Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Мерси за коментара! Наистина разбрах някои неща, а в момента свиря с Remo Coated Ambassador на солото, на томовете Coated Emperor и Pinstripe Bass на касата. Просто ти ги пиша за инфо и мерси отново.

Много поздрави

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Момчета, вчера си взех за касата Еванс EMAD или нещо такова беше - това е модела с двата меки пръстена за обиране на обертоновете. Искам да споделя мнението си с вас. Доста приятно съм изненадан, саунда ми допадна изключително много. Поиграх си малко с настройките и много ме изкефи, че не губи пробивност и звучи добре както и натегната, така и доста отпусната. Лично според мен обаче дебелия пръстен прекалено много отнема и касата звучи доста "сухо". С малкия пръстен обаче директно изхвърлих възглавницата от касата. Ако търсите плътен, нисък и прибран саунд това е доста добро решение според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

А някой експериментирал ли е с различни кожи по томовете.

Мисълта ми е по малките размери томове с еднопластови пример EC1 Evans, а флуор томовете 14,16 или 18' с двупластови кожи пример EC2 Evans.

Интересно ми е дали някой е пробвал този вариант и дали е удачен.

Защото по принцип нали еднопластовите кожи са за по висока настройка с повече високи повече състейн, а двупластовите за по ниска настройка с повече ниски и по голяма плътност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди време като още ми се занимаваше да "експериментирам" слагах на рак-томовете(8,10,12) ейвънс генера г1 , а на флоор томовете (14,16) ейвънс генера г2 , общо взето ефекта беше очакван, и описан от теб.... пробвал съм и вариант с кожи ремо амбасадор-коутед на малките томове и пинстрайп клиър на големите ... нещо обаче не ми хареса този вариант.. общо взето се придържам към концепцията за цялостно еднакво обзавеждане на сета, което от своя страна е до вкус и възможности. а кой какви кожи да си слага зависи от много други фактори, най-важният според мен е какъв звук търсиш... аз лично харесвам по ниско настроени томове.

 

като стана въпрос за кожите ЕС2 на ейвънс .. искам да ги похваля, специално за мен това са страхотни кожи за хора търсещи прибран и стегнат звук на своите томове... с къс и мек състейн, за сметка на малко по-слабата атака..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз съм пробвал и обратния вариант със същия незадоволителен резултат.На старата ми Тама с 12х8" рак том и 16х10" /рязан флор том преправен на рак/ Въпреки,че 16" беше супер плитък и така се връзваше по-приятно с 12",бях сложил на 12" Ремо Пинстрайп /двупластова/ и Ремо Амбасадор на 16" /еднопластова/ с цел да ги приближа още повече в звученето,но резултата беше кофти.Големите в бранша са си го казали-целият комплект трябва да звучи като семейство.Спазвам това правило и престанах с експериментите :greenball:

Уекъл примерно,ползва Ремо Амбасадор /коутед/ на целия комплект включително и на двете си каси /22" и 18"/

Така че,всичко си е въпрос на вкус,НО с мярка ;)

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Първо да ви поздравя за хубавата тема - много полезно инфо на едно място - браво!

 

Искам да поразпитам малко за това, какъв тип кожи са подходящи съответно за '90-ски алтърнатив рок - може би това е твърде общо, защото едва ли едни и същи кожи ще са подходящи едновременно за гръндж, спейсрок, брит-поп, и т.н. ... и все пак, ако можете да кажете нещо по въпроса ще е от помощ. Като групи, може би, Пиксис и Модест Маус... такива неща :punk_guitar:

 

За пънк, може би ми е рано да питам, защото съм далеч от скоростта нужна за повечето парчета на NOFX, Anti-Flag, Rise Against и Rancid. Все пак ми е интересно какви кожи и каква настройка са подходящи?

 

Експериментирал съм с различни насторойки на фабричните ми Remo UX които дойдоха с тъпаните, със и без заглушаващи парчета гел... но нещо не мога да се спра на нищо определено. Може би ограничението идва и от това че самите кожи са зле.

 

Засега томовете са със средно стегнати бойни кожи с по едно малко парче гел на всяка и с доста отпуснати резонансни кожи и звука е донякъде задоволителен, макар и доста нисък заради гела (без него дрънчат твърде силно) ... В касата имам сгънато одеало, което не се допира до бойната кожа, резонансната кожа е без дупка. Барабанчето е със средно стегната резонансна кожа, стегната бойна, максимално стегнати пружини и силно притиснат заглушител. Открих обаче, че при ритъм с томовете, касата много се губи...

 

...пак се улях с писането!! Може би това трябваше да е в отделна тема - ако трябва, моля да бъде преместено :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро според мен, кажи ти точно какъв звук търсиш от каса, томове, барабанче?

 

А иначе е трудно да се каже точно за тоя стил музика, какви кожи се ползват, няма някакво правило всичко си е индивидуално.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро според мен, кажи ти точно какъв звук търсиш от каса, томове, барабанче?

 

Може би ми е малко рано за такива преценки, защото се уча да свиря отскоро и затова не съм много наясно с възможностите.

 

Това което лично на мен ми допада е високо настроено, сухо барабанче... но може би за тези стилове трябва да е малко по-ниско от това. Не мога да преценя.

 

За томове искам да правят това приятното меко "тумпф", но нещо не мога да ги настроя за този звук :( Със заглушаващия гел сякаш най-много се доближавам до това, но пък стават наистина много ниски. Нещо ми убягва може би.

 

От касата искам плътен, нисък, донякъде сух бас, без много обертонове... но същевременно да е достатъчно силен за да не се заглушава от томовете.

 

Като се замисля май всичко се опитвам да го настроя за по-сух и прибран звук. Не съм сигурен дали тези характеристики се виписват добре в стиловете които харесвам, не мога да преценя от записите. Може би проблема с настройката е че не знам характеристиката на тези кожи UX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е главно в кожите с които разполагаш в момента.

 

Трябва да се спреш на някоя марка и да си вземеш точно такива кожи с които ще се доближиш до твоя вкус.

 

В БГ най-лесно се намират Eванс, и имат богат избор на модели.

 

Разгледай им сайта, там има инфо за всяка кожа по отделно, какви характеристики има и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един модел на Ремо,с който май всеки е започнал,поне що се касае хубави кожи и това е Ремо Пинстрайп.Яки двупластови кожи с епоксиден пръстен по периферията.Дали стават за твоя стил музика или не, е много субективно решение,защото хората ги ползват за всякаква музика-от метъл барабанисти до Стив Гад примерно,ползват ги както за рок,така и за поп.Всичко е въпрос на вкус,а той пък се изгражда с пробване,което е доста скъпо :(Разбира се пробвай и модели на Еванс-Генера 2 бих казал,че не са никак лоши и за мен не отстъпват на Ремо Емперър,защото са аналогични като устройство и дебелина на кожите.За резонансни използвай 10 mil. кожи /поне за начало/,които по-добре ще ти държат въздуха от по-тънки резонанси,а и според мен по-лесно ще постигнеш желания звук,ако за ударна ползваш дебела едно пластова или двупластова кожа.Другото,което може да направиш за да зазвучат томовете ти е, да се стремиш да настройваш ударната и резонансната кожа еднакво /поне за начало/Аз лично харесвам този вариант,защото първо така ми се появяват много по-малко вредни честоти,които ми дразнят слуха и второ самият барабан отзвучава нормално според мен,т.е. и двете кожи трептят с подобни честоти,не се заглушават една друга и тона е по-еднакъв.Затова никога не отпускам резонансна кожа дори и да съм с двупластови ударни или пък не я натягам повече от ударната-стремя се да са максимално еднакви.Друг е въпроса,че като цяло обичам да свиря на ударна и резонансна кожа с еднаква дебелина,за съжаление това понякога невъзможно от към финанси-еднопластовите кожи имат много по-кратък живот от двупластовите и се налага по-честата им смяна.Същото нещо практикувам и при касата,-дори различни като дебелина ударна и резонансна кожа аз настройвам максимално близко като натягане и като тон.Като съвременната тенденция в настройването на касата е,ударната и резонансната кожа да са максимално отпуснати,НО да няма бръчки или това е първият момент когато са се махнали бръчките.Проверяваш тоновете на около 1" от всеки болт и на ударната и на резонанса.

Хвърли един поглед на видеата на този човек,за който мисля "simon" ми прати линк.Има доста полезни неща и идеи.

http://www.youtube.com/user/bobgatzen?blend=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Еванс са пуснали нов модел за томове "GPlus", който ми се иска да пробвам изглежда ми точно като за мен

:( 

Еднопластова кожа 12мм, която ще е по здрава от предшественика си G1, a предполагам че е близка като звук.

Някой ако е пробвал този модел да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите!!

 

Утре ще настроя всичко, така че ударните и резонансните да са еднакво стегнати и ще видим какво ще излезе... А по-нататък, ще поръчам и един комплект пинстрайпове!

 

Иначе наскоро намерих този сайт където всичко за настройката е описано изключително подробно, но като цяло ми се струва подходящо за по-напреднали :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте. Интересуват ме цени на Evans и магазини, в които мога си закупя. Мисля че в pro-technica се продаваха но не виждам ценова листа. От провицията съм и нямам възможност да проверя направо в магазина. Ако някой има информация да сподели. Благодаря. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В xxxx в София (долу до Пиротска) имат 15% отстъпка за Evans, но са останали много малко кожи. И без отсътпка са малко по-евтини от Ремо. Томове, барабанче 20-30 лв без отстъпка. Предна за каса 65 с отстъпка. Бойна за каса 80 лв. А що не звъннеш по телефона на проТехника :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.