Jump to content
Българският форум за музиканти

Захранване за китарни ефекти ...


Slacoth

Recommended Posts

Здравейте.

 

Мога ли да захранвам спокойно три DIGITECH HARDWIRE камьончета с ТОВА ЗАХРАНВАНЕ ?

А ако е пак Digitech HPRO, само че 300mA?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Power Input: 9 VDC 200mA - тфа пише за HARDWIRE

 

 

т.е. първото захранване даже ще имаш power в излишък

 

 

.... А ако е пак Digitech HPRO, само че 300mA?

 

няма да е достатъчно тфа !! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че сборът от необходимите милиампери за всички ефекти, трябва да се сравни с този запас, предоставян от трафа.

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Общия консумиран ток не трябва да надвишава изходящия максимален на захранването - иначе няма да стане. Това дето те интересува е в мили-ампери (mA). Ако ти стига тока, само трябва по някакъв начин да ги свържеш на едно захранване :)

 

Едит:

 

Видам, че си постнал, така е. :)

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да захранвам спокойно три DIGITECH HARDWIRE камьончета с ТОВА ЗАХРАНВАНЕ ?

 

Отговорът е НЕ!

HardWire серията на диджитек се храни от 9 волта DC -тоест изправено напрежение. Адаптерчето което ти си харесал е 9 волта AC тоест променливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си купиш от новите малки адаптерчета на Никифена. Смятам, че три камьона няма да ги усети! Нека и той си каже, де...

Аз лично с преправено кЕтайско 500 мА (уж) съм хранил 1 цифров ефект и 5-6 аналогови. Без грижи!

 

Цифровите имат доста по-голяма консумация, да речем около 10 пъти повече. Обикновено Уа/драйв/хорус ефектите имат около 5-10 мА консумация, а цифрови дилей/ривърб около 50-100 мА. Разбира се това са приблизителни стойности. Такива са повечето, с които аз съм си играл. Най-добре е да се види в спецификациите колко е консумацията на всеки един ефект. В нета има и таблици с консумациите на известни модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, зависи много от това дали са дигитални или аналогови. С адаптерчето на никифена, което е 300 милиампера, храня безпролемно 6 говеда, но всите са аналогови. В сайтовете на производителите на ефектите ти би трябвало да я има консумацията на ток. А и внимай с променливото/постоянното напрежение, че ще изгърмиш с три ефекта :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еми май ще викам неволята.

Ще разгледам изискванията на тези ефекти и ще се съобразя с тях.

Мерси на всички за отговорите.

 

Иначе защо си мисля, че HARDWIRE серията е изцяло от аналогови изпълнения?

 

:wacko:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един френд му направих като моето захранване и в момента храни един такъв ДиджиТек, още един драйв, както и два цифрови ефекта (хорус и дилей). По принцип ги ползва до два заедно, но няма пречка да се пускат и всичките и са си ОК. Разбира се, когато са включени всички, звуците, които излизат тогава, не са от най-приятните... :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wacko:

 

Винаги съм мечтал да пусна всички ефекти наеднаж, а сега като ги имам вече наредени все забравям ! Мерси че ме подсети, тая вечер ще запиша някой семпъл ! :pray:

 

А ако спра да поствам след това - значи някой съсед е имал пушка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе защо си мисля, че HARDWIRE серията е изцяло от аналогови изпълнения?

 

 

Съдейки по консумацията (30-80мА) мисля, че част от тази серия е аналогова - говоря за дист, овърдрайв и тн.

Естествено, че тунерът, дилея и евентуално хоруса може би са цифрови.

 

Обаче без да се погледне под къпака няма как да познаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик се получава ама ще пиша тук, все пак има нещо общо с темата. Въпроса ми е най-вече към Nikifena. Захранвам си s-amp-a аз с един ефтин адаптер. Максималният ток, който може да подава е 1000mA. Има копче от което да се настройва на различни волтажи. Аз си го държа на 9V, понеже знам, че за толкова е сметнат s-amp-a. Само че като го включа в захранването ефекта и напрежението не е 9V, както пише на копчето, а повече - около 13,4V. Въпросът ми е, да го държа ли в този режим на работа, или да търся по-долна позиция на адаптера, например 6V в която реалното напрежение е 9V?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Щом ползваш евтин адаптер, аз лично ти препоръчвам да държиш копчето на позиция 9 или 12 волта, ако има. С-ампа има вграден стабилизатор на 9 вота в него. Това значи, че за да се получи добра стабилизация на 9 волта, напрежението което идва трябва да е с поне 2-3 волта по-високо, за да може да се стабилизира добре. Само за пробата можеш да пуснеш адаптерът на 12 волта. Ако не откриеш разлика в шума, просто го върни обратно на 9 и не се притеснявай.

 

Освен това трябва да се знае и, че по-голямата част от ефекти работят безпроблемно, че и по-добре на по-високи напрежение - поне до 16-18 волта, а някои и до 30 волта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.