкано ще се опитам да ти го върна за онези няколкото кила отгоре :slap: То така е лесно: - На, яж и после шута в гъза и бягай да отслабваш! Да, ама не! Ще те прикоткам да ми дойдеш на гости и тогава не те виждам. Даже и с "много пиксели" ще документирам това събитие! За китарката...до някъде си прав, донякъде не. Прав си, че е кусурлия откъм визия, но пък ако я направя да изглежда баш, като Гибсън - това няма да я направи да звукне по-добре и най вече да я направи да си бъде оригинална по свой си начин. Само разходите ще скокнат доооо....

 

Иначе работата по китарката напредна. Ето така изглежда след многото консултации, обмисляне след махането на гадния полиуретан:

 

pic0632.jpg w850.png

 

pic0633.jpg w850.png

 

pic0635.jpg w850.png

 

pic0636.jpg w850.png

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaaaaaa! Желая я! :( Уникално яко изглежда! Представям си като я и полираш...

 

:slap:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...под секрет и леко на ушенце :slap: - полиране няма да има. Матова ще е :( .

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една идея-защо не използвате метална,полирана (със цвета на струнника и магарето) и с лазерно изрязано лого пластина на мястото на флойда с новия пълнеж?С отвори за магарето-разбира се.Може и пластамасова да е,но метална по-ще ми се върже.Така ако остане няма да изглежда никак добре.Пак според мен де.

 

Поздрави за тази интересна тема и за майсторството!

 

Рахата

 

П.С.Формата е по желание на клиента/пациента и вдъхновение на майстора :(

 

П.П.С. Мислех си и за нещо подобно от дърво-съвсем в стила на BassTraffic :slap:

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи. Най-красивата китара, която съм виждал. Просто перфектна на външен вид. Звука предполагам също е на 6... простоо нямам думи!

 

И да, най-добрите китари са неполираните китари, най-удобни са, чисто дърво просто. Като ходих да взимам Маршала при Strunata свирих на неговия Ибанец, който ми хвана окото - чисто дърво, никакви отпечатъци, невероятен звук. Просто страхотна.

 

Умолявам те да пуснеш един сампъл... просто това е като филмите must-see, това е must-hear. ЕВАЛА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на края тъй като гледам, да взема да се хвърля край Рачо Ковача заради това, че не е моя!

Става повече от яка!

А относно по - рано заформилия се спор, аз не смятам, че комбинацията от натурален финиш и плътна боя е лоша, просто е въпрос на реализация. Дори мислех да започвам подобен проект, но парите за него бяха инвестирани в образованието.

МНОГО СКЪПИ СТАНАЛИ ТИЯ НАШ'ТЕ УНИВЕРСИТЕТИ, ЕЕЕЕЕЕЕЙ!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце, китарата става чудна, друже :) Все пак така отявлени шарки нещо не ме блазнят и наистина ми навяват някакви меблени спомени :greenball: Въпреки завещания от производителя цвят, ти свърши една невероятна работа, друже! Този, който ти е дал китарката, предполагам чака и точи слюнка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.