Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Успях безупречно да обезкостя китарката. Разглобяването най ми се отдава :hysterical:

Предстои доста работа по тялото и проблемите идват от факта, че е наличен арчтоп, който малко (не много малко) обърква процеса на работа. Трудно се закрепя статично тялото, та да е стабилно при работа, а и трябва да се внимава, като се стяга защото е доста отъняло. Едно погрешно стягане и тялото е сцепено. Е, за сега няма поражения. Да видим какво ще стане за напред.

Подготвих грубо лице (повърхност) за залепване на задният капак. Тази равнина е важна и тя е в случая базата на всички следващи операции.

 

pic0459.jpg

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдна малко глупава идея от мен - по повод арчтопа. Защо не слагаш такива китари върху нещо по-меко (примерно одеал или малко по-тънък дунапрен под чаршафа ? ), за да "вдлъбва" леко и да поема арчтопа ?

 

От друга страна, това може да ти изиграе лоша шега с точността...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвах разни варианти. Опцията с използването на омекотител, който да компенсира арчтопа не е се получи. В средата винаги натиска е най-голям и се усеща неравномерно напрежение при затягане, а пък и трябва здраво да се стяга. За сега ще я карам с присобления.

 

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще избия старата тапа, ще направя нова и ще затапя отвора по същият начин по който е бил до сега. Ще го заздравя, ще го лепна със здраво лепило и ще го изравня с дъгата на арчтопа. Ще си личи, но няма начин. Ако имах от същият фурнир, който е използван за топ, щях да направя една апликацийка, но уви.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След не малко агресия с длетата, упражнена върху тялото на китарката, то придоби следният вид:

 

pic0494s.jpg

 

pic0495.jpg

 

"f"-а е пълна импровизация и силно стилизиран.

 

pic0497h.jpg

 

pic0499.jpg

 

pic0500q.jpg

 

pic0498.jpg

 

В общи линии това ще бъде работата по вътрешната част на китарата. Може би ще има още малко корекции по отворите на адаптерите, но това може да се направи и след залепянето на задният капак.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райчо (EAmechaniX) обаче е на друго мнение. Голяма критика ми хвърли. Каза ми:

- Не те ли е срам да показваш тази грозотия!

 

:oops:

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той Инокентий още е обиден, 'щото му затрих няколко мнения - не се вързвай, аз съм виновен - поемам вината както се казва и без салата :)

Туй в рамките на шегата :oops:

 

Ам' за свирката е прав като телефонен стълб - наистина е грозна - особено със стария капак, но се надяваме да стане красива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова имах предвид - че китарата беше кофти, така е, но като гледам е тръгнала да става, а за работата на Басстрафик нямам думи - много точна и чиста, това ме възхити!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О-о-о, има и още...нищо не сте видели! Струнника не седи където му е мястото и доколкото разбрах

там ще си остане, а за топа - супер грозотия, прилича на лепен балатум. Абе клиента явно, че държи да постигне само някакви звукови качества и с това се изчерпва всичко.

За мен нещата седят така:

Трябва да се боядиса топа. Може би едно бърстче няма да е излишно.

Да се промени мястото на струнника, защото изглежда пълна еФтинийка.

Да се затворят сегашните отвори на адптерите и да се направят нови.

Имам предвид да се лепне едно парче отгоре с размерите на широчината, на парчето, което

замества флойда, като се монтира от единия край до другия по дължината на тялото.

Не знам кой е правил тази китара, но ...то бива ръчна изработка ама тоя се е олял здравичката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :cheers2: Има всякакви мрачни типове. Има и по-мрачни типове от тях, които дебнат с косата из форума.

Абсолютно мисля като теб, но статистиката показва, че малчуганите НЕ се връзват вече, като нас навремето, или поне като мен в магазина на Мега Мюзик срещу ЦУМ, където ми сълзеше нослето пред разни Самик пръчки, още от времето, когато Самик НЕ знаеха как се правят китари и ми обясняваха, че били по-велики от Гибсън и Фендър и Ибанез взети заедно. Та силно надценените пръчки си седят като обяви из форума вечно - no worries :cheers2:

Това е офтопика.

 

Е не беше ли по-добре да се направи нова китара - на тази какво и е добре въобще? Освен разбира се сантименталната стойност, която понякога е по-важна от всичко взето заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз това се чудех. Имам чувството, че подобни процедури, извършени от господина, на когото е темата са по-ценни от цялата китара като е била нова. Но... по вкус и по цвет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва грозничка, въобще не харесвам f китарите. Но след прочит на целта просто си свършил страхотна работа - и все пак китарата в оригиналния си LP вид е по-добре.

 

Страхотен лютиер си, а китарата ти Evolution ми изглежда страхотна - ако не си я продал до края на годината си виждам коледния подарък. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм дочувал за тази китара е изработена от г-н Дойчинов (пловдивски лютиер) и е била изработена за единия китарист на Ренегат мисля , че за Стойо . Не съм 100% сигурен , но май е така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.