Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукът на Metallica


Recommended Posts

без грам динамика, доста типично за ЕМГ

:) не е от адаптерите.Има толкова много фактори, които могат да скапят динамиката. :D

Аз звукът на Металика го изкарвам през едно малко 30w кубе Tech 21 ...просто има такава настройка.

206654792652065894212462987804lOMZUQKHmXvGHRqfcIg.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря все пак на хората, които са изказали мнение в темата, макар че едва 2 или 3 биха ми били полезни, и на тези ,които са си направили труда да ровят в google за точния studio equipment и gear на Metallica от този период, това можех и сам да си го свърша, но поне ми спестихте време и усилия.. ;)

Въпросът ми всъщност беше как да речем с гиър-а на среднстатистичеки бг-китарист за ок 2000 лева примерно, може да се докара горе-долу звука на класическата Metallica, а не да се възпрозивежда точния студеен звук на Ride the Lightning.., както знаем по това време самите Металика не са ползвали най-добрите студия, тъй като не са разполагали със средства за това, но това е друга тема..Ясно е че това, дори в професионално студио в Бг би било трудно това да стане..

Иначе не виждам какво лошо има в това да искаш да наподобиш звука на групата която харесваш, мнения от типа "ама ти трябва да имаш собствен стил" и да свириш по еднакъв начин Сабат и Металика, просто са безмислени, заглавието на темата беше ясно зададено.

Просто бих помолил хора, които се правят на интересни, нямат какво конкретно да кажат или просто искат да покажат колко много знаят, да не се изказват по темата. и аз обичам да свиря в Drop D или даже Drop C с някакъв ала seventies fuzz-distortion, но Металика просто не звучат така.. Така че нека ако някой може да даде конструктивно мнение по темата да заповяда, някой от вас поне веднъж е правил - поне един кавър на Металика, да каже примерно как и с какво го е записал какви ефекти/процесор е използвал и т.н...

Благодаря предварително за отговорите!

Майсторе,нали си наясно ,че саунда идва най-вече от китката на китариста,аз съм 1000% убеден,че ако ти дам ЛП+Маршъл или Фендер усилватели с каквито дрънча няма да имаме нищо общо като звук..

Металика имат зверски Хъс в "избий ги всичките"83,както ти обясниха свирят със стара за днешните разбирания техника,но техниката не прави музиката основно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и на тези ,които са си направили труда да ровят в google за точния studio equipment и gear на Metallica от този период, това можех и сам да си го свърша, но поне ми спестихте време и усилия.. ;)

аз специално не съм ровил в Гугъл и не не мисля, че би могъл да ги изровиш толкова просто 'еле пък в Гугъл;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.