Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage Guitars


bulby

Recommended Posts

Е убаво, без Аполо тогава, аз само една такава бях хващал и беше маса зле :lol: Както и да е, въпроса е принципен ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е убаво, без Аполо тогава, аз само една такава бях хващал и беше маса зле :lol: Както и да е, въпроса е принципен ! :D

Е как да е добре, като аз съм взел единствената хубава Аполо хехеххехеххе:lol:

:lol:

но си прав - от всичките 8 в магазина, от който я зех тази единствена ставаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и хората ще продължат да се залъгват с разни Squier, Silvertone, Apollo и тем подобни кучи марки

 

Вярно е, че има много незаконни копия на най-копираната марка по света Fender !!! Американският съд си върши работата. :lol:

Squier обаче е марка на Fender и има 22 годишна история като марка за китари - иначе е много по-стара! Да се нарича Squier куча марка е нелогично :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че Squier са собственост на Фендър - вярно е. Но все пак техните копия са доста по-назад като качество от истинските китари Фендър, докато примерно Epiphone, собственост на Gibson, правят доста висококачествени копия на Gibson и даже някои известни китаристи свирят с тях вместо с оригиналните Gibson китари. Е, тук го има и този друг момент, че Squier са много евтини.

Ако имаш под 300лв на разположение - сигурно Squier Stratocaster е единственият избор. Но става ли въпрос за сума от порядъка на 500-600лв - Vintage предлагат доста по-високо качество.

 

Както и да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава, черен VS6. Грифът е мек и удобен, безименните humbucker-и са културни. Общо взето звукът е подходящ повече за ритъм, отколкото за сола. Взех я чисто нова за около 120 паунда + безплатни калъф и кабели, ма тва беше щото собственикът на магазина ми се зарадва какъв съм див металист :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе неска бях в РФ, ма мочето там не знаеше нищо по въпроса... Та да попитам от къде дойде инфото, че ще докарават тея китарки???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифът е мек и удобен, безименните humbucker-и са културни.

Това е, защото си попаднал на бройка от по-старите серии. Последните всичките са с Wilkinson адаптери и на тях си го пише съвсем четливо в десния долен ъгъл :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Абсолютно вярно.

 

Искам да кажа, че вече се убедих от собствен опит.

 

В xxxx докараха така жадуваните бройки.

 

Само мога да допълня, че да имаш усещане за свирня на такава китара, и то за къде 500 пари е нещо, което е безценно. Специални благодарности на Hillbilly Малинов, който ме светна.

 

Вече сме двама с неща от новата пратка!!!!

Аз съм у блуса, метъла, рока, регето, скато, дет-грайнда и съм готов да допринеса за резачките в новия грайндпроект!!!!

 

Доволен съм, че се добрах!!!!

 

Урааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа.

 

Ами да, на Борис І до метрото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не искате да ми кажете, че има свестни Лес Пол и СГ копия за цена около 600-800 кинта ??? :greenangel::thumbs_up:

 

Виж, аз не съм меродавен в бранша; но Малин /хер Hillbilly/ всеки що-годе блус-фен, и особено от софийско, го знае като един от, смея да кажа, големите свирци на блус-рок.

 

Значи, слагам го до Мархолев, асигурно за някои неща на Ангъс и Бог да го прости, Хендрикс, и по-горе.

 

Човекът ги разбира. И като такъв, свирил на какво ли не, той се изказа доста ласкаво за продукцията на Винтидж в xxxx; от него разбрах, щото там е пълно с толкова хубави неща накуп, че само милионер или кожмарджия, или студенокръвен може спокойно да влиза там....

 

След ден жулене мога само да потвърдя. Пипал съм два пъти Гибсън Лес Пол.

 

И имам спомен. И това нещо определено го докарва на състейн, звук, допир, гриф...

 

Стоязад думите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.