Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • 3 months later...

А какво мислите за кожите maxtone или по точно бойните за каса и резонансните за томове. ;)

 

здр. някой знае ли на какво ниво са кожите scott. и какви са му впечетленията от тях ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
А някой експериментирал ли е с различни кожи по томовете.

Мисълта ми е по малките размери томове с еднопластови пример EC1 Evans, а флуор томовете 14,16 или 18' с двупластови кожи пример EC2 Evans.

Интересно ми е дали някой е пробвал този вариант и дали е удачен.

Защото по принцип нали еднопластовите кожи са за по висока настройка с повече високи повече състейн, а двупластовите за по ниска настройка с повече ниски и по голяма плътност.

Аз съм експериментирал почти с всички видове кожи на Еванс и за мен Яамахата ми звучеше най - добре с ЕС 2та при томове 10,12, 14.Малко еквилайзер или почти никакъв и съм докарвал желания звук и в запис и на живо.За барабанче от 2 години насам използвам само Remo dot coated.За каса Еванс Хидраулик.Всички споменати кожи , са подходящи за хора, които искат да имат хубав звук за по дълго време.Аз например сменям кожите си на всеки 3-4 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако може имам един въпрос. Попринцип обичам звука на барабаните да е мек, и ще ги ползвам предимно за свирене на рок и метъл, но се чуда какви точно трябва да бъдат кожите за да подхождат на стила на свирене и същевременно звукът да е ясен и мек? Разгледах някой отговори и видях доста различни модели и видове кожи и ако можете да помогнете ще съм много благодарен. Не е спешно, просто за информация. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Варианти много... Принципно за рок/метъл бойните са двупластови, резото еднопластови. Да речем Remo Emperor Clear & Ambassador Clear. За барабанчето Remo Controlled Sound Coated Black Dot On Bottom и Ambassador/Emperor Hazy. Ако сменяш всичките може да потърсиш комплект, че така едната излиза безплатна. ;)

 

Или аналогични модели на други марки, не съм добре запознат... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Скоро си купих една книга - The Drum Recording Handbook и в нея най-подробно се описва кои кожи са подходящи за запис,и кои за концерти.Автора казва,че винаги е за предпочитане при запис да се използват по-тънки кожи,а при живо свирене по- дебели.За това най-добре един барабанист да има два сета кожи,единият за студио когато записва,а другият сет кожи да са му за гигове и ежедневно свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Може би и други са задавали този въпрос, но се извинявам за повторението. Иде реч за отвора на резонансната кожа на бас-барабана. Възможно ли е добро озвучаване на споменатия барабан ако няма отвор на кожата? Мисля някъде четох, че без този отвор въздуха не излизал както трябва от удара, и звука не бил добър. Някой би ли ми разяснил ситуацията, за да знам да давам ли пари за кожа с отвор, или да си карам със настоящата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожа с отвор - но не прекалено голям (около 5") - най-често е за предпочитане защото е по практично - и като feedback и за поставяне на миркофон. Например DW заради естетика слагат много малки отвори по периферията за air vent - така, че отдалеч изглежда че предната кожа е цяла. Ако отворът е твърде голям (твърде голям централен отвор)звукът е като без предна кожа - например като едно време 70те, 80те (например касата на Steve Gadd от това време).

 

От друга страна един от барабанистите с най-добър звук на bass drums (Simon Phillips) използва резонантна кожа без отвор. Звучи убийствено при него, но то се дължи и на много други неща - микрофони (вътре и вън), пре-амп, кутии с боя вътре в барабана, и какво ли не :) Въобще много хора свирят с резонантна без отвор.

 

За ситуациите в които ние най-често свирим - по-практично е според мен да заложиш на кожа с отвор - Например EVANS EMAD. Идват с два различни пръстена от пяна/дунапрен за ръба на отовора - променя зувка. Страхотна кожа е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам малко информация по въпроса от собствен опит.Аз съм с EVANS EC1 Clear /заради по ясния тон/ и EVANS ECR на томовете, но както може да се чуе на клипчетата в YOUTUBE звука стана доста нисък.Ама вече съм ги купил...Използвам и паралелна компресия.Може би малко даже съм прекалил с нея но и аз още се уча.Относно касата - на отвора съм сложил KICK PORT, който ви уверявам драстично променя звука надолу.На клипчатата се вижда, че микрофона в някои случаи е отвън пред касата но за мен най-добре звучи когато е вътре.Бойна на касата е EQ3 Coated. Микрофоните са ми комплект за барабани EVoice. Мисля, че това е индивидуално.Ако има въпроси ще отговоря с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@QueenII, както и niacin е написал, всичко опира до практичност и също много важно е усещането при свирене. Моята първоначална идея беше да не пробивам такава дупка, за да си запазя максимално естествените баси на малката (20") каса, с която свиря. Но проблемите бяха, че имах определени претенции към инсталирането на микрофона вътре, така че не можах да намеря подходящ вариант за себе си, а също така се увеличава резонирането на двете кожи, защото въздуха не може да излезе бързо, при което често се получават рикошетни, паразитни, удари с топката (в моя случай седя по-назад и имам по-лек контрол върху педала) Ако ти седиш по-плътно до касата и забиваш топката, то този проблем няма да съществува при теб. Единственото нещо, което бих добавил към коментара на niacin е това, че аз лично фабрична кожа с отвор не бих си купил, защото са по-скъпи и чисто финансово за мен не е оправдано, след като мога сам да си направя отвор колкото голям желая, където желая, при това напълно сигурно, че няма да се скъса кожата. Ако решиш да режеш и не намериш темата за това, пиши ми ЛС, ще ти дам идея за вариант с който кожата няма да има закъси и няма да се скъса, а и визуално изглежда като фабрично разпробиване. Разбира се, ако техниката ти не се промени към по-зле поради липса на отвор и не искаш да режеш, както и да избегнеш момента с купуването на нова кожа, винаги може да поставиш микрофона пред кожата (в периферията или точно срещу чукчето) като звука на мен ми се струва малко по-бумтящ, но винаги от миксера може да се регулира в някакви граници. Така озвучени каси не веднъж са ми отнасяли главата, но всеки си има вкус. Пробвай различни варианти и намери най-добрият за себе си. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Някой може ли да ми каже от къде да си купя или поръчам Evans G2 clear 14" , че в мюзикуърлд вече втори месец нямат?

 

За том или за барабанче ти трябва? Ако е за барабанче - що не пробваш с G Plus като алтернатива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.