Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage Guitars


bulby

Recommended Posts

Уважаеми дами и господа.... колеги :D

 

Бих искал да ви запозная (тези, които не са запознати) с английската марка китари Vintage (собственост на John Hornby Skewes & Co). Тук можете да видите двете им серии:

Vintage Electric

Vintage Metal Axxe

Вносител за България на Vintage са фирмата xxxx.

 

Та тези китари са ми направили огромно впечатление, защото носят качество доста над ценовия си клас. Вземете например копията на Gibson - SG копията (VS6Series) са 179 паунда (~500лв), а Лес Пол (V100) са 229 паунда (~640лв). Какво получаваме за тези пари - set-neck конструкция като на оригиналните Гибсъни !, махагоново тяло, Wilkinson адаптери и тунери.

Четох в интернет де що ревюта намерих - един не намерих да каже, че примерно на Epiphone копията са по-добри - а те са почти двойно по-скъпи.

 

Въобще - разгледайте китарите, които предлагат, и вижте за какво става на въпрос. Обърнете внимание и на копията на PRS китарите (съотв. VRS100) - едни от най-скъпите в света, величия като Сантана и Пол Маккарти ги използват. Отново много добри отзиви се чуват за тях, а и дизайна им е много привлекателен.

Има и китари, подобни на Ibanez RG и Jackson - бе въобще за всеки по нещо. Metal Axxe серията пък е "metal to the bone" 'дет се казва :-(

 

 

Та основната идея с която изкарвам този постинг е, че всеки като събере малко повечко пари за китара и вече само Ibanez, ESP, Fender, Jackson и подобни му се въртят в главата, никой не се решава дори да погледне някоя по-неизвестна марка. А пък какво се оказва - тези евтини и сравнително неизвестни китарки Vintage могат да конкурират китари, които струват от 600-700$ нагоре.

По този начин и аз продадох един усилвател Marshall VS30R за да си купя един от световнонеизвестната марка ELKA, който го бие по всички параграфи, особено по отношение на цената :D А ако не беше synchu :-( , никога нямаше и да разбера за тях сигурно.

 

Доколкото знам xxxx ще внесат Vintage копия на Gibson Les Paul и SG следващата седмица, затова ако някой се се заинтересовал - задължително минете и ги изпробвайте. Няма да съжалявате, най-много да решите, че трябва да започнете да събирате пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Delian - Мда, на онзи пич от BG-Rock, той си го хареса.

 

Абе аз съм тъпичък, исках тази тема да я пусна във форум "Китара" ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много :) , хайде стига офтопик.

 

Някой няма ли да изкаже мнение ? :)

 

ПС. Ако някой от модераторите бъде така любезен да хване и премести тази тема, хич, ама хич няма да му се сърдя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа нищо повече от това ,което ти си написал...То прозвуча малко като реклама :) Но си е така,хубави са китарките и не струват майка си и баща си...

Аз като гордсобственик на една такава (Metal Axxe Razor-old series) гласувам и с двете ръце за Vintage!Освен тази имам и още 2 соло китари(Jackson & Ibanez) но точно тази (с ръка на сърцето си признавам) ми е най-удобна и най-често свиря с нея.А сега наскоро и сложих и EMG-HZ Pick-up и вече определено мога да кажа че надскача другите две и от към звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това, което си написал за тези китари е вярно, по-добре е да си взема Vintage, вместо да си поръчвам Epiphone от Германия. Въпреки че се колебая все още, все пак ще проверя из интернет какво са мненията за тази фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това, което си написал за тези китари е вярно, по-добре е да си взема Vintage, вместо да си поръчвам Epiphone от Германия. Въпреки че се колебая все още, все пак ще проверя из интернет какво са мненията за тази фирма.

Значи 'сички ще ходим групово да пробваме Винтиджи хехехе :lol: Angera им удари егати бясната реклама. Но е добре, че ще ги има. Колкото повече има толкова по-голям шанс да си намериш добра китара за не толкоз много пари. :lol:

 

Все таки аз от чиста проба интерес ше ги пробвам. Epiphone-a ми си ми харесва твърде много... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/офф/офф ама много /оффтопик :lol:

 

Да бе много си прав верно че изчезна, да ги любят калинките, ааа къде ми е червената бира... :killyou: у Чехия - Старопрамен варят една Гранат червена, която е най-добрата червена, която съм пил (в кръчмата отзад на самата фабрика хехехе).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе все някой трябва и реклама да прави, иначе пак никой няма да чуе за тези китари и хората ще продължат да се залъгват с разни Squier, Silvertone, Apollo и тем подобни кучи марки, като за почти същите пари могат да си вземат нещо бая по-добро ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apollo и тем подобни кучи марки, като за почти същите пари могат да си вземат нещо бая по-добро ! :lol:

нема ми обиждаш китарата за из-път...доволно добро фат-страт копие с направо изключителен звук за смешните си 280 кинта :lol:

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.