Jump to content
Българският форум за музиканти

За копаньето в струните


Glacierise

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Голямо значение има и дебелината на перото.Аз свиря с 3.00 милиметра и от 5 месеца не съм сменял струна (т.е откакто съм си купил китарата).

3мм :) - 1.3 мм мисля, че по-става!!!

 

Аз имам един въпрос относно свиренето на бързи сола. Например някоя гама ако искам да я изсвиря бързо с дисторшън, не звучи добре. Мисля си, че лявата ръка ми е ок, а проблема идва от дясната. Незнам точния модел на свирене с дясната ръка.

Не ги свири направо бързо - първо бавно в удобно за теб темпо. Свири го в това темпо докато започнеш да го свириш безпроблемно. След това увеличаваш темпото. Използвай метроном за целта. Като започнеш да увеличаваш темпото гледай да не променяш постановката си!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо значение има и дебелината на перото.Аз свиря с 3.00 милиметра и от 5 месеца не съм сменял струна (т.е откакто съм си купил китарата).
Не, от Джим Дънлоп  (deep purple на цвят). 

 

4100-DELRIN-STANDARD-PICK.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре аз доколкото съм гледал Петручи и Стив Морс си свирят арпежите нагоре - надолу!!!

Ако успееш да е схванеш тази техника се получават доста по-чисти арпежите!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре аз доколкото съм гледал Петручи и Стив Морс си свирят арпежите нагоре - надолу!!!

Ако успееш да е схванеш тази техника се получават доста по-чисти арпежите!!

Не бих казал, че на Gambale са му 'мръсни' :) просто като се суийпва става по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ммм....Петручи по-често си ги свири като суипове (вкл. и на концерта тук например), иначе alternate picking принципно звучи по-артикулирано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.