Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Евала. Много малко хора са склонни да си показват занаята по този начин, обаче нашия колега заслужава адмирации.бравос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нещо ти пречи, или аз нещо не разбрах ?

Възстановяването на китарата изглежда доста профи, или имаш нещо против ?

нещо не си разбрал... :icon_shithappens:

 

пак : евала на K.D. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще проясня нещата:

В едно поделение щял да идва важен генерал на проверка. Командира на поделението издал заповед

всичко да се пребоядиса. Боядисвали алеите, бараките, цялата налична техника и ракетите.

Тъкмо свършили и генералът се появил. Едно от момчетата забравил кофичка с боя върху една от ракетите, обаче нямало време да я свалят от там, защото генералът наближавал мястото.

Командира казал, че ако пита генерала, да казват, че това е Сателитен Изкривител.

...И разглежда генерала, но в един момент забелязал кофичката върху ракетата, ядосал се и извикал командира. :hysterical:

- Другарю Капитан, какво е това на ракетата?

- Ами...това е сателитен изкривител, другарю Генерал. :huh:

- Аз знам, че е сателитен изкривител, питам защо не е боядисан !!!

:):hysterical::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,Краси.Че,кат гледам,много хора тук само гледат сеира и се заяждат,без да знаят за какво става въпрос.

След време ще пуснем моята китарка тук,която в момента е "под наркоза" на операционна маса в K.D. болница. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А, не се и съмнявам, като се има предвид хирурга и анестезиолога, които всъщност са един и същи човек,

предполага се, че операцията по трансплантации ще бъде извършена успешно и ще излезе от упойка на време, без странични ефекти.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Продължавам напред в темата, представяйки трансформацията на тази китара:

pic0452.jpg

 

pic0455m.jpg

 

pic0450q.jpg

 

Целта на трансформацията е да се направи следното:

- set-in neck.

- доближаване на тялото към hollow body (до колкото е възможно),

- изрязване на f отвор,

- залепване на заден капак, на тялото,

- декорация на настоящия капак (тапа) на канала (отвора) за тремолото или направа на нов.

 

Ето и изглед на китарата отвътре:

 

pic0451v.jpg

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е странна тая китара. Имаш ли малко повече информация за нея ? От къде е, от кого (коя фирма) е правена, тн, тн. Че лепенката с надписа нещо не я разчитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че китарата е 100% фабрична. Пипана е доста и носи характера на сборен инструмен. Не зная и не мога да кажа нищо повече за нея освен това, което се вижда от снимките.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми изглеждаше (предвид странната полуиздълбана и надупчена задна част, драскотините отдолу под неточно издяланото парче дърво, и странния пикргард - това ми прилича на фурнир малко между другото...). Изглежда операцията ще трябва да е пълна реанимация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, топа е фурнир, а за реанимацията... няма да е пълна. Само това, което съм описал.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.