Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage Guitars


bulby

Recommended Posts

Това да ти е проблемът. Аз щях да си взема без "позлатен" хардуер, но май нямаше. Но така ми пасна саундът, че ич не ми беше проблем с кви неща са покрити пикъпи, магарета, копчалъци.

Е, въпрос на вкус.

 

Аз още й се радвам като юноша бледен.

 

Майте се, докато ги изкупят и тези.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост - изкупили са ги.Разбрах обаче,че съвсем скоро отново ще зареждат(вероятно тази или другата седмица).Все пак,ако не се вредя за V100(което се надявам да не се случва),SG копията как са?Никой нищо не казва за тях,а поне по характеристики изглеждат добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм свирил на тях, но ги бях разглеждал веднъж. На външен вид ми харесаха, а и са по-евтини от ЛП-тата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,като изкормих китарката (е не може без мод-ване нов инструмент :D ) ми направи впечатление че дървото в дупките от винтовете е бяло,тоест не е махагоново тялото (грифа обаче Е)Става дума за Vintage V100.Предполагам че е като на другия модел V99-eastern poplar(топола),(тва иистърн откъде го измислиха-не намерих инфо за такова дърво),което не мисля че е лошо,като разгледах ревютата из нета го дават малко по тежко и със сходни качества като alder (елша) ,пък и на Ърнибол-Мюзикмен модела Стив Морз е с такова дърво и е убиец като звук.Китарата е доста тежка,не знам точно тялото от кво е,но съм страшно доволен и като изработка и като звук от нея.Абсолютно си струва парите!

Малко видео от нета-

http://www.youtube.com/watch?v=8MsK5pvOonI

Искам и аз такъв усилвател.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма реклама голямо чудо а накрая се оказа че тялото е топола..... моя енкор е топола.

 

Всеки да си направи изводите сам нататък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ нали не си очаквал ( очаквали) , че за 600 лв ще купите нещо еквивалентно на Гибсън?

Първоначалната радост ще отмине и нещата ще си дойдат на местата.

Пробвал съм винтидж тип лес пол - за цената си е повече от идеална.

Пробвах и корейски джем, прекрасно знам и какво е японски.

Мисълта ми е, че и Лес Пола и Джема и ПРС-ките , ще продължат да си държат високите цени.

Дори е възможно, цените им в идните години да растът.

Може би греша, може би не - времето ще си покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,като изкормих китарката (е не може без мод-ване нов инструмент :hysterical: ) ми направи впечатление че дървото в дупките от винтовете е бяло,тоест не е махагоново тялото (грифа обаче Е)Става дума за Vintage V100.Предполагам че е като на другия модел V99-eastern poplar(топола),(тва иистърн откъде го измислиха-не намерих инфо за такова дърво),което не мисля че е лошо,като разгледах ревютата из нета го дават малко по тежко и със сходни качества като alder (елша) ,пък и на Ърнибол-Мюзикмен модела Стив Морз е с такова дърво и е убиец като звук.Китарата е доста тежка,не знам точно тялото от кво е,но съм страшно доволен и като изработка и като звук от нея.Абсолютно си струва парите!

Малко видео от нета-

http://www.youtube.com/watch?v=8MsK5pvOonI

Искам и аз такъв усилвател.. :)

 

 

Много странно защото аз моята също съм я кормил и тялото ми е от махагон 100%!!!Може би е като при китайските Греч-ове,когато им свърши махагаона за дадена партида просто последните няколко бройки ги правят от друго дърво,което им е под ръка.

Иначе китарата е супер яка,сравнявал съм я с два истински Гибсън-Лес Пол Студио,които са най ниския клас на Гибсън и с чиста съвест мога да кажа,че Винтиджа звучи много по като Гибсън отколкото тези двете специално,да не говорим,че е в пъти по удобна.Освен това моята съм я тествал на голяма сцена с огромна апаратура това лято а както знаем за един инструмент по добър тест от голямата сцена и апаратура няма.Китарата звучи прекрасно и самият Фил Кембъл от Моторхед беше толкова впечатлен от нея,че ми предлагаше доста сериозна сума за нея въпреки,че му обясних,че това не е скъпа китара по принцип.

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на Винтидж си пише:

Body: Mahogany

Top: V100CS Flame Maple

Neck: Mahogany – Set Neck

 

Най-вероятно това,което гледаш е топа,който е от клен.Едва ли ще си позволят на сайта да пишат каквото си искат,а и съм чел доста коментари в интернет и до сега никой не е казал,че китарата му не отговаря на това което пише на сайта.

Пък и ми е през оная работа от какво е направена,стига да звучи добре и да е удобна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............................................................

Иначе китарата е супер яка,сравнявал съм я с два истински Гибсън-Лес Пол Студио,които са най ниския клас на Гибсън и с чиста съвест мога да кажа,че Винтиджа звучи много по като Гибсън отколкото тези двете специално,да не говорим,че е в пъти по удобна.

............................................................

 

 

Най-ниският клас на Гибсън Лес Пол са Лес Пол Спешъл и Джуниър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на Винтидж си пише:

Body: Mahogany

Top: V100CS Flame Maple

Neck: Mahogany – Set Neck

 

Най-вероятно това,което гледаш е топа,който е от клен.Едва ли ще си позволят на сайта да пишат каквото си искат,а и съм чел доста коментари в интернет и до сега никой не е казал,че китарата му не отговаря на това което пише на сайта.

Пък и ми е през оная работа от какво е направена,стига да звучи добре и да е удобна.

Казах че Предполагам че е топола,защото другите им модели са от това,дървото е бяло в дупките на винтовете отзад на капака за пот-овете,не гледам топ-а.Грифа е 100% махагон,вадих нек адаптера.Може би в началото са ги правили изцяло махагонови,но все пак едва ли ще произвеждат китара с материали и изработка като на Гибсън за 4 пъти по ниска цена,как да е-мен ме радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра тема, Евала на автора.

 

Бях решил какви ли не начини да се сдобия с Epiphone, но

като гледам коментарите за китарата се позамислих.

 

Излиза доста по- евтино, а и качеството като слушам не е много по- зле.

V100TSB май ми допада най- много.

 

Живот и здраве се надявам и аз да стана собственик на тия красивици :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да вметна, че както на няколко пъти се спомена вече - получаваш това, за което плащаш. Епифон са значително по-добре. Както и Силвъртон Лес Пол е малко по-зле от Винтидж, и е малко по-евтин.

 

Нека направя една аналогия. Всеки може да свири минорната пентатоника и мажорната гама. Разликата идва в дребните детайли. Разбирайте го, както си искате :rockon:

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.