Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблемът - потене на ръцете


hypnocil

Recommended Posts

Същият проблем имам и аз,но никога не съм се замислял за това ,защото съм адски настървен в това което репетирам и не му обръщам внимание.

Единствено струните наистина се скапват адски бързо ,но дори и препаратите не могат да отстранят този кофти проблем от струните след репетиция,само увеличават малко времето

преди да се появи първият признак за "скрап"-ръждата :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също имам този проблем, много ми се потят ръцете, използвал съм какви ли не....

преди 1 месец в интернет видях реклама за един продукт. май spripoteneto.com беше адреса, поръчих продукта и сам много доволен, за 5 дена само един път пръскам и ръцете не ми се потят. не очаквах че ще ми помогне ама наистина много ми помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ^ Тия измислени продукти ви запушват порите и за това не се потите, а ако знаете най-големия орган на човешкото тяло е кожата. През нея се поема около 1-2% от нужния кислород. Потенето като физиологичен процес е опит на тялото да изхвърли токсините през кожата! Отделно потенето е и за регулиране на телесната температура!

 

Сега по темата и моите ръце се потят доста обилно. Проблема го реших така: струни Elixir nanoweb, курпа през рамото, и един микрофибър за струните!

 

Хубави продукти са на Dunlop лимона и кокоса! Fast Fret-a също до някъде предпазва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, без да имам претенции за оригиналничене, аз открих доста добро решение на проблема-

 

Първо, преди изобщо да пипам китарата си мия едно хубаво ръцете (със сапун) и ги подсушавам (да рече човек, все едно операция ще правя), и после, служа си с помощно средство по време на свирене. Харесах си една стара памучна, добре изпрана фанелка размер ХЛ, която премятам под предмишницата която подпирам на тялото - и като ми се запотят ръцете просто се "избърсвам". :)

 

Като се позацапа тениската - се изпира. :)

 

Е, предполагам не е много подходящо за сценични изяви, но... :)

 

С цел струните да преживеят по-дълго също ги бърша след свирене :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно потенето е и за регулиране на телесната температура!

 

Всъщност е преди всичко за това. Стой на студено да видим дали ще изхвърляш токсини :)

 

Както казах и по-горе климатика му е майката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:music336: ^ Е да климатика е хубаво решение, но и той не помага при някои! Аз лично и зимата се потя, а ходя доста леко облечен! Поне на мене климатика не ми помага, освен от много седене покрай него да се схвана :hysterical: . Принципно лятото си пускам вентилатор, но ръцете пак се потят! Явно е от многото бира, но това още не е доказано :greenangel:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, свиря на хладно (климатик) и използвам Фаст Фрет и живота на струните ми се удължава според зависи. В периодите, в които свиря нередовно - струните ми издържат 4-5 месеца, а когато свиря редовно- месец-два.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

на crossroads 2007, Jeff Beck се вижда как си поръсва ръцете с талк

на сцената си има едно шише с талк до водата

ако не е талк така или иначе е някакъв бял прах :)

но явно си намира решение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че и храната има значение! Да се ядат по-мако мазни и пържени храни и повече плодове. Аз изяждам по 1кг плодове на 24часа цял живот и почти не ям мазни храни. Дори и в жегите при физически усилия малко се потя, но при психическо напрежение и при мен потта се увеличава по ръцете, но поносимо така че, не ми пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък така или иначе си сменям струните на две седмици.

Задължително преди и след свирене ВД40, нямам никакъв проблем с потенето, потя се, но тона на струните си остава.

През половин час с кърпата бърша ръце и струни, така съм си ОК.

 

Студеният въздух схваща и ти отнема повече време за загрявка, както пръстите и ръцете ти стават по мудни. Така че климатика не е хубаво решение.

 

Течностите са необходими за организма, особено ако си с наднормено тегло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.