Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Хвърляш и купуваш нова, много ясно!

 

Кожите са консуматив. И дори да са здрави е препоръчително при редовно свирене да се сменят, поне веднъж годишно, а на барабанчето и по-често.

 

Не мога да разбера хората, които карат години с едни кожи, които и без това са ужасни, да не говорим пък за лепене, тиксо, каноконлит и т.н. идиотщини...  :slap:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Еванс имат нова разработка за кожите , изглежда много-добре.Имал съм проблемни кожи и от Еванс и от Ремо. На еванс една кожа имаше много отпуснато в една малка зона близо до обръча.Налагаше се да я настройвам с два полутона по-високо от колкото ми се искаше. На Ремо пък ми е изкачала епоксидната смола от обръча на 14" амбасадор Х , беше почти нова и звучеше много добре до момента в който взе да се разстройва и стана невъзможно да се настрои идеално. С тази нова технология тези проблеми би трябвало да не съществуват повече.Казват че дори ще могат да се настроиват по-лесно и с разширен диапазон на настройване.

http://www.evansdrumheads.com/level360.page

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера си сложих на барабаните Evans EC2. Такъв зор с насройването не помня да съм имал от първия ми опит изобщо! Размери 12 и 14 директно ми скъсаха нервите - на 12 седи набръчкана от едната страна и в един момент се притесних дали не е крив корпуса. За щастие след щателна проверка се оказа, че кожата е с проблем. Въпреки това с много труд и мъки успях да го настроя. Преди втеме съм имал и дефектен пинстрайп на 8 инчов том, но тогава проблема беше по-скоро естетичен. Очаквах повече ниски от EC2 , но това е положението. Намирам за невярно твърдението на производителя, че имат широк диапазон на настройване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тея Еванс нещо не ме радват...

 

Някой да даде идея за подходяща кожа за барабанче на Pearl Marvin "Smitty" Smith Snare 14x4 Copper? Ще се ползва и с палки и с четки.

Редактирано от Mogila
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тея Еванс нещо не ме радват...

 

Някой да даде идея за подходяща кожа за барабанче на Pearl Marvin "Smitty" Smith Snare 14x4 Copper? Ще се ползва и с палки и с четки.

 

 

Remo Controlled  Sound Reverse dot  coated. Аз съм с  Тама  14" .Пробвай я нея. Това е което на мен ми харесва.Но за да се спра на тази кожа , преди това смених доста други.Може би и при теб ще се наложи да минеш по този път , докато намериш звука , който да ти хареса .Аз сменявам кожи на всеки  3-4 месеца . Другото ми барабанче е  Pearl Export  14 на 6 1/2  и e с  Remo Emperor X

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм тази не ми се струва много подходяща. Дебеличка изглежда. Пробвали ли сте я с четки?

 

На мен ми звучи по-плътно от Амбасадор (заради "точката"), но все пак е доста по-отворен звука спрямо някоя дебела и/или двуслойна, която става само за яко блъскане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги,

пробвах един от сравниетлно новите модели на Evans - G14 - еднопластова, много дебела - 14 mil .  От предния опит с Еванс -  EC2 - нямаха осмица и реших да експериментирам и G14 ме изкефи. Взех цял сет и вече не ме кефят;) Адски глухи, никаква атака - общо взето мечтата на глухия. В известен смисъл останах изненадан от това, колко силно трябва да я удариш за да изкараш що годе читав тон - не бях очаквал подобно нещо от еднослойна кожа. Въпреки дебелината, след  записа на едно единствено парче изглеждат като пребити демонстранти;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Remo Controlled sound X - коже за барабанче от актуалната в последно време серия усилени кожи на Ремо. Конкретния модел представлява леко удебелена версия на изключително популярния controlled sound. За по незапознатите става дума за еднослойна кожа с подсилен център, с оглед по-фокусиран звук и издържливост. Дебелината на CS Х е 12 срещу 10 mil на стандартния - характеристика, която би трябвало да се отрази благотворно на живота на кожата дори при по садистични барабанисти. 

 

Впечатления :

 

По принцип никога не съм бил почитател на стадартния (и легендарен) Controlled sound. Това, което не харесвам е леко хартиения му тон. При CS X това напълно липсва, саунда е плътен и звучи страхотно при най-различни настройки. Общо взето супер ми допада и като добавим, че почти няма "ринг" ,я прави удачна и за най-кънтящото метално барабанче.

По отношение на това, колко е издържлива ще пиша след около месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да я тествам на моето, че с "обикновения" CS малко кънти, а пък Evans хидравличната ми иде прекалееено дебела и запушена. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Направих едно кратко филмче с новите ми кожи, в което може да се добие представа за тяхния звук.
 
Томове - Aquarian Super 2
Каса - Aquarian Super Kick 1
Барабанче - Aquarian Texture Coated (TC)
 
Звукът във видеото не е обработван - каквото излиза от пулта - това е;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.