Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблемът - потене на ръцете


hypnocil

Recommended Posts

Абе да ви имам проблемите..я погледайте някое старо видео на ас/дс и ще забележите как Ангъс хвърля капки пот по обектива на камерата като мине покрай нея,та колко ли са му потни ръцете,това не пречи на малкия изрод да свири убийствено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама не, всичко възможно трябва да се прави да се изкара с едни и същи струни поне 6 месеца; не става само с бърсане на ръцете редовно, трябват хапчета, мазила... :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм съгласен почти с всички мнения в темата, но да не забравяме, че всеки човек си е индивидуален случай.

Аз например, също имам проблем с потенето на дланите и ходилата ( ходилата нямат касателство с китарата още :blush: ). Просто такъв ми е организма. Естествено, че струните трябва да се сменят , а не да се чудим защо не изкарват по 1 година :hysterical:

Но при мен всички струни се скапват за 1 ден, максимум 2 дена. Всички с изключение на Еликсир.

От както ги ползвам моята рецепта е за фретборда - мажа го редовно с бадемово масло, а струните - Еликсир Наноуеб. След свирене струните ги забърсвам старателно с кърпа.

При моя случай друго спасение няма :) Предполагам че звучи смешно на някои, но наистина си нямате предтава какво означава да ти почерняват и ръждясват струните за няколко дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо смешно, колега. Това е истината, поддръжка и грижи - както за себе си, така и за китарата. При интензивно свирене, т.е. няколко часа дневно, едни струни трудно ще изкарат повече от 1-2 седмици (дори и с малко потене на ръцете). Е, ако човек свири по софт, така да се каже, може и да изкара 6 месеца без да ги скъса, но не става въпрос за късане, а за звук. Струните са консуматив и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, нямам време да прочета всичко по отговорите на темата. За това ако някои е споменал причината, която ще опиша моля да ме извините.

 

Има и друга причина за потене на ръцете и тя се крие в недостиг на йод в организма. Проблема е ендокринен и най-добре е човек да отиде на ендокринолог за изследване на хормоните на щитовидната жлеза. Тук трябва да добавя, че този проблем е съпътстван от прояви на слабост в ръцете или дори треперене, като последното е признак за тежка форма на проблема. Оправия има с подходящи хапчета.

 

И накрая надявам се, че хората с обилно потящите се ръце имат просто много добре развита отделителна система.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви имам проблемите..я погледайте някое старо видео на ас/дс и ще забележите как Ангъс хвърля капки пот по обектива на камерата като мине покрай нея,та колко ли са му потни ръцете,това не пречи на малкия изрод да свири убийствено.

 

Там е работата, че Ангъс сигурно си сменя струните след всеки концерт, докато не всички можем да си го позволим(не че аз имам проблеми с потенето на ръцете).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Имате ли този проблем и ако да - как се справяте с него ?

 

При мен, особенно лятото ръцете ми са доста често леко влажни, ако не потни. При свирене повече от 10-15 минути значително се изпотяват. При, което свиренето става голяма мъка. Слайд нормален не може да се направи... Отделно грифа на китарата става целия влажен и мисля, че определено не влияе добре това на дървото.

 

Някакви съвети за този проблем ? И ако не против изпотяването поне как да си пазя фингърборда от това ?

Използвах всичко против изпотяване на ръцете но нищо не ми помогна. Сега ръцете ми не се потят. Не мислих че тересон ще реши проблема. Вече ръцете ми са сухи.И аз съм спокоен.

www.spripoteneto.com от тука може да намериш продукта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблемът май не е никаква болест , а просто от притеснение.

Когато си седя вкъщи и си пея с китарта - нищо , но когато пред мен има пвече от 10 човека - край започвам да се потя катп кон .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво го мислите толкова бе - свирете с ръкавици :)

И на мен много ми се потят ръцете, но основният проблем при това е, че ми се изплъзва перцето :curse: Гадно, нали?

 

за проблема с перцето аз прилагам 1 забавен трик: надрасквам широката част и така и да съм потен не се плъзга много :D относно останалото нямама кво да кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Използвах всичко против изпотяване на ръцете но нищо не ми помогна. Сега ръцете ми не се потят. Не мислих че тересон ще реши проблема. Вече ръцете ми са сухи и аз съм спокоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли този проблем и ако да - как се справяте с него ?

 

При мен, особенно лятото ръцете ми са доста често леко влажни, ако не потни. При свирене повече от 10-15 минути значително се изпотяват. При, което свиренето става голяма мъка. Слайд нормален не може да се направи... Отделно грифа на китарата става целия влажен и мисля, че определено не влияе добре това на дървото.

 

Някакви съвети за този проблем ? И ако не против изпотяването поне как да си пазя фингърборда от това ?

 

Пий по-малко течности. Избягвай бирата особено. От нея се потиш в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.