Jump to content
Българският форум за музиканти

За копаньето в струните


Glacierise

Recommended Posts

Като започнах да свиря дърпах струните само надолу. Сега по-често опъвам струните в двете посоки

Споко! Това иде да покаже, че вече си на път да надминеш оригиналния Хетфийлд! :huh:

Шегувка - човекът дори е врътнал няколко сола в кариерата си :o ,и са готини нещата! Кефят!

 

 

Иначе - само двоен пикинг! другото е съвсем...ламерско! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз имам един въпрос относно свиренето на бързи сола. Например някоя гама ако искам да я изсвиря бързо с дисторшън, не звучи добре. Мисля си, че лявата ръка ми е ок, а проблема идва от дясната. Незнам точния модел на свирене с дясната ръка.

Казвали са ми, че винаги с дясната ръка, с перцето, трябва да свиря веднъж отгоре, веднъж отдолу. Това го спазвам. Но не знам колко силно трябва да натискам струните. Трябва ли само леко да ги допирам или трябва да ги натискам силно.

Вие как свирите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то си е до усещане и изграждане на маниер :bravo:

Ето, Ицето (Glasierice) примерно обича да "млати" здраво с дясната ръка. И му се получава много яко. Други пипат леко, а и на тях им се получава добре...С времето това започва да става по неизменен усет и вече няма да се колебаеш. А според мен най-полезно в случая е да се запишеш и сам да чуеш и решиш кой вариант по- ти харесва.

 

Успех! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос относно свиренето на бързи сола. Например някоя гама ако искам да я изсвиря бързо с дисторшън, не звучи добре. Мисля си, че лявата ръка ми е ок, а проблема идва от дясната. Незнам точния модел на свирене с дясната ръка.

Казвали са ми, че винаги с дясната ръка, с перцето, трябва да свиря веднъж отгоре, веднъж отдолу. Това го спазвам. Но не знам колко силно трябва да натискам струните. Трябва ли само леко да ги допирам или трябва да ги натискам силно.

Вие как свирите?

Трябва да си намериш най-удобния начин за себе си, и всичко ще си дойде на мястото!! Например Marty Friedman има супер странна стойка на дясната ръка, но свири уникално яко!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос относно свиренето на бързи сола. Например някоя гама ако искам да я изсвиря бързо с дисторшън, не звучи добре. Мисля си, че лявата ръка ми е ок, а проблема идва от дясната. Незнам точния модел на свирене с дясната ръка.

Казвали са ми, че винаги с дясната ръка, с перцето, трябва да свиря веднъж отгоре, веднъж отдолу. Това го спазвам. Но не знам колко силно трябва да натискам струните. Трябва ли само леко да ги допирам или трябва да ги натискам силно.

Вие как свирите?

Трябва да си намериш най-удобния начин за себе си, и всичко ще си дойде на мястото!! Например Marty Friedman има супер странна стойка на дясната ръка, но свири уникално яко!!!!!!!

Наистина супер странно държи перцето!!! Луд пич е тоя, ей!!! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо значение има и дебелината на перото.Аз свиря с 3.00 милиметра и от 5 месеца не съм сменял струна (т.е откакто съм си купил китарата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и преди съм го казвал и не е мястото тука да го повтарям, ама:

Jim Dunlop Jazz 3 RULES!!! :bravo:

най-добрите перца! остри, релефни, малки, удобни за хубав пикинг...Абе N1!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе - само двоен пикинг! другото е съвсем...ламерско! :D

Тука, гражданино, имаш предвид, изглежда alternate picking, или sweep. Не че аз на бързите места и на ладовете и прочее не свиря sweep или alternate, ама като се свири ритъм да свириш само надолу си е ПО-МЕТЪЛ от бригадир у Стомана - Перник, вервай ми :)

 

James почва да свири alternate като мине 200 bpm. Тва е истинския мъж ;)

 

 

Освен тва, при свиренето на ритъм посоката на удара влияе много върху звука - повече, отколкото на тънките жици. И за да станат някои неща яко, си е необходимо да се downpick-ва като идиот ;)

 

Пробвай да изсвириш небезизвестното интро на Master Of Puppets с alternate picking :D

 

Та - не триаа да се фаворизира безпричинно един стил на 'копанье'. Всичките са добри за конкретни неща, и трябва да се владеят всичките - включително само up picking, щото е уникален колко си иска :)

 

Верно, Петручи свири почти само alternate, а Gambale - sweep, ама тия са от друг санаториум :) Ае со здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос относно свиренето на бързи сола. Например някоя гама ако искам да я изсвиря бързо с дисторшън, не звучи добре. Мисля си, че лявата ръка ми е ок, а проблема идва от дясната. Незнам точния модел на свирене с дясната ръка.

Казвали са ми, че винаги с дясната ръка, с перцето, трябва да свиря веднъж отгоре, веднъж отдолу. Това го спазвам. Но не знам колко силно трябва да натискам струните. Трябва ли само леко да ги допирам или трябва да ги натискам силно.

Вие как свирите?

Пич - темата е голяма и пускам нова -

те тука

 

Чети там, шъ ти отговарям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно въпросче имам. На кое ми викате sweep picking?

 

А иначе това за различните удари е много верно. Имам един приятел дето като каже: "Тоя е зле, удря само отгоре..." и нали. Ама няма значение свикнал съм му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ето ти два примерни sweep-picking арпежа (стандартна Е настройка):

 

1)

------------12--------

---------13---13-----

------14---------14--

---15---------------15

-----------------------

-----------------------

(Бая ламерски ама карай :) )

Един вид отиване и връщане (качване и слизане). Като се качваш удряш с перото само надолу и то минава през струните (веднага след като удариш даден тон си махаш съотв. пръст, иначе ще стане мазало ;) ). На връщане пък удряш нагоре по същата схема.

 

2)

-----------------------------------------------------10-12-13

------------------------------------------10-12-13-----------

--------------------------------9-10-12----------------------

----------------------9-10-12--------------------------------

------------8-10-12------------------------------------------

--8-10-12----------------------------------------------------

Тук пък имаш по 3 тона на струна като удряш с перото нагоре-надолу-нагоре. Така последния тон на едната струна и първия на другата се удрят и двата надолу т.е. пак имаш "суийп" от едната струна на другата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.