Jump to content
Българският форум за музиканти

акустична китара


manowar2

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Чакай сега... искаш класическа китара с найлонови струни или искаш по-скоро китара тип "dreadnought" с метални струни:

http://www.interstatemusic.com/wcsstore/In.../ipf/GTSDX1.jpg

..или пък друга??

 

Имай предвид, че найлоновите струни звучат съвсем различно от металните и това трябва да се има в предвид.

 

 

НАЧИНАЕЩ СЪМ!! кажете ми вие кои са по добри за рок песни

Редактирано от manowar2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Върни се назад и ми прочети мнението, допълних го.

Отговорът на този въпрос вече можеш да намериш и сам, като послушаш записи в youtube с най-различни китари и усилватели.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдее, Евтим пак отписа класическите :nono:

 

Класически китари с тесни грифове има, НО от по-малки размери. Стандартната класическа китара (оная с найлоновите струни) е с т.нар размер 4/4. Ширината на грифа е 52 мм. Същевременно първата ми китара (пак с найлонови струни) е 3/4 размер и ширината и е 44-45мм. Има и 7/8 модели, които са с ширина около 48-50мм.

 

Акустичните китари (с метални струни) пък обикновено са около 43-44мм - стандартно, независимо от формата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, освен ако няма да свириш "unplugged" версии на рок и метъл песни, едва ли ще ти е полезна точно акустична китара.

Звука на електрическата китара с акустична няма да постигнеш - различни са.

 

 

на мен целта ми е не да изкарам същия звук като ел. а да се науча да свиря на класическа (основните неща да взема) а после идвая ред на електрическата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По принцип това за реда класическа->електрическа не е вярно и е обсъждано много пъти. Нито Пако Де Лусия е добър метъл китарист, нито голяма част от метълите са виртуози на класическата китара. Според мен, ако човк харесва и двете, трябва да има и двете - различни са.

 

Освен това прави разлика между класическа и акустична китара. Класическата е частен случай с характерен звук и често е свързана с изпълнение на определен репертоар.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Винаги има и изключения - Крис Бродерик например.

 

Но имам впечатление, че тук се търси по-скоро електрическа китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип това за реда класическа->електрическа не е вярно и е обсъждано много пъти.

 

 

Ми аз искам да свиря метъл такаче направо да си купя електрическа а? :rolleyes::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Евтим, редът класическа--> електрическа не е задължителен, но пък е възможен.

ОБРАТНИЯТ процес, обаче : електрическа -->класическа е доста по-труден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че се намесвам и влизам неканен в темата, но можете ли да препоръчате китара докъм 500 лева - акустична(уестърн) за неначинаещ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм се насочил към Фендър, на ямаха не съм им голям фен, пипал съм различни китари ямаха и не са ми харесали особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Mи купи си Фендер тогава - какво си се разпитал? :)

Не знам как така си пробвал различни ямахи и не са ти харесали, пък от друга страна си се насочил към Фендер, които за да си се насочил към тях трябва да са ти харесали, пък питаш.... странна ти работа?

synchu и kitaratapesho много хвалят един конкретен модел на Ямаха. Ще кажат, ако е необходимо, а мога и да изровя стари теми, където го споменават. Аз лично им се доверявам, понеже са музиканти и имат уше.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако се решиш да вземеш нарпаво електрическа, ония ден докат си копувах мойта в Динакорд имаше изложен един модел Корт за 198 лева, червена на цвят с 2 двойни адаптера, коеот е хубаво ако ще свириш метъл.

Редактирано от schOle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ Evtim Djerekarov : предполагам говориш за това :

 

препоръчвам Yamaha F310 (дистрибутор Динакорд). Перфектна акустична китара в нисък клас. Имал съм няколко акустични китари през годините (10-тина), тази ми беше втората, като в крайна сметка сега се върнах пак на този модел. Според мен това е перфектното съотношение цена-качество при акустичните китари в нисък клас (цената и беше 290лв в магазин Динакорд, последна информация преди доста време; за 320лв получаваш пълен комплект с калъф, каподастер, струни, перца и още нещо - модел F310P).

 

Поздрави,

 

Петър

 

@ Harvester Of Sorrow : aз свиря на един Фендер за 370 кинта от РФ - мисля, че се води Хот Род серия или нещо от сорта. На етикета пише GDO300 AMB, ако намериш снимки в гугъл или семпли - ще видиш за какво става дума.

Звукът е доста приятен, само че така и не намерих пари и време да я дам на лютиер, да я сетъпне както трябва. Но съм доволен от тона. За тия пари според мен си струва.

 

Дано да съм ти бил полезен, поздрави!

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали имаше чудесни отзиви за новите акустични Кремони? А не са и много скъпи, доколкото си спомням. Или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.