Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage Guitars


bulby

Recommended Posts

ами да и аз чух за този зеленият, но искам черният модел без тремоло.....освен ще се разходя да видя какво има тези дни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко се отказвам от твърдението че V100 има мътен тон,таз вечер такава кънтря извлече от на баце Роко ламБата,че рокерите се ошашвиха от саунд.. :)

Накратко-китарата за живо свирене с приличен усилвател е трепач.

Само бридж адаптера нещо ми бяга като атака,предния го предпочитам за солиране-повече изпъква-може би ми е навик от многото свирене със Стратокастер,някак по излиза душата на китарката по средата..

Естествено,това си е мое виждане,свиря със слаб драйв.

 

Майна знаеш го мойто аполо (за незапознатите ЛП с Гибсън алнико е) и пак предния ме кефи повече от бриджа. Май е "конструкционен" пиниз. иначе как беше хавицата. Доволни ли сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

SG-то не съм го пробвал,но имам V100 и съдейки по него няма да сгрешиш.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SG-то го слушах преди няколко месеца, и доста ми хареса. Някакво момче го купи тогава, и свиреше разни рифове на AC/DC - много близък звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех тия Vintage голям шум вдигнаха, а си спомням когато си купих първата преди около 4 г. нищо не се знаеше за тях. Между другото на някой намира ли му се все още една от тия за продан:

razer_black.jpg

Metal Axxe - Razer.

Бих си купил още една настаро,може и модела с флойд роуз.

razer_crimson.jpg

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

като за първа електрическа китара ,при положение ,че става дума за тресни,кое би било по добро СГ-то ,или в100 ?/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Абсолютно все тая - еднакви материали, еднаква конструкция и хардуеър, еднакви адаптери и прочее електроника. Единственото, което бих изтъкнал, е, че формата на SG дава по-удобен достъп до високите позиции на грифа, но, ако не солираш кой знае колко, това не е от голямо значение. Май най-силното съображение тук е по-скоро от естетически характер - коя форма ти харесва повече:rockon:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Така първо здравейте на всички ;)

и сега на въпроса,прочетох мненията на всички и искам малко мнения,почти събрах 500 кинта и искам да си купя Vintage VS6 от РФ и искам да питам тези които са или пробвали или имат такава дали ще се заслужава,защото аз свиря от към 1 година на китара за са само на една стара Орфейка и една италианска китара но съм свирил и на Squire Stratt стила който искам да свиря е нещо от AC/DC,Guns n' Roses до нещо кат Metallica и дали тази китара е кат за мен?

благодаря предварително :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, китарата става за твоите цели. Само вземи някой да я огледа, че се случва да имат леки забележки, като някое звънящо прагче или пък не точно идеален ъгъл между грифа и тялото... Също, гледай да е от махагон. По принцип са махагонови, обаче имаше една тема в "изработка и ремонт" на edgecrusher, където от две китари Vintage Razar, под боята едната беше махагонова, а другата - от съвсем различно светло дърво. Затова - гледане трябва, въпреки всичко.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.