Jump to content
Българският форум за музиканти

БТР-Надежда


Recommended Posts

Някои да може да ми направи солото на Надежда на БТР

много ми трябва пък нещо не мога да го изкарам.Ако може на ГП3 формат ама ми е все тая 4естно казано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ето, извадих солото:

 

Указания:

 

>6 - плъзгане по грифа нагоре до 6-то прагче

6> - плъзгане по грифа нагоре от 6-то прагче

6

6>8 - приплъзване от 6-то до 8-мо прагче

8

 

5^(75%) - извивка нагоре на 5-то прагче (75% от цял тон )

 

~ - вибрато

 

Забележка: Това се свири в МИ, БТР се настройват на РЕ ДИЕЗ, Ако има проблем, кажи да я оправя.

 

Слагам файл, защото шрифта тук не е растерен, и няма да излезе правилно:

http://z23.zupload.com/download.php?file=g...&filepath=16296

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сори, че така малко, ама не е ли настройката в Ре ( ясно е, че е Ре #) . Защото началните акорди си ги получавам много добре, абе въобще всичко си го свиря много добре в Ре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забележка: Това се свири в МИ, БТР се настройват на РЕ ДИЕЗ, Ако има проблем, кажи да я оправя.

Песента е в ми бемол(ре диез). Идеята на човека е, че солото си го е вадил в нормална настройка, може би от мързел да си настройва китарата половин тон надолу (в смисъл казвам мързел не в кофти смисъла, и мен ме мързи да се ръчкам настройката :P )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах идеята на човека, но аз я свиря в Ре и звучи, а той я свири в Ми, не че споря, просто от много време така си я свиря. И аз не си пренастройвам китарата. Идеята е, че началния ми акорд е Ре мажор (дори в настройка Ре диез мажор), който е бая различен от Ми мажор (в настройка Ми бемол мажор)

 

Сиреч аз почвам с

Ре диез

E#---2

B#---3

G#---2

D#---0

A#----

Е#----

Ми бемол

a не с

Eb---0

Bb---0

Gb---0

Db---1

Ab---2

Еb---2

 

за солото може би няма значение (не може би, а просто няма), но за акордите разликата е огромна

Редактирано от NitroBGA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ще се наложи да си транспонираш солото. Разгледай таблатурата, там всичко е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

А има ли някакъв шанс, някой да ми каже как се свири интрото на "надежда"-та... от скоро свиря на китара (или поне се опитвам ;) ) ама не мога да си го изкарам сам... :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.