Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблемът - потене на ръцете


hypnocil

Recommended Posts

и аз така правя като повечето от вас просто забърсвам :thumbs_up:

Ама да ви кажа в последно време не свиря много и така не ми се потят ръцете.Земете и вие да правите като мен :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните Елексир не са ли доста неподатливи на влиянието на всякаква телесна слуз която отделяме ?

Точно това е целта на нано покритието им.

 

Абе Джеф Бек нали се пудри с някакви прахообразни дивотии преди да свири... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Но срещу екстремно изпотяване и те не вършат работа за дълго. Имам един приятел, на който не давам да ми пипа китарите , освен ако струните не за смяна. Последният път успя да довърши комплект Еликсир за 3 дена, по няколко часа на ден. Което си е голям успех, защото с нормалните се справя за около един час, а след едни ден са ръждиви до драскане

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен страшно много ми се потят ръцете, което затруднява не само свиренето, но и общуването

с хората (при здрависване например).

Един съфорумник, преди време, беше препоръчал OdorEx (има го в аптеките), лосион против изпотяване.

Има някакъв положителен ефект, но не решава проблема изцяло.

А иначе свиря с памучна кърпа на коляното и бърша нека и струните при необходимост.

След свирене винаги забърсвам струните, най вече отдолу, където се събира мръсотията и след това

ги мажа с Fast Fret, с което значително се удължава живота им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За потенето не мога да помогна (аз нямам проблема с потенето на дланите), но мога да ви препоръчам да си купите препарат за струни или нещо мазничко. Аз например ползвам лимоновото масло на Дънлоп, което е за фрет борд. С него освен фретборда мажа и струните преди и след свирене. Така струните се изолират от токсичната пот и живота им се удължава. Това помага и за проблема със слайдовете. Разбира се не на всеки ще му е приятно да чувства ръцете си мазни... макар че мазни или потни... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво го мислите толкова бе - свирете с ръкавици ;)

И на мен много ми се потят ръцете, но основният проблем при това е, че ми се изплъзва перцето :) Гадно, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на всеки се е случвало да се потне по време на свирене но това е нормално според мен като се разгорещиш за това една кърпа наблизо да се бършеш и си ти, а колкото до струните по принцип тези струни които аз ползвам доста бързо разждясват не мога да си обесня защо може би заради влажноста на въздуха но приятел от америка ми подари едни страхотни струни които стояха 6 месеца без да мръднат имаха някакво специално покритие защото всеки път след като свирих ръцете ми ставаха бели от това покритие, но то падна и те раждясаха но въпреки това си останаха най-издръжливите струни които съм ползвал. За съжеление тук в БГ не съм срещал такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с потта не можем да се борим :yes:

 

И аз преди два дни си смених струните и вече са почернели. Като подчертавам, че вечер задължително ги чистя с препарат, даже докато са нови преди свирене също ги минавам с препарата, понеже е някъв маслен и ограничава частично контакта на потта с метала. Но каквото и да правиш файда няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиперхидрозата (прекомерно изпотяване) си е видова осбеност, от която не може да избягате... или поне без да изгорите добре дермата си, независимо термично или химически :hysterical: (подходящи думи за новозавърващ лекар, нали :hysterical: )

Бършете, мажете с масла и се грижете за инструментите си, сменяйте често струни и така, а хапчетата оставете за истинските болести, че да не стане при някой следното - от желание да спести от честата смяна на струни , да се наложи да купува медикаменти да си оправя метаболизма за многократно по-голяма сума....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Изибявам се, че съживявам толкова стара тема, но така е по-добре отколкото да пускам нова.

Имам същия проблем с изпотяване и се притеснявам, че ще съсипя дървото на грифа. Има ли някакъв препарат, който може да ми помогне да се грижа за дървото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че зависи от типа дърво (ако говориш за фретборда).

 

а по темата - при мен много странно това се случва само понякога. има дни в които свиря с часове без капка пот и има дни в които още не съм хванал китарата и вече се чудя с какво да я забърша и това без да е повлияно от времето и температурата на стаята. но честно казано мисля, че всички тези медикаменти и препарати, които предотвратяват изпотяването са вредни и трябва да се използват само когато са препоръчани от лекар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се засягате - прекомерното потене на ръце и крака обикновено е симптом за дисбаланс във флората и фауната - иначе казано гъбички. Не е нещо старшно, но е хубаво да се вземат мерки на време. За съжаление в нашата държава здравното осигуряване не покрива микробиологичните изследвания, така че общо взето трябва да се спасявате сами - независимо дали си плащате осигуровки и по колко. :offtopic-001:

Тука сме се родили и тука ще живеем - това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.