Jump to content
Българският форум за музиканти

hypnocil

Проблемът - потене на ръцете

Recommended Posts

Имате ли този проблем и ако да - как се справяте с него ?

При мен, особенно лятото ръцете ми са доста често леко влажни, ако не потни. При свирене повече от 10-15 минути значително се изпотяват. При, което свиренето става голяма мъка. Слайд нормален не може да се направи... Отделно грифа на китарата става целия влажен и мисля, че определено не влияе добре това на дървото.

Някакви съвети за този проблем ? И ако не против изпотяването поне как да си пазя фингърборда от това ?

Ръцете ти се изпотяват защото и на теб ти е топло и единствения начин да го предотвратиш е да не ти е топло. Всякакви други методи под формата на мазила просто са замазване на положението. Обаче покрай положението ще си замажеш и китарата пък и потенето няма да спре. Тъй че свири на хладно :)

и аз имам същия проблем и струните ми след време не стават на нищо!

До колкото знам това е недостиг на калций,но не съм много сигурен.Нека лекарите във форума да споделят :)

Варианта, който се сещам е да пудриш с талк но предполагам ще запушиш плетените струни. И аз много се потя като свиря но не го правя тоя номер. Обикновено свиря или при климатик, че да ми е хладно или пускам някой вентилатор да духа право в мен.

И аз се потя доста по време на свирене. В резултат на което, след умопомрачително малко време, струните ми ръждясват и се скапват. Досега не съм намерил някакво кой знае какво решение, просто правя почивка или си изтривам пръстите с кърпичка. Какво да се прави... :) Иначе за струните имам препарат, за след свирене, ама така и не ми стана навик, да го нанасям. А не хладно пък не мога да свиря чак толкова добре - винаги ми се вкочанясват пръстите. Дори и да не е толкова студено, резултатите са лоши. Поздрави!

Edited by Vasil Pavlov

Хавлийка/кърпа/тениска/гащи през рамо и забърсваш от време на време.

Струните Елексир не са ли доста неподатливи на влиянието на всякаква телесна слуз която отделяме ?

Edited by BWC

така е дам... аз съм с такива и в сравнение с другите държат повече, но и след всяко свирене ги избърсвам от потта с кърпа, независимо дали съм се потил или не :offtopic-001:

На последния ти въпрос не мога да отговоря, но при мен потенето се случва отвреме-навреме и според това какви са условията включвам климатик, избърсвам струните или си измивам ръцете, изсушавам ги добре и после пак свиря.

Еми хора аз нямам такъв проблем но знам лек .. попитайте някои фармацефт или потърсете из нета има едни хапчета дето са точно за това не знам как се казват но ако не намерите нищо в нета пишете аз ще попитам и ще ви кажа как се казват. Хапчетата нямат странични ефекти .

След всяка песен забърсвам с парцал, ефектът е добър :offtopic-001:

Струните наистина се скапват... С Д'адарио съм и за 2 седмици имат нужда от смяна (при условие, че от както се постопли времето бърша китарата с парцалче след всяко свирене.

Пробвах с пудра на рацете, обаче резултатът по фингърбоарда беше повече от лош и не можах да смогна да бърша после :hysterical:

Единствено бърсането при всяко изпотяване остава вариянт, но все пак не се постига напълно желания резултат за сухи ръце по този начин.

И при мен има такъв проблем и като съм с по-стара тениска се трия на нея :hysterical: и това е вариант :)

При мен физиологията на човешкото тяло не е проблем, а даденост.

А за справянето - сменям струни и бърша.