Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо любимите ви барабанисти са ви любими?!?


Recommended Posts

. Майк Портной, може и да няма най-добрата техника, но той е основен чарк в механизма Дрийм Тиатър.

мн се извинявам, че се намесвам в тази част от форума ама щот на мен Портной доста ми харесва как свири, да попитам ако, разбира се, не рзводня темата, защо не е особено техничен, какво му куца един вид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и аз се намесвам.портной за мен е много як барабанист,но за стилът в който свири.не мога да си го представя да свири нещо друго освен това което свири!спрява си се чудесно,но за мен барабаниста трябва да е универсален.да може да свири всичко (верно трябва да е насочен в един стил предимно,но кво му пречи да свири и други хави).скоро си говорих с един мой приятел барабанист и той ми каза как се е удивил от следното нещо:гледал е мюзик,концерт на някви негри как свирят класика.барабаниста е бил някво негро,което си го представяш как току що е излезнало от затвора или е дошло от баскедболната площадка,но свири брутално класика.това не означава,че вечерта няма да отиде да забие в някой клуб и то пак брутално...

за да съм по темата:любимите ми барабанисти са такива,защото не само свирят брутално,но свирят за групата (не само за себе си)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Майк Портной, може и да няма най-добрата техника, но той е основен чарк в механизма Дрийм Тиатър.

мн се извинявам, че се намесвам в тази част от форума ама щот на мен Портной доста ми харесва как свири, да попитам ако, разбира се, не рзводня темата, защо не е особено техничен, какво му куца един вид

Имам в предвид, че има барабанисти по-технични. На мен Портной също ми е от любимците. Има мисъл човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aм ,тъй де, аз понеже не рзбирам от техника на свирене на барабани и затова питам :bravo:. Идеята е какво му куца, както писах преди тва, за да се заглеждам следващия път. Просто обичам да участвам по някакъв начин, когато гледам концерт :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като не разбираш от техника, как очакваш да ти обясним? :D

 

Майк Портной сам си казва по видеата и т.н., че използва сравнително прости похвати - един и същ R-L-R-L стикинг; прословутият му еднообразен "туулбокс" от идеи за преходи (2ки, 4ки и 6тици на ръцете, комбинирани с 2ки, 4ки или 6тици на краката); не чак толкова екстремна бързина като някои други спортисти; не чак толкова разчупен стил на свирене (в едно интервю обясняваше как гледал с мъка фюжън музиканти като Уейъл, Колиюта и си мечтаел да може да свири като тях, но не можело всичко на тоя свят) и т.н.

 

Но голямото НО в този случай е, че Майк малко или много е един от създателите на стила, в който твори и че в рамките на всичката музика, която прави, се вписва повече от перфектно и както казват нашите футболяги, се раздава на двеста процента. :D Което и прави музиката му толкова истинска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това,което ще кажа е много тъпо и никога не съм го казвал,но така или иначе ме заразихте с това кой е по-по-най и за това ще кажа,че уекъл е много по-добър барабанист от портной,щото той може да свири като портной,ама обратното го няма :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна работа. Уекъл никога няма да може да стане истински метъл барабанист, защото за това си трябва съответното мислене и нагласа към инструмента, техниката я остави. А Уекъл е един от най-печално известните снобари в музиката, помня едно старо негово видео, дето обясняваше (с погнуса) как се води рок бийт (рок беше мръсна дума) и след това как трябва да се направи според него, за да има груув. Окей, но рокът/метълът си е отделна музика и няма общо с тези неща, там груувът е съвсем различен.

 

Когато Уекъл отиде и изсвири цял концерт с Овъркил, ей така, между другото, защото барабанистът им не могъл да сколаса за това парти (както направи Майк преди няколко месеца), тогава ще можем да си говорим за равнопоставеност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да почвам война между феновете на Портной и Уекл,но според мен Уекл няма да има грам проблем да свири с Оувъркил.Не знам какво обяснява в видеото си и колко е снобар,но ако пожелае Уекл винаги може да свири със схванато метъл чуство и без никакъв груув за да се впише в Оувъркил.Пък от друга страна на Оувъркил не би им навредило малко груув-много са стегнати младежите :D Айде и да не го взимате присърце,това си е мое мнение.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отричаме всяка музика, която не харесваме? Или гроздето е кисело?

Не си прав,никъде не сам казал такова нещо :D Темата бе за Уекл.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като не разбираш от техника, как очакваш да ти обясним? :)

:) абе що не ми излизаше, че в темата има нови мнения...... нещо не ми стана ясно. викам си я чакай да видя....... whatever

 

мерси за обяснението, както винаги с рогите напред :). Е, все пак те разбрах. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е критерият,по който определяте един барабанист за "добър"" ? :think:

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!!

Здравей, приятелю!

Темата, която си задал е НЕВЕРОЯТНА! Това е нещо като да питаш защо обичаш една жена, само че жена не може да се обича така, както този КОГОТО РАЗБИРАШ! Защото любимия или любимите ти барабанисти са тези, които разбираш. Четох какво са писали другите момчета и душата ми се напълни: интелигентни мъжкари, дръмъри с големи пипета, стойностни личности! Особено колегата, който беше написал, че си имаме Стунджи! И само него ли?!?!

Пове4ето колеги слагат качеството бързина като определящ критерий. Много е важна, само че.... Хаийде да застреляме барабаниста на Флойд... Става ли? Някой да е слушал "Уиш..." на слушалки и да му хване филинга в първия "Крейзи даймънд", 'дето барабанчето закъснява с 2 идеи, но темпото си е същото? Този филинг е непостижим за датски джуджета от много продаваеми банди... А Дон Бруер от "Гранд Фънк"? Че Саймън (Филипс) е извънземен - спор НЯМА!!! Стив Гад за мене е най-добрия акомпанятор за какъвто и стил музика да си говориме. Не бива да се забравя, че Саймън има албум и с "Джудас Прийст"?!?! Поркаро, Колаюта, Уикъл - това са богове от пантеона. Мразя негрите, но Джери Браун ми пълни душата, а кой съм аз да говоря за Омар Хаким или бивола Били Кобам????? Денис Елиът на "Форинър" е изрод от най-висока класа! А Фил Еърт на "Канзас"?????!!!!! Чарли Бенанте??? Какви копита, Господи! В момента ми бягат имена... Толкова велики има... Барабаниста на "Джудас", който на концерта тук си изпълни "Пенкилър"-а 1:1 на живо... Сега просто ми избяга името, защото искам да приключа с един покойник, лека му пръст, който за мене е като баща. Кози Пауъл. Филинг, груув, фингър, яко млатене и най-вече - той винаги знаеше какво свири, ЗАЩО го свири и можеше да го направи. В годината, в която издава най-твърдия "Рейнбоу" - "Райзинг", той има и албум с "Хот Чоколит", 1976. Не че педалските щоколади ми се нравят, просто говоря за стилове. Албуми със "Сабат", Майкъл Шенкер, Брайън Мей, самостоятелни, Ингви, Джеф Бек (китаристите да си отворят ушите за иновации). Кози беше и си остана пауър мен за мене. Олицетворение на рока без грим, без реклама и рока заради самия рок... Една приказка, която свърши на 5 април 1998... Може да съм пристрастен, но този ми е любимия барабанист, защото имаше техника, която не показваше самоцелно и свиреше за групата, за да акомпанира, а не да се майкпортноира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сме ги слушали ,но това не пречи да си почешем езиците ,всеки да си покаже мнението. Petrucci+Weckl , Patitucci + Portnoy егати комбинацията може да стане ,ама може да не стане. Аре бира и музика да има. наздраве ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте кво пичове, нали знаете, че вкус приятел няма. Ние барабанистите, макар и само приятели на музикантите също сме чалнати. Ние също възприемаме музиката не само като някакъв фон (със или без емоционален заряд за нас), но и я разчленяваме и анализираме. Скоро гледах на концерт Rollin Stones. Може да са най-известната група на света ама не можах да ги изтрая. Тез са пълен кошмар (мое мнение) :headbang: . Чудя се как хората изобщо ги харесват и то милиони... Най-важното е човек да има на какво да се кефи и то истински :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се намесвам.портной за мен е много як барабанист,но за стилът в който свири.не мога да си го представя да свири нещо друго освен това което свири!спрява си се чудесно,но за мен барабаниста трябва да е универсален.да може да свири всичко (верно трябва да е насочен в един стил предимно,но кво му пречи да свири и други хави).скоро си говорих с един мой приятел барабанист и той ми каза как се е удивил от следното нещо:гледал е мюзик,концерт на някви негри как свирят класика.барабаниста е бил някво негро,което си го представяш как току що е излезнало от затвора или е дошло от баскедболната площадка,но свири брутално класика.това не означава,че вечерта няма да отиде да забие в някой клуб и то пак брутално...

за да съм по темата:любимите ми барабанисти са такива,защото не само свирят брутално,но свирят за групата (не само за себе си)!

:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

 

Ти сериозно ли? Според теб Майк само Dream Theater ли свири? Я кажи какво си слушал от този така еднообразен барабанист, че ми стана интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.