Jump to content
Българският форум за музиканти

Защо любимите ви барабанисти са ви любими?!?


Recommended Posts

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Любими са ми този на Machine Head последния , на Slipknot, на Fear Factory, на Morbid Angel

От Българските : Колъо от Redrum

Ама не съм барабанист и не мога да определя защо..вие да знаете случайно B) ?

 

Edit: тамън си пуснах Morbid Angel-Drum Check :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм! :blink:

`начи любимите ми барабанисти са ми любими главно заради тяхната отличителност, което (що се касае до рока) е по-скоро рядкост при ритъм-секцията отколкото закономерност (както е при джаза да речем).

 

И действително пиротехниките и скоростта съвсем не са ми критерий за това да се кефя на някой дръмър.

 

По специално аз уважавам много споменатите тука чичо Върджил (Донати), чичо Денис (Чеймбърс), бате Майк (Манджини),освен това и Тери Бозио, и Тим Аликзандър, и Дани Кери и...(още около 20, не повече :hello: )

 

Но преди всичко боготворя Марк Зондър... :):)

Уникална полиритмика, категорически метроном! :green:

С една дума ТОЙ Е! :happy::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

съгласен.

 

Аз имам 3-ма любими барабанисти : Ian Paice , Vergil Donati (Planet X) , Mike Portnoy (всички го знаете)

 

1. Ian Paice. За мен той е мнооого добър и за времето си и изобщо понеже вкарва много динамика и хъс в свиренето си. Прави некви луди неща по тупаните и има сценично присъствие ... Абе мноу яко свири ...

2. Vergil Donati. Тоя е откровенно ненормален. Такива работи друг не може да изсвири и ИЗМИСЛИ ...просто е класика и е срам за всеки себеуважаващ се барабанист да не го е слушал и учил ...

3. Mike Portnoy. Мисля ,че е ненужно да ви разправям ,че е супер разнообразен, точен, перфектен в свиренето си, идиот, пич, бог и т.н. ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момци,ще съм ви благодарен ако ми кажете мнението си за барабаниста на Симфъни Екс,как :ph34r: дъ фък се казваше.. :idea: ..Джейсън Руло!да..4е мене ми допада,както и Портной и Саймън Филипс.що?ми предполагам 4е имат интересни аранжименти и дух в свиренето си.кефят ме просто.това са хора които могат да изместят центъра на песента:) както си искат..според мен.аз свиря на 5 и 6 струни.може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци... може ли да ви помоля да кажете от къде могат да се изтеглят някакви лошотийки :twisted: (формата е без значение), че отскоро съм фен и не съм особено запознат с барабаните, а искам да се уча и развивам :cheers: .

 

Благодаря !

 

Поздрави !

 

 

 

 

 

адраммалецх

Редактирано от Радослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брабаниста е преди всичко мислене.Брабаниста трябва да е естет по душа.Както казваще Гепи/много отдавна/-туй баскитарата ни е гумнастически урид!Заслушайте се повече в концертите на ТОТО със Саймън Филипс,гаранция че ще откриете много повече отколкото в при първо слушане.Стъпка номер:2.Сравнете го с другия великан Джеф Поркаро и открийте десетте разлики.Страхотен импулс,великански груув,и невероятно чувство за импровизация.Барабаниста обикновено,не е това което свири в едно 7 или 30 минутно соло.Барабаните винаги са част от музиката.Спомнете си вица за двамата барабанисти и цигуларя! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.