Jump to content
Българският форум за музиканти

Morbid Angel


Kurt Uvash

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Китарата е софтуерно процесирана с Guitar Rig 3 фабричният пресет Moderen Metal в раздел Metal. С намален гейн до половината някъде. Останалото на вкус бас, среди и високи. След това има компресор и накрая еквалайзер с изрязани ниски под 70 Hz и над 16 kHz. Барабаните са Addictive Drums от миди файл, ръчно преправян, за да има разнообразност някаква. Намалил съм ги като сила, заради китарите, да чуя как стават.

 

^_^

 

Изключително семпло. В Reaper - 4 трака, но баса ме домързя да го хуманайзвам... и го зарязах.

Редактирано от Kurt Uvash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го с по-добър баланс между барабаните и китарите. Предния линк е със намалени барабани, за да проба. Тук е като че ли по-добре като цяло:

 

God Of Emptiness [Cover]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря. Отдавна се канех да я разцепя тази хава, но все се назлъндисвах. :hysterical:

Внасям нужно уточнение. Китаратa съм я свирил два пъти вляви и в дясно, както се чува предполагам. Ibanez e, 7-струнен, настройката е с полутонов интервал над оригинала, защото не исках да разстройвам (нямам тремеоло ама все пак са ми меки дебелите струни, щото са от 10-ка комплект).

Минава през предусилвателче Behringer Tube Ultrascream Mic200. после в компа, в Guitar Rig-a със страндартния пресет Moderen Metal и както споменах по-горе. Супер семпло, няма дистове, няма лампи или техни симулатори. На барабините има компресия с лампов симулатор: tube compressor се води, някакво VST на Waves мисля и е нагласяно всичко от самия Addictive Drums. Много семпло. Накрая китарите и барабаните поотделно ги вдигнах с maximizer от Adobe Audition и ги балансирах в Reaper.

 

Даже се учудвам, че горе-долу е станало добре. :huh:

Нямам бас китара, пък midi-то ме мързи да го преправям и хюманайзвам. Барабаните ми стигат като занимавка.

 

Вокал... еми... няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Позволих си да се намеся на готиния кавър в ролята на Дейвид Винсънт - т.е. с бас и вокали записани набързо този следобяд. Надявам се, че не съм загрознил парчето твърде много :thumbs_up:

 

God Of Emptiness (with bass and vocals)

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати ми баса на .wav, ако го пазиш като аудио-клип (предполагам е поне 44.1 на 16 бита). :D

На ЛС ще ти пратя инфо как, ако няма къде да го качиш за сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.