Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблемът - потене на ръцете


hypnocil

Recommended Posts

То в тая жега особенно,с ръкавици нема ли да се потят повече? :greenball: Инак и на мене ми се потят често,по принцип си ги бърша с кърпа,но не помага особенно,щот пак се потят после и така. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ ^^ ^^^ :greenball:;)

 

Пробвах в климатизирана (охладена) стая да свиря, настройваш, дрънчиш. Излизаш на жегата с черен калъф с китара вътре настроена "на хладно", пбириаш се вадиш и тя се дропнала с 2 тона. Айде малко физика да вметнеме! На студено материалите се "свиват", на топло се "разтеглят". Дървото и метала имат различна линейна температурна деформация. Като тази на дървото може да се пренебрегне. Сами преценете какво става със струните!

 

Така, че и на климатик да седите за да не се потите ви бяга настройката!

 

А каква ли става ако сте си настроили китарата "на топло" и я оставите 1 час в студена стая???

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре какъв е проблемът просто да си бършете ръцете от време на време? Аз си имам няколко парцала в кутията и постоянно бърша както ръцете, така и струните, а напоследък мажа струните с Дънлоп 65 и съм супер доволен, въпреки че съм с един евтин комплект от 7 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^ ^^ ^^^ ;):hysterical:

 

Пробвах в климатизирана (охладена) стая да свиря, настройваш, дрънчиш. Излизаш на жегата с черен калъф с китара вътре настроена "на хладно", пбириаш се вадиш и тя се дропнала с 2 тона. Айде малко физика да вметнеме! На студено материалите се "свиват", на топло се "разтеглят". Дървото и метала имат различна линейна температурна деформация. Като тази на дървото може да се пренебрегне. Сами преценете какво става със струните!

 

Така, че и на климатик да седите за да не се потите ви бяга настройката!

 

А каква ли става ако сте си настроили китарата "на топло" и я оставите 1 час в студена стая???

 

Е па ние моеме като идеме на топло па да си е настроиме :)

 

Какви са тия драми бе шефе? Каква според теб е разликата между вън и "студена стая"? Ако имаш предвид хладилна камера, ок, ама според мен в климатизирана стая не е по-малко от 25-26 градуса, на вън да е 30...голямата разлика. А да не би през деня като стои на 30 градуса и вечерта като се захлади и стане 25 пак не е същото?

 

Някои хора си умират да търсят под вола теле :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква ли става ако сте си настроили китарата "на топло" и я оставите 1 час в студена стая???

Ще я боли... и ще агонизира ;)

 

 

 

Това, което лими казва, е в отношение със здравето. Интересно ми е доколко наистина добрата физическа форма играе роля при свиренето, било то при фактора "потене"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.