Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage Guitars


bulby

Recommended Posts

Абе, не си ли е сменял някой хъмбъкерите на Винтиджа? Трябва ми един нек хъмбъкер Willkinson или Epiphone за Лес Пол Класик или направо двата - нек и бридж в комплект а се оказа най-трудното нещо на света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Като първа китара за начинаещ китарист Vintage наистина е най- доброто, което може да се закупи за една скромна сума. Около 600 лева за копието на Gibson Les Paul, което много се доближава до оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре до оригинала се доближава Епифон, защото се прави от същата фирма.Формата трябва да е същата.Другите фирми не могат да си позволят да я направят същата.Вече лошото е че се правят в Китай.

Не знам Винтидж къде ги правят, a са на английската фирма JHS Working with acknowledged guitar industry guru Trevor Wilkinson.Може би ги правят в Индия, но е доста трудно да се намери информация.

Между другото JHS правят няколко марки като Encore(ефтини),Fret-king(доста скъпи),Danelectro,Italia и Vintage

 

http://planetbotch.blogspot.bg/2014/06/the-jhs-encore-vintage-guitars.html

 

"Made in India, and featuring solid ash bodies, the Encore Vintage Standard, Vintage Custom and Vintage Custom Deluxe guitars conformed to the above."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно копие на Лес Пол, което ще отнесе всички цитирани по-горе марки, и е в тоя ценови диапазон.

Конкретната китара е свръхоценена и няма да се продаде ако цената не падне, но реално подобен модел може да се вземе

за 250-300 Евро, като на година в Европа се появяват не повече от 2-3 подобни китари. Рядки са и не се намират лесно.

Думата ми е, ако търсите подобен инструмент и Гибсън е извън бюджета, не се ограничавайте само в масовото ново производство в среден към нисък клас...

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от аналог с други марки, Vintage има на българския пазар и могат да се пробват спокойно, след което да си изградите мнение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз покрай ЧНГ изпробвах 4-5-6 марки, предлагащи китари за около 500-600-700 лева, и си купих Vintage. Като изработка и звук най ми допадна и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и те са на бройка,имах една добре звучаща, ама гадния тънък гриф..  не му свикнах и така - продажба,е то от английския и -бей Гибсън студио за илядо и двеста (лева) може да се намери,за разлика от тукашните селски кютуци ония си държат на името - пълни снимки на очуквания като има,снимано детайлно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои са другите 6 марки,щот ако са чипсън,корт,орфей,стаг и епифон.Според мен няма значение каква марка ще е щом ще е за 600 лева бих я пробвал ако е с прагове джъмбо,абаносов фретборд,нът от кост,активни ЕМГ,махагоново цяло тяло не болт он.Боя може и да няма.А щях да забравя заключващи ключове.Това къде е правена,коя марка е,какъв цвят е хич не ме вълнува,важно е да е добре сетната.За съжаление тези инструменти не са по 600 български лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко дето си изредил в общи линии подлежи на подмяна от не е задължително лютиер,стига да си достатъчно в час,а при тези китари е до бройка-зависи какво дърво са ползвали може да трепе тона,може и да звучи добре,вярно е на късмет ,и трябва да си я чуеш/пипнеш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да  черпят много за  безплатната реклама  :D 
Прочетох назад и разбрах , че китарите  Vintage  са  на едно ниво  , а в някои случаи и по добри от  Gibson . Само , че  флейм мейпъл топа всъщност е 0,5 мм. фурнир  и по скоро с естетически отколкото с акустични качества ;)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че е фурнирче. То си има и други забележки. Примерно фретборда е ялов. Това че съм си я харесал и купил не значи, че е истинска. :)

 

@Ламби: С подобни екстри китарка под 2000 трудно. Ясно е, че всеки иска ново BMW на цената на Гоуф 2-ка нов внос, ама няма как. :P

 

 

 

П.П. Поне на тоя модел, който взех аз, грифа е дебел. Може да има и тънки по другите модели (или дори бройки), ама моята е с масивен такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...............

Прочетох назад и разбрах , че китарите  Vintage  са  на едно ниво  , а в някои случаи и по добри от  Gibson ......

 

 

Естествено, че са по-добри! ;) Нали са две за лев! Това е важното...

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз говоря за 50-тарски гриф ,и на ЛП-то и на ЕС-джи  са ми такива - тоест дебели ,ако трябва да ги сравняваме с разни модели на Ибанец  са наистина дебели грифовете,ама всеки си с виждания кое му е удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.