Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Намесвам се малко встрани от темата, за което се извинявам, с една малка критика - при обновяването на сайта би било хубаво всички двуезични текстове да минат през редакция, защото на места тромавият английски прави лошо впечатление, особено когато става дума за поръчкови инструменти от висок клас.

 

Като тук, например. Буквалният превод и нехарактерният словоред определено не са на място. А в последния абзац happen не е правилната глаголна форма.

http://forum.muzikant.org/uploads/monthly_11_2014/post-8397-0-86337700-1417026268.jpg

 

Надявам се да не се приеме като заяждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ браво за критичния прочит на текста, ние другите го пропуснахме прехласвайки се по Силвия :)

Сигурен съм че Коцето няма в никакъв случай да го приеме като заяждане, напротив.

Не е ясно кой е правил превода, но може да се помогне и от нас с някоя и друга корекцийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, да! Благодаря за посочването на грешките! За някой грешки знам, за някой не. За съжаление те ще си останат там за този тираж, но по-важното е, че колкото повече критика има, толкова по-добре.

За наше съжаление подготовката на материала по каталога отне много време и редакцията на текста се направи в последния момент - няколко часа преди да отида до печатницата. Преводът бе направен от Англичанин, но с уговорката нещата да станат веднага... 

Посочвайте и маркирайте нещата, които не са както трябва, само така може да се стигне до някаква форма на съвършенство. 

Истина е, че такива дреболии вадят очите - аз съм типичен пример за това, но все пак зависи кой, къде гледа. Каталогът тепърва предстои да се усъвършенства и модифицира и то в посока, която вие покажете.

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Дано не изглежда разбъркан начина, по който представям материалите, свързани с изминалото събитие "The Holy Grail Guitar Show", Берлин 2014г. Времето ми напоследък е в много голям недостиг.

Сега ми се иска да обърна внимание на един човек, за когото малко говорим напоследък (или поне аз съм с такова впечатление), това е г-н Войков от "Лютиерският център", Русе. Той е човекът, който пръв от България стана член на EGB и представи лютиерската "гилдия" на България пред Европа. Същият този човек, с достатъчно опит и компетенция зад гърба си, продължава да прави така, че лютиерството и неговите предатавители да бъдат популяризирани подобаващо пред Европейският свят, който знае за нас българите не много неща. Много може да се каже за тази особа г-н Войков, но колкото и да се говори за него, все ще има още за казване. Аз ще се концентрирам върху това, което той направи по време на изложението в Берлин. Г-н Войков изнесе лекция пред членовете на EGB, лютиери, музиканти и гости на тема: "Китарата отвътре навън". Много интересна лекция, която бе информативна, забавна и най-вече полезна. За съжаление не успях да я документирам. 

http://holygrailguitarshow.com/the-guitars-inside-out/

 

Благодаря Ви г-н Войков за това, че не спирате да вървите напред! 

 

1899282_811484155561860_7802691327160254762_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се изкажа, тъй като не се стърпявам след тези прекрасни фотографии на събитието. :) Имах удоволствието дни преди събитието да тествам всички модели лично и мога с най-чисто сърце да кажа, че усещането да свири човек на подобен бутиков инструмент е уникално. Всеки детайл и всяка извивка е премислена до крайност - инструмент от такъв клас сам те насочва да изсвириш това, което искаш. Стига да знаеш разбира се какво искаш . :) Адаша е национална гордост - заедно разбира се с други български лютиери - майстори и реставратори на всякакви инструменти, които също бих се радвал да видя на подобен род събития. Много успехи занапред желая, както и успешна и изпълнена с много нови събития година на българското лютиерско съсловие !  Жив и здрав и напред,адаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце, благодаря ти за добрите думи, както и за хубавото ни прекарване на HGGS в Берлин!
За мен беше не само удоволствие, но и чест да бъдем там заедно.
Поздрави и успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коце,с нетърпение чакам да опишеш впечатленията ти от цялото шоу - беше споменал,че ще се тестват китарите единственно на слушалки и т.н.( ако не греша )?Така ли беше в действителност?

Някои от известните ендорсъри появи ли се там?.....Неща от сорта.  :D  Знам ,че времето ти е кът,но предполагам за всички ще е интересно да чуем....когато имаш възможност ,разбира се.

Всички се радваме за теб и че беше на това шоу.

Редактирано от evernas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Войков, за нас беше удоволствие пътуването и престоят ни заедно в Берлин! Благодарим!

Адаш, господ здраве да ти дава и да ни ни радваш с таланта си! Скоро ще покажем и видетотo, което заснехме към модела китара "Turbulence", където ясно се чува моженето ти. Жив и здрав да си, адаш и ти благодаря още веднъж!

Наско (evernas), да, точно така беше! Идеята на изложението е да се запази ниско нивото на шума, което да предразполага за водене на нормален разговор. Аз си бях поръчал електричество към щанда, като идеята беше поне басовете да могат да се пробват на самият щанд (маса), но за съжаление електричеството внасяше много шум. Имам EBS session 60, което съм го пробвал и използвам постояно и знам, че е прекрасно кубче за такива полеви тестове и въпреки това не могах да го ползвам - шумът беше ужасен. За сметка на това пук имаше около 10 sound booth, в които имаше всичко и там се правиха прекрасни тестове както на китари, така и на басове. 

Големи ендорсъри не видях, което не значи, че може и да не е имало. Аз лично не разпознах такова лице, а и това изложение е лютиерско, което само по себе си има за цел да покаже работата на истинските лютиери, а не на големите компании, които имат бюджети да купят всяка стара или новоизгряла звезда музикант. Имаше много немски музиканти, които са известни в Немско предимно. Имаше 22 планирани демо концерта с различни музиканти, чийто имена ми е невъзможно да спомена. Joe Berger беше само на съседния щанд, човек, който ми направи много приятно впечатление.
Изложението беше най-добре организираното събитие, на което съм ходил. EGB се справи страхотно, организирайки това наистина нужно за Европа музикално събитие. Щастлив съм, че успяхме да представим инструментите и себе си пред лютиерският елит на Европа!

 

А сега малко снимки:

 

- обяснявам дървесината на "Pandora" и "Phen S-series":

1531680_1575774629325170_2516593980773792465_n.jpg

 

- показвам как работи електрониката на "Rev II":
10309178_1575774792658487_1876321359721997001_n.jpg

 

- Michael Spalt президентът на EGB ни приветства на събранието за членове на EGB:

10384031_1575774309325202_7944804275652701983_n.jpg

 

- членове на EGB по време на събранието, включително и моя милост:

10432104_1575774405991859_1145617632575503753_n.jpg

 

- Един комши от Турция ни обърна специално внимание по съседски. Журналист, пише статия за Немско списание.

10547703_1575774832658483_490728790663499323_n.jpg

 

- William "Grit" Laskin изнесе лекция на тема "Инлеи". Прерасен човек, уникален талант, страхотно позитивно излъчване:

10563219_1575774229325210_5007837100938875026_n.jpg

 

- Много приятно впечатление ми направи Akiko от Jersey homemade guitars. Искрено се впечатли от "Phen Chabby". Японците са изключителни майстори и прекрасни хора:

10613158_1575775235991776_6415157787008276357_n.jpg

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless:

Още ми е чудно как съм се доредил до тебе да ми направиш 2 китари! Майстор си!

Само да вметна за публиката че с Коцето водим дискусия за влагата, и как тя действа на неговите два инструмента... В момента живея на 12 метра надморска височина и на 60 метра от брега. При мене в Африка може да не пиеш вода, просто си дишаш влагата (майтап)!

 

IMG_20141129_213053.jpg

 

IMG_20141129_213114.jpg

 

IMG_20141129_213123.jpg

 

И една китара тотална щета:

IMG_20141129_213210.jpg

 

Така се е отлепил фингърборда та чак се вижда крушката от другата страна...

IMG_20141129_213250.jpg

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, искам да направя едно уточнение, което е важно, защото ако не се подчертае дебело, нещата отиват на друго място! Аз нямам проблеми с влагата при моите инструменти! Това, което се е получило при теб е нещо, което си е заложено в китарата при нейната изработка. Това по-горе на снимките са инструменти частично ремонтирани или само прелакирани от мен, но само толкова. Те не са мои! Има една единствена китара, която се казва "Галица империтрели", която е направена изцяло от мен. Това на снимките са  различни инструменти, които нямат нищо общо с горепосоченият инструмент. Това е важно да се знае!

А има нещо много важно, кето се нарича поддръжка - импрегниране на фингърборд с масла например. 

Дискусия по темата НЕ водим! Казах ти, че като се върнеш ще видя какви са пораженията и после ще мислим, как да се действа. 

 

п.п. Не очаквай от стар Пълдин да има поведение на класен инструмент при екстремни атмосферни условия.
п.п2. Ако в настоящи си пост се опитваш да вкараш ирония - не мисля, че е правилно от твоя страна.

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Абсолютно точно казано.Подръжката на всеки инструмент си е лична грижа на собственика,което включва импрегнирането с масла на фингърборда и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите БГ китари са лепени с туткал - я добър, я претоплян/прегарян 100 пъти, при неизвестни условия и старание. Та не е ненормално, да им се разлепват сглобките.

 

Отделно, честотата на тези проблеми малко или много се увеличава със стареенето на инструмента(при много стари инструменти и лши условия на съхранение, има случаи и на пукнатини в самото дърво), а тези соц. китари не са произвеждани никак скоро. Разбира се, винаги има и ограничена възможност, при тези атмосферни условия,  това да се случи и със класен инструмент(особено стар), но затова има и ремонтни/реставрационни дейности.

 

За грижата за инструмента, съм 100% съгласен с изказаните мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах сайта и снимки на Jersey homemade guitars - за които споменаваш по-горе. Наистина съм впечатлен.

 

Инъче за кремонките и орфейките - те на някой още нови им се разлепяха фингърбордовете. Моята "поръчкова" кремонка - след първата година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не схванах какъв е случая в края на краищата с китарите на a_panov.

Това грифове правени от Коцето ли са? На мен не ми приличат на такива.

Ако не са, защо се появиха в темата, не виждам връзката....

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да изчзкаме a_panov да коментира поста си и тогава ще се разбере дали да се чисти темата. Може да е имал нещо конкретно предвид и да не се е изразил правилно, знам ли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.