Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е този ефект?


Muteriac

Recommended Posts

Става въпрос за този клип -

Колкото и да го гледам, не мога да направя китарата на акустична или електро-акустична и ми стана интересно как се постига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото се сещам има 2 възможностти:

1. Пиезо адаптер на китарата...

2. Аксутичен симулатор.

Честно казано на мен ми звучи повече като пиезо, но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Акустичен симулатор.

 

Аз мисля че грешиш...

Това е

:thumbs_up: Редактирано от Nel4o_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-убедителният начин за постигане на звук на акустична китара е....... с акустична китара.

Останалото са симулатори, процесори, семплери и т.н.

А електрическата китара с пиезо е...... електрическа китара с пиезо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с Евтим.

 

като виден акустичен спец (хахаха) бих желал да споделя опита си с риск да стана досаден.

 

имам 2 ел. китари с пиезо - едната е с Фишман Пауър бридж и пауър чип (бла..) другата е с ЛР Багс (супер)

имам и Фишман Аура педал (акустик симулатор)

Аурата я ползвам с предусилвател на ЛР Баггс (ЛР Багс - супер, казах ли го вече?)

 

принципно пиезото НЕ звучи като акустична китара, дори да е на акустична китара. точка по въпроса. оттам нататък няма чак такова значение дали пиезото е на електрическа китара или акустична - винаги ще звучи като нещо друго.

 

на босс акустичния симулатор не е нищо особено - най-обикновен ИКю

 

Аурата на Фишман е горе долу добро решение. бих предпочем Мама Беър на Д-тар, но той е зверски скъп...

 

с Аурата и пиезото на ел. китарата не се променят кой знае колко нещата, но определено е доста по-близо отколкото само с пиезото и предусилвателя.

 

винаги ползвам ИКю (Л Р Багс - дъ шит! ) - според системата, помещението и т.н.

 

 

 

на кухарката имам адаптер К&К на които бях артист на месеца преди 2 години.. (мерси на Явор Разбойников, който преди години ме открехна на тази уникална марка адаптери)

 

К&К не е пиезо и звучи по реалистично. като добавя Аурата и ЛР Багс пара Д Ай и СТАВА СТРАШНО момчета и момичета... звука е просто мечта... т.е. звучи много реалистично.

 

хайде наздраве и се обаждайте за уроци - идвам си на 16ти юли и ще преподавам/консултирам до началото на август, а ако върви и има интерес може и след това...

 

 

Боян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.