Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Имам чуство,че от това "гадното пате".......

Да му се сложи двойка "57ци" и чуй кво става!!!

Ще се повторя: ЕВАЛА на К.Д. !!!

 

ПС: защо ДиМарцио да не направят "EVALution" pickup?! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако "гадното пате" не се првърне в лебед, то сигурен съм, че поне ще се превърне във вкусна задушена патица... :(

Последни приготовления, преди залепяне на грифа. Нек покета е изравнен и възстановен с подложки.

 

pic0531f.jpg

 

Неравностите по грифа също са изравнени и подложката компенсираща наклона на грифа е също залепена.

 

pic0532b.jpg

 

Грифа е залепен и тестван за здравина - як е. Слепката няма да поддаде.

 

pic0548.jpg

 

Остава финната работа - премахване на излишните стърчащи подложки, финно шкурене и декоративно изрязване на ореховият капак в зоната зад нек покета.

 

pic0549.jpg

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последна права преди лакиране. Остана само фино шкурене ;)

 

pic0569.jpg

 

pic0568.jpg

 

pic0571.jpg

 

pic0572.jpg

 

pic0567.jpg

 

Арчбак-а е дискретен и не се забелязва много добре от снимките. След като се лакира ще изпъкне осезателно.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време да се позиционира струнника. След малко сметки и чертане, отворите са на лице. Там ще да му е мястото :offtopic-001: .

Стоптейла малко е изтеглен назад, но това няма да е проблем. Важното е, че старите отвори вече не са несиметрични.

 

s7300002s.jpg

 

s7300003a.jpg

 

spineless ... :offtopic-001:

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето, поредното грозно патенце е на път да се превърне в красив лебед.

Свалям ти шапка, направо се пристрастих към тази тема (а и към сайта ти :rockband: ).

Ако имаш път към Габрово - свиркай, та да почерпя :headbang:

 

Поздрави: Mefistofel

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната тема,изискваща безрайно циклене пред компа,в очакване на снимки :rockband: Евала за инициативата и желанието,с което го правиш.Определено след реконструкция на китарка е много сладко да се пожужи на нея.Аз си дефретнах един стар бас и така и така имаше какво да се иска от него,реших и го стегнах.На външен вид докарва доста винтидж,но иначе звукът цепи. :headbang: Успех занапред и качвай снимки на богато,ако не е проблемно :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и все пак този струнник можеше да е по-напред. Така и така му затвори старите отвори.

Можеше да си по-убедителен към клиента и да му ''подскажеш'', че е по-красиво и прегледно,

иначе стои неестествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йорго! Тук за красивото можем да спорим (въпреки, че за вкусове не се спори). Точно този вариант е по-красивият и по-прегледният. Ако бях мръднал стоптейла напред, щяха да се видят тапите на старите отвори и тогава точно те фрапиращо щяха да се набиват на очи. Колкото и да подбирам подходящ материал за да ги скрия, няма да се получи такава еднородност, та да не се забелязва корекцията.

А, пропускаш нещо много важно. Колкото по-назад е стоптейла, толкова по-надолу слиза по арчтопа. Колкото по-надолу слиза, толкова по-голям ъгъл се получава на струната при седлото на струнника. Колкото по-голям ъгъл, толкова по-....ти си знаеш ;)

 

Mefistofel82 - Опредлено имам път към Габрово и все не мога да се наканя да дойда, и взема едни документи от Университета. Когато това стане определено ще пием бира, но...аз чепря ;)

 

JOKICH - Снимки ще има. Даже по-качествени и с повечко пиксели :)

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BassTraffic :

Ама и ти ли си пациент на прословутия ТУ - Габрово? Аз заради него се донесох от Свищов и взех, че поостанах тука

вече 7 години.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да подбирам подходящ материал за да ги скрия, няма да се получи такава еднородност, та да не се забелязва корекцията.

Точно затова трябва да се боядиса. Няма да се виждат тапи и струнника ще си е на място.

...и айде не почвай с тес ъгли, че да не те метна и тебе. Той Зак Уайлд си премята струните над струнника,

намалявайки ъгъла, че да му се скапва тона и състейна щото са му прекалено дълги и комплексира състейн

маняците. :hysterical:

Някой ден ще ви демонстрирам състейна на Гибито ZW. Поне с 15-20% е по-дълъг от нормален Гибсън и с 25-30% от

други китари.(скъпарски)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце, работиш като змей, братче :thumbup: Като един истински гамен, обаче, ще подкрепя мнението на Краси :) Този топ не ми е от любимите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а, забравих!

Да са ти честити многото пиксели и да ни радваш с повече и по-качествени снимки!

...то човек да не вземе, да отиде малко на гости...и виж к'во става-пълна чанта с пиксели и няколко килца отгоре. :thumbup:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да подбирам подходящ материал за да ги скрия, няма да се получи такава еднородност, та да не се забелязва корекцията.

Точно затова трябва да се боядиса.

 

 

Не е задължително може да се направи нещо подобно на това>

236375_main.jpg и това lespaulracingstripe.jpg

, което да прикрие лепките. хм може би нещо такова:

10572426507645622401250624330cM5eZab746KPbZh7souV.PNG

 

незнам на мен ми харесва и без ленти :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.