Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо любимите ви барабанисти са ви любими?!?


Recommended Posts

ми пропуснал съм да го чуя как свири суинг или нещо черно :headbang: слушал съм много музика и точно това се опитвах да обясня,че за всеки влак си има пътници.тъпо е да се сравнява,тъпо е да се казва кой е по-добър и т.н. но това си е моя идеология и се стремя да я спазвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вижте кво пичове, нали знаете, че вкус приятел няма. Ние барабанистите, макар и само приятели на музикантите също сме чалнати. Ние също възприемаме музиката не само като някакъв фон (със или без емоционален заряд за нас), но и я разчленяваме и анализираме. Скоро гледах на концерт Rollin Stones. Може да са най-известната група на света ама не можах да ги изтрая. Тез са пълен кошмар (мое мнение) :headbang: . Чудя се как хората изобщо ги харесват и то милиони... Най-важното е човек да има на какво да се кефи и то истински :headbang:

Е са нагази в дълбокото...Чарли Уотс, освен че блъска кожи и ламарини в Стоунс, е известен и ценен джаз барабанист, има собствен оркестър и прочие; но не видех никой от лееееко снобеещите "джазари" хептен да го е слушал ил' споменал...

А за Стоунс...

IF YOU CAN'T GET SOME SATISFACTION, I CAN, I CAN, AND I TRY и т.н

 

На темата: обичам Кийт, щото е шматка /беше.../, не е надувка и always (ultra) се кефеше на тва, де го свири

И Ринго, по почти същите ризъни, а най-вече обичам, ъъъ..., тоя бе, как му беше името?...

А, тоя бе, на Карандила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чарли Уотс, освен че блъска кожи и ламарини в Стоунс, е известен и ценен джаз барабанист, има собствен оркестър и прочие; но не видех никой от лееееко снобеещите "джазари" хептен да го е слушал ил' споменал...

аз,от името на "леко снобеещите джазари" ще кажа,че Уотс е наистина добър барабанист,но не е най-ценният,за да го споменаваме редом с Арт Блеки,Елвин Джоунс,Жене Крупа,Бъди Рич,Луи Белсон и още много други,наистина ценни барабанисти.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорехме за рок музикант, който свири скромно в групата си, защото звукът й изисква така, но отделно от това е много добър джаз барабанист, а не за великите джаз барабанисти по принцип. ;) Има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

чичо ви джеф "тейн"уотс;)хорацио,стив смит (ненормалия),кърт ковингтън и много други барабанисти,за които не се сещам в момента...

 

edit:

тези могат да изсвирят света и не са нито рок,нито джаз барабанисти (изключвам "тейн" уотс,щото е суингар,но не му пречи да свири други работи)

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми пропуснал съм да го чуя как свири суинг или нещо черно ;) слушал съм много музика и точно това се опитвах да обясня,че за всеки влак си има пътници.тъпо е да се сравнява,тъпо е да се казва кой е по-добър и т.н. но това си е моя идеология и се стремя да я спазвам!

Викаш Dream Theater, Transatlantic, албумите с Neal Morse, OCI и Liquid Tension Experiment са много близки, а? Свири по един и същ начин викаш? Хуу. Той само в DT е толкова разнообразен ... да не говорим за сравнение с TOT и One с Neal Morse примерно. Какво сравнение? Никво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее, тука много се изписа, кои кво можел да свири, кои кво не можел. Кои каза 4е Weckl не би могал да свири рок или метал? Пи4а е свирил с наи-разли4ни хора, и стилове, и е постигнал много пове4е от вси4ки нас, така 4е аи мирясаите малко :read: когато вие станете наи-тарсените барабанисти в NY на 20 годишна вазраст, тогава правете заклиу4ениа :o

 

 

 

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е казвал, че не може? Въпросът е, че не иска. Факт е, че не е записвал метъл, ако ми изкопаеш отнякъде метъл запис на Уекъл, окей, но не мисля, че ще успееш. Това, което казах, е, че по всякакви интервюта, уроци и т.н. Уекъл демонстрира показно пренебрежително отношение към рок/метъл музиката и в общи линии гледа на нея като на нещо никакво и точно това написах по-рано в тази тема аз. Не съм казвал, че не може да свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш Dream Theater, Transatlantic, албумите с Neal Morse, OCI и Liquid Tension Experiment са много близки, а? Свири по един и същ начин викаш? Хуу. Той само в DT е толкова разнообразен ... да не говорим за сравнение с TOT и One с Neal Morse примерно. Какво сравнение? Никво.

ало!!!!да съм казал,че не съм ги слушал?кво ми говориш?казах,че му се кефя.ти нещо май се ебаваш!аре не ме занимавай.чети малко!!!

 

КЕФЯ СЕ НА БАРАБАНИСТИ,КОИТО НЕ СВИРЯТ ЗА СЕБЕ СИ А ЗА ГРУПАТА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нервен, нещо? :metalist:

 

кой написа, че Портной нямало да бъде нищо особено, ако не е в стила в който е? Стринка ми?

Нещо ти не помниш кво си писал, не съм аз тоя дето не чете. Не ми се газирай. Нищо няма да излезе освен пияна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.